najnovšie správy

ONLINE koronavírus: Slovensko má 1 511 prípadov, kĺzavý medián je 1

Na Slovensku sa doteraz potvrdilo 1 511 pozitívnych prípadov, väčšina prísnych pravidiel už bola zmiernená. ONLINE pre vás sledujeme aktuálnu situáciu.

Ešte dôležitejšie:

– Na Slovensku bolo potvrdených 1 511 prípadov, zomrelo 28 pacientov, vyliečených 1 307 ľudí

– Aplikáciu eKaranténa je možné stiahnuť iba na telefónoch s Androidom, spoločnosť Google ju už schválila

– Domáca karanténa je v súčasnosti možná iba pre tých, ktorí sa vracajú domov cez hraničné priechody Berg, Drietoma a Jarovce-Kittsee a pre ľudí umiestnených do národnej karantény do 20:00.

– Pozri aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a štatistiku ONLINE

ONLINE

6:42 – SLOVENSKO: Riaditelia škôl tvrdia, že návrat do škôl v júni je zle koncipovaný. Riaditelia škôl upozorňujú na problém piateho ročníka, v ktorom sú pre každý predmet rôzni učitelia. Krízový režim teraz počíta ráno za celý blok kurzu skoro ráno. Viac informácií o začatí problémov so školami si môžete prečítať v podcaste Morning Out Loud:

6:21 – SLOVENSKO: Špecialista na infekčné choroby a prezident Slovenskej spoločnosti infekčných lekárov Pavol JARČUŠKA je súčasťou tímu odborníkov, ktorí radia premiérovi Igorovi Matovičovi. Poskytujú odporúčania o opatreniach, ktoré sa majú prijať na sprísnenie alebo zmiernenie súčasnej situácie v boji proti koronavírusom.

Otázkou však nie je, či sa školy otvorili, ale kedy ich otvoriť. Podľa neho existujú riziká, ale v súčasnej priaznivej epidemiologickej situácii sú relatívne nízke. Viac v rozhovore pre Aktuality.sk.

#SpajaNasZodpovednost

Prebiehajúca pandémia môže tiež ohroziť posledné nezávislé médiá, ktoré nemajú zamknutý obsah. Medzi ne patrí Aktuality.sk. Overené informácie vám prinášame na minútu, takmer nepretržite 7 dní v týždni. Náš obsah je k dispozícii zadarmo pre každého z vás. Súčasný ekonomický pokles spôsobil masívny pokles príjmov z mediálnej reklamy, čo veľmi vážne zasiahlo aj Aktuality.sk. Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme vašu podporu – čitatelia. Ďakujeme Vám! #SpajaNasZodpovednost

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close