šport

Olympiacos Vs Sloven Bratislava Prognóza, pretekárske tipy a protirečenia│ 19. augusta 2021

Olympiacos a Slovinci sa chystajú hrať v skupinovej fáze majstrovstiev Európy a jedinou otázkou je, kde sa každý zápas skončí. Dokážu Slováci zdolať grécky tím, aby zvýšili svoje šance na udržanie sa v Európskej lige?

Forma Olympiacos

Olympiacos, ktorý v minulej sezóne suverénne získal titul, teraz zajal najsilnejší grécky klub. Ich odchod z Ligy majstrov bol však veľkým prekvapením, pretože klub vo finálovom kole prehral s Ludocorets. Napriek tomu, ak sa pozriete na to, aký silný tím bol v letnom prestupovom období, mohol by v Európskej lige prejsť dlhú cestu. Aj keď hlavné zameranie tímu zostalo nedotknuté, Pierre Kunde, Henry Oneguru, Ronnie Lobs a Tomas Wiglik pomôžu Olympiacos vyhrať novú sezónu. Giorgos Masouras a Youssef L-Arabi strelili v poslednej sezóne gréckeho šampionátu dohromady 35 gólov a 6 asistencií, takže Olympiacos vzhľadom na nových hráčov vyzerá veľmi silne. Čo sa týka súpisky v zápase proti Slovincom, Costas Fortounis a Dickinho Soares pre zranenie nehrali a Ozino Pa bol suspendovaný.

Posledný zápas proti Ludocorets bol v riadnom hracom čase nerozhodný 2: 2, pričom grécky klub prehral na penalty. Do predĺženia to bol vyrovnaný zápas, ale Ousseynou Pa bol vylúčený v 86. minúte. Olympiacos musel hrať do defenzívy až do šestnástky, pričom súper sa v rozhodujúcom čase blížil k víťazstvu. Matthew Valpuna a Coca nedokázali penaltu prekonať brankára, čo rozhodlo o výsledku hry.

Slovenská forma

Hlavným trénerom Slovinska sa stal Vladimir Weiss. Bratislavčania skončili v minulej sezóne dobre, vybojovali majstrovský titul i Slovenský pohár a ako bývalý manažér futbalovej reprezentácie Gruzínska dokázal vyhrať leto s Khurramom Kashia a Jabou Kankavou. Dôležitým prínosom je Jaromer Smirol, ktorý má skúsenosti s hraním v talianskej Serii A za Presiu. Syn hlavného trénera Vladimíra Weissa mladšieho hráva aj za slovinčinu, takže klub je uchádzačom podľa európskych pohárových štandardov. Tím bol vyradený z Ligy majstrov, podľahol Švajčiarsku Young Boys (0-0, 2-3). Slovenka v poslednom kole Európskej ligy zdolala Gibraltarského Lincolna (3-1, 1-1). V aktuálnom zozname David Holman, Alan Mustafiq a Lucas Lovat nehrajú pre zranenie.

READ  Americký hokejový tím Paul Stastny bez problémov zdolal Slovensko

Zverenci Vladimíra Weissa získali tri víťazstvá v slovenskej superlige, pričom najlepší výkon predviedli Jaromer Smiral a Mindy Abena: zaznamenali 2 body kombinovanými gólmi a asistenciami. Slovenky vyhrali posledné kolo 3: 1 nad Michailovom. Alexander Kavyrik Bratislava vyzdvihol klub už v prvej minúte, ale súperi rýchlo získali rovnováhu. Sloven sa ujali vedenia, víťazstvo zaistili Zmrhal a Weiss.

Osobné stretnutia

Mužstvá sa proti sebe postavili pred 12 rokmi v Lige majstrov a Olympiacos dvakrát zvíťazilo s rovnakým skóre 2: 0. Od tej doby sa zostava oboch tímov drasticky zmenila a ten istý hráč sa nenašiel.

Významné štatistiky

  • Olympiacos vyhral 7 z 10 domácich zápasov;
  • Slovenka vyhrala 6 z posledných 10 zápasov;
  • Olympiacos neinkasovali v 5 z posledných 10 zápasov.

Expertné tipy na preteky

Napriek tomu, že Olympiacos strelili proti Ludogorcom celkovo 3 góly, mali v Lige majstrov problémy s kreativitou. Na odveta, M’Vila skutočne premenil iba jednu polčasovú šancu a L-Arab premenil penaltu v 2. polčase. Slovinčina môže gréckym gigantom ponúknuť slušný odpor a tím má niekoľko kvalitných hráčov. Hendy, Weiss, Kashia, Smiral a Kankawa hrali dobre, ale súper bol očividne silný. Diváci sa vzdajú snahy zastaviť súpera v úderoch, takže by sme nemali očakávať hernú stodolu. Odporúčam staviť na nasledujúce výsledky:

  • Zakázané 2 (+1) pre 2,15;
  • Celkove pod 1,86 až 2,5;
  • Dva polčasy pod 2,3 až 1,5 gólu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close