Svet

Olympijskú nadáciu pre utečencov a Olympijský tím pre utečencov MOV získali športové ocenenie

Olympijský výbor MOV pre utečencov vyzdvihuje hodnoty tohto športu, odrážajúc posolstvo integrácie, vzdelávania, jednoty a nádeje pre ľudstvo a svet.

Ako uznanie ich príležitosti osloviť najzraniteľnejších ľudí na celom svete a napredovať vo všetkých aspektoch ich života, Nadácia princeznej z Astúrie oznámila, že udelila Olympijskej nadácii pre utečencov cenu hier 2022. Utečenecký olympijský tím MOV. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 28. októbra v Oviede, hlavnom meste prezidenta Astúrie.

Porota uznala, že olympijský výbor MOV pre utečencov vyzdvihuje hodnoty tohto športu a že predstavujú posolstvo integrácie, vzdelávania, jednoty a nádeje pre ľudstvo a svet.

Thomas Bach, predseda Medzinárodného olympijského výboru a predseda organizácie Olympic Shelter Foundation, povedal: „Sme veľmi rešpektovaní a vďační Arbitrážnej rade Asturias Princess Foundation. „Ocenenie povzbudzuje utečencov a vysídlených ľudí na celom svete, aby pokračovali vo svojom poslaní nájsť ochranu, úľavu a šťastie prostredníctvom športu. Olympic Shelter Foundation je vyjadrením nášho dlhodobého záväzku voči utečencom. A náš záväzok stáť pri utečencoch je silnejší.“ ako kedykoľvek predtým. Musím opustiť vlasť.

Rio 2016 do Paríža 2024: Posolstvo nádeje
V októbri 2015 oznámil prezident MOV na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov vytvorenie prvého olympijského tímu MOV pre utečencov, ktorý čelí globálnej utečeneckej kríze, ktorá vysídlila milióny ľudí na celom svete. 10 utečeneckých športovcov sa zúčastnilo na olympijských hrách v Riu 2016 a zapísali sa do histórie tým, že inšpirovali svet silou svojho ľudského ducha.

Cesta pokračovala za účasti olympijského tímu pre utečencov MOV a 29 športovcov súťažiacich v 12 športoch v Tokiu 2020.

Posilnenie podpory pre utečencov a ľudí postihnutých vysídlením je aj naďalej prioritou MOV a je súčasťou odporúčania 11 MOV a nového strategického plánu olympijského hnutia 2020 + 5 do roku 2025. Za týmto účelom bude nielen prítomný Olympijský výbor pre utečencov MOV na olympijských hrách v Paríži 2024 a olympijských hrách mládeže v Dakare 2026, ale práca Olympijskej nadácie pre utečencov zabezpečí dodatočný prístup k športu pre vysídlenú mládež 365 dní v roku.

READ  Iohannis a jeho vojenská bunda


Záväzok stáť pri utečencoch
Olympijská nadácia pre azyl, ktorú spustil MOV v roku 2017, predstavuje najnovšiu kapitolu dlhodobého záväzku podporovať bezpečnosť a rozvoj vysídlenej mládeže prostredníctvom športu a pomáhať jej prosperovať.

Táto nadácia verí v komunitu, ktorá prostredníctvom športu patrí všetkým. Cieľom je navrhnúť hnutie, ktoré zabezpečí, aby mladí ľudia postihnutí vysídlením napredovali prostredníctvom športu.

Nadácia, ktorá spolupracuje s olympijským hnutím, OSN, medzinárodnými organizáciami, súkromným sektorom, mimovládnymi organizáciami a ďalšími charitatívnymi organizáciami, podporila 12 projektov v ôsmich krajinách vrátane Kolumbie, Konžskej demokratickej republiky, Jordánska, Kene a Mexika. Rwanda, Turecko a Uganda a nové projekty budú čoskoro spustené v Kolumbii a Francúzsku.

Cieľom nadácie je poskytnúť do roku 2024 bezpečný prístup k športu pre jeden milión vysídlených mladých ľudí. V súčasnosti už 200 000 mladých ľudí využíva športové programy určené na zlepšenie ich pohody a komunitného obsahu.

Nádherný rozdiel
Ceny princeznej z Astúrie udeľuje HM kráľ Felipe zo Španielska od roku 1981 a sú považované za jednu z najdôležitejších kultúrnych udalostí na svetovej scéne, najmä v španielsky hovoriacom svete.

Medzinárodný olympijský výbor je nezisková, občianska, mimovládna, medzinárodná organizácia zložená z dobrovoľníkov, ktorí sa zaviazali vytvárať lepší svet prostredníctvom športu. Viac ako 90 percent svojich príjmov prerozdeľuje do širšieho športového hnutia, čo znamená, že 4,2 milióna dolárov denne ide na pomoc športovcom a športovým organizáciám na všetkých úrovniach po celom svete.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close