Olympiáda: Paolini ohromený Slovenkou Schmidlovou

Pre Talianku Jasmine Pauliniovú to nebude tretie veľké finále za sebou. Štvrtá nasadená Pavliniová po tom, čo sa v priebehu siedmich týždňov prebojovala do finále French Open aj Wimbledonu, vypadla v utorok Slovenka Anna-Karolína Schmidlová z parížskej olympijskej dvojhry žien.

V prvom sete si Paulini vybudoval náskok 5:2, kým jeho súper vyhral päť gemov za sebou a set získal 7:5. Talianka viedla 5:1 aj v druhom sete. Po mini returne od Schmittlovej si Pauliniová podržala podanie, aby získala set 6:3 a spečatila zápas.

Pauliniová zvýšila tri brejky v poslednom sete za stavu 1-0, 2-1 a 5-4. Ale zakaždým sa Talian opäť zlomil. Schmidlová, na 67. mieste vo svetovom rebríčku, uchmatla v 11. zápase rozhodujúci brejk a potom za dve a pol hodiny zvíťazila 7:5, 3:6, 7:5.

Vo štvrťfinále sa 29-ročná hráčka stretne s wimbledonskou šampiónkou Barborou Krejčíkovou, ktorá v ďalšom utorňajšom 3. kole zdolala Ukrajinku Elinu Svitolinovú.

Pauliniová, remíza so Sarah Erraniovou v ženskej štvorhre, bola z výsledku sklamaná. V príspevku na X povedal: „Dnes ťažký zápas. Dal som všetko. Cítite sa sklamaní, ale každý neúspech je lekciou. Ďakujeme za podporu.”