Zábava

Omicron predstavuje nové ovládanie vĺn pre kiná na mnohých trhoch

Aktualizované: utorok 21. decembra o správy o vynútených uzáverách v kanadskej provincii Quebec

Pôvod variantu Omicron Covid-19 predstavuje novú vlnu pohybového ovládania pre kiná v mnohých krajinách po celom svete.

Na severoamerickom trhu museli kanadské divadlá v provincii Ontario v sobotu bojovať s krátkou lehotou zákazu predaja 50-percentných kapacitných obmedzení a koncesií. Spider-Man: No Way HomeOtvárací víkend. Okruhy ako Cineplex a Landmark boli nútené pridať nové obrazovky a zobrazovacie časy, aby lepšie vyhoveli zákazníkom, ktorí si v tieto dátumy zakúpili lístky vopred. Napriek nečakaným neúspechom, Spider-Man: No Way Home Tretie najvyššie domáce otvorenie v Severnej Amerike ešte dokázalo zaznamenať otvárací víkend.

Divadlá v Európe, Holandsku a Dánsku – v oblastiach, kde sa kino najlepšie kultivovalo – dostali príkaz zatvoriť do 14. januára a 17. januára 2022. Divadlá v Írsku majú do konca januára 2022 zákaz vychádzania o 20:00. Zatvorenie divadiel je potvrdené na Slovensku a v Nemecku.

Francúzska ministerka kultúry Roslyn Bachelot k 20. decembru uviedla, že zatvorenie kultúrnych inštitúcií vrátane kín nie je momentálne v stratégii krajiny na boj proti nárastu súdneho sporu Omicron Covid-19.

V Ázii boli juhokórejské divadlá nútené bojovať proti zákazu vychádzania na 10 nocí. Otvárací víkend bol mierne ovplyvnený klesajúcim počtom výstavných hodín v krajine Spider-Man: No Way Home V krajine sa otvoril na 23,7 milióna dolárov – tesne pod Spider-Man: For From Home A Spider-Man: Návrat domov.

Quebec oznámil nútené opätovné zatvorenie niekoľkých podnikov, vrátane kín, od pondelka 20. hodiny popoludní o 17:00, keďže miera infekcií Omicron neustále rastie, čo si vyžiadalo štrajk ministra zdravotníctva Christiana Dubeho, ktorý „zvyšuje počet prípadov a hospitalizácií“. Zatvorenie ovplyvnilo 17 divadiel Cineplex a vrátili im všetky nadchádzajúce rezervácie v týchto kinách.

READ  Nickelodeon týmto filmom oslavuje výročie „Blues Clues“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close