Hlavné správy

ONLINE: Česi majú 9 721 nových infekcií. Ľudia sú už z vírusu unavení – Domov – Správy


,
,
,


16.10.2020 05:00, aktualizované: 08:13

Turisti sa vracajú na Havaj. Dvaja cestujúci čakajú na svoj let spoločnosťou United Airlines zo San Francisca na Havaj.

Autor: ,

USA majú už 8 miliónov koronavírusových infekcií. Vo štvrtok bolo v Českej republike 9 721 pozitívnych testerov. V chladnejšom počasí ich počet rastie rýchlejšie a ľudia sú už z pandémie unavení.


8:13 Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine sa za posledných 24 hodín zvýšil o 5 992. Podľa údajov monitorovacieho systému koronavírusov SARS-CoV-2 došlo tiež k 106 úmrtiam infikovaných osôb.

Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o 2 269 na 121 919. Od vypuknutia pandémie zaznamenala Ukrajina celkovo 287 231 prípadov infekcie a 5 408 úmrtí s tým súvisiacich.

6:29 Najväčšie austrálske mesto Sydney v piatok zrušilo karanténne opatrenia pre cestujúcich prichádzajúcich z Nového Zélandu, informovala agentúra AP. V piatok má z novozélandského Aucklandu do Sydney odletieť viac ako 350 cestujúcich tromi letmi. Títo ľudia nebudú musieť po príchode podstúpiť karanténu v hoteloch.

6:20 Česko má štvrtok 9 721 potvrdených prípadov koronavírusovej infekcie. Existuje 84 430 aktívnych prípadov a 63 350 vyliečených ľudí. Česká republika zaznamenáva 1 230 úmrtí na koronavírusy, 2 920 hospitalizovaných.

5:25 Európske krajiny by mali
spoločne bojovať proti koronavírusom, koordinovať pravidlá karantény alebo testovacie postupy pre COVID-19. Dohodli sa na tom prezidenti a premiéri Európskej únie na konci prvého dňa bruselského summitu. Krajiny by tiež mali spolupracovať na vývoji a nákupe vakcín a ich spravodlivom rozdeľovaní, zhodli sa vodcovia členských štátov. Podľa nich je súčasné šírenie choroby dôvodom „veľmi vážneho znepokojenia“.

5:00 Číslo Podľa agentúry Reuters počet doteraz hlásených infekcií koronavírusmi v USA presiahol osem miliónov. Len za posledný mesiac bolo v krajine s približne 328 miliónmi nakazených o milión ľudí viac. Od vypuknutia pandémie zomrelo v USA viac ako 217 000 ľudí s ochorením COVID-19. V absolútnych číslach sú USA najviac postihnutou krajinou na svete z hľadiska počtu úmrtí a infekcií koronavírusmi.

READ  Tour de France 2020: Legendárny Erik Zabel vysvetlil stratu dominancie Petra Sagana

V stredu USA registrujú 60 000 nových infekcií, čo je najviac od polovice augusta. Miera infekcie rastie takmer vo všetkých regiónoch, najmä na Stredozápade. Odborníci už dlho varujú, že pri chladnejšom počasí sa ľudia začnú pohybovať v interiéroch, čo môže prispieť k šíreniu infekcie. Poukázali tiež na únavu ľudí z protikoronárnych opatrení a návrat študentov do škôl.

Podľa agentúry Reuters tento mesiac zaznamenalo rekordný nárast infekcií 25 štátov USA. Všetky štáty na stredozápade a severovýchode zaznamenali za posledné štyri týždne viac nových infekcií ako za predchádzajúce štyri týždne. Vo Wisconsine, Južnej Dakote a New Hampshire sa počet nových prípadov počas tohto obdobia zdvojnásobil. Desať štátov nahlásilo vo štvrtok rekordný nárast infekcií, vrátane Wisconsinu, ktorý zaznamenáva asi 4 000 nových prípadov – lôžka a jednotky intenzívnej starostlivosti sú podľa miestnych úradov v niektorých častiach štátu plné na 90 percent.

Kalifornia je najviac infikovaná, nasledujú Texas, Florida, New York a Gruzínsko. Podľa agentúry Reuters tvoria ľudia z týchto piatich krajín dve pätiny z celkového počtu nakazených na úrovni USA.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close