športové

ONLINE: MSK Žilina – SK Slovan Bratislava

Úloha Shoshonov pri stretnutí so Slovanmi je jasná – oddialiť oslavy pánov bielych.
Zápasy Pavla Staňka sa podarilo dostať späť do ligy, keď v Trnave porazili Spartaka 2: 1. Ďuriš a Bernát sa postarali o žlto-zelené ciele a Patrik Iľko žiaril dvoma asistenciami.
Bratislavský Slovinec hral duel pod Dubom v pohárovom súboji proti Zlatým Moravcom, v ktorom Bieli zvíťazili 4: 1. Hostia začali v prvom polčase dvoma gólmi od Alen Ožbolt a po prepnutí , Medved a Strelec zabezpečili víťazstvo.
Dlhodobí súperi naposledy zmerali svoju silu v lige v decembri, keď sa v deň otvorenia posledného kalendárneho mesiaca v Žiline narodilo 0-0 žrebovanie. O tri dni neskôr sa tímy opäť stretli a bieli vyhral pohár 2: 0. Od tej doby sa tieto dva tímy výrazne zmenili. Slovan už chýba najlepšie šporarské delo. Shoshons odvtedy významne zmenili trénerov a personál počas pandémie.

Dva tímy stratili na jar iba dva body, keď hráči hlavného mesta vytiahli Trnavu a Žilinský tím opäť získal prvý deň marca proti Dunajskej Strede 2: 2. Napriek vyrovnanej podobe jari budú juniori Jána Kozáka na pozícii favorita.

Najlepší strelci:
MŠK ŽILINA:
1. Ján Bernát – 8 gólov,
2. Dávid Ďuriš – 5 gólov,
3. Dawid Kurminowski – 3 góly.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA:
1. Ratao – 7 gólov,
2. David Holman – 5 gólov,
3. Dávid Strelec – 4 góly.

Od roku 2002 sú tieto tímy konfrontované so 63 prípadmi. Tieto dva tímy zaznamenali rovnaký počet víťazstiev v týchto vzájomných silových meraniach – 25 a 13-krát viac bodov najvýkonnejšie slovenské tímy. Prekročí sa vzájomná rovnováha k jednému z tímov, alebo uvidíme štrnásty remíza? Odpoveď na túto otázku nájdeme v sobotu po 18:00, keď bude naplánovaný začiatok druhého kola nadstavby Fortuna League – skupina pre titul. Sadnite si a bude vás sprevádzať Tomáš Hládek.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close