Ekonomika

Ománski študenti získavajú pokročilé globálne postavenie v Junior Academy Program Challenge

Muscat: Centrum excelentnosti pre pokročilé telekomunikačné technológie a internet vecí Ministerstva vyššieho vzdelávania, výskumu a inovácií v Innovation Park Muscat oznámilo víťazné tímy „Green Redesign: Zlepšenie energetickej účinnosti pomocou 5G a internetu vecí v mestách“. Program Junior Academy.

Projekt vznikol v strategickom partnerstve medzi Ericssonom, ministerstvom financií a Ománskou telekomunikačnou spoločnosťou (Omantel) a ministerstvom školstva a Newyorskou akadémiou vied.

Spomedzi 85 medzinárodných zúčastnených tímov vo výzve „Zelený dizajn: Zvýšenie energetickej účinnosti v mestách s využitím 5G a internetu vecí“ získala prvé miesto „Greetopia“ Rawnaka Nassera Al Seyabiho zo školy Nusaybah Bint Kab School (Girls) v guvernoráte Maskat.

Druhé miesto získal projekt „Hydrogen Sustainable Cities“ od Ahda Abdullaha Al Riamiho, Al Shifa Abdulaziz Al Karousiho, Maidy Ahmad Al Mayahi, Noor Younis Al Karousi a Ruwa Youssef Al Karousi zo školy Salma Bint Qais v južnom Governorate Al Badina. B zo Slovenska.

Pokiaľ ide o tretie miesto, obsadila ho Dana Ahmad Al Nedabi zo základnej školy Soroor v Governorate Adaqilia za „Zelenú energiu: Budovanie udržateľného farmárskeho domu s využitím 5G a internetu vecí“.

Cieľom programu Junior Academy je poskytnúť mladým študentom príležitosť naučiť sa skúmať a rozvíjať inovačné zručnosti na riešenie globálnych spoločenských výziev v oblasti technológie a vedy. Program môže prispieť k prehĺbeniu vedomostí účastníkov a iniciatívne prispieť k poskytovaniu riešení technických problémov. V súlade s cieľmi Ománskej vízie 2040 smerom k znalostnej ekonomike, ktorá dáva súčasnej generácii znalosti, ktoré jej umožňujú rásť tým, že ich vybavujú zručnosťami, ktoré potrebujú, aby mohli čeliť budúcnosti. Ako jednotlivci v ománskej spoločnosti.

Centrum excelentnosti pre pokročilé telekomunikačné technológie a internet vecí je jedným z offsetových projektov ministerstva financií, ktoré v súčasnosti hosťuje v Innovation Park Muscat v spolupráci s Ericssonom, Ministerstvom vyššieho vzdelávania, výskumu a inovácií a Omantelom. Centrum je výskumným centrom pre vývoj prípadov použitia 5G a vývoj prípadov použitia internetu vecí ako dôkaz koncepcie (PoC) pred nasadením v komerčných sieťach. Podporuje malé a stredné podniky (MSP) a začínajúce podniky, ktoré smerujú k ďalšej generácii vývoja sietí, aby sa ich nápady a koncepty stali skutočnosťou.

READ  Brno Hackathon buduje prototyp energetickej sociálnej utilitky - Brniansky denník

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close