Svet

Operácie Svetového potravinového programu (WFP) v Stredoafrickej republike zvýšia núdzovú pomoc vlády rodinám postihnutým povodňami


Stiahnite si logo

Uprostred rastúcich humanitárnych potrieb v Stredoafrickej republike Svetový potravinový program OSN (WFP) reaguje na prebiehajúce záplavy v krajine a poskytuje pomoc 30 000 ľuďom, ktorí naliehavo potrebujú potravinovú pomoc. Od júla spôsobili prívalové dažde záplavy v Bangui, ako aj v provinciách Bangsao (juhozápad) a Bawa (severozápad), pričom 22 450 ľudí zostalo bez domova, živobytia alebo majetku. Mnohé z obetí sa ukryli v hostiteľských rodinách alebo na verejných miestach, ako sú školy alebo kostoly – meteorologické služby však predpovedajú ďalšie silné dažde.

Doplňujúce informácie pre novinárov:

  • Prostredníctvom krízového tímu zriadeného vládou WFP a humanitárni partneri koordinujú hodnotenia a plánujú humanitárnu pomoc pre obyvateľstvo postihnuté povodňami.
  • WFP už oslovil 2 230 ľudí v Bangui a Bekoa a 4 560 ľudí v provinciách Nana-Mambare a Owam Fafa s núdzovou potravinovou pomocou prostredníctvom distribúcie hotovosti a poukážok. Každá rodina dostane 32 000 XAF (50 USD) na pokrytie svojich potrieb v oblasti potravín a výživy.
  • Táto klimatická katastrofa udrie v čase, keď sa krajina zmieta v hroznej humanitárnej kríze, pričom hlad a humanitárne potreby dosahujú v dôsledku konfliktov, migrácie a rozsiahlej chudoby bezprecedentnú úroveň. 2,2 milióna ľudí v krajine, čiže každý tretí, teraz čelí akútnemu hladu – čo je najviac v histórii.
  • V Stredoafrickej republike WFP naďalej pomáha 665 000 ľuďom v 10 lokalitách (vrátane Bangui), pričom pomáha rodinám uspokojovať okamžité potreby – najmä počas chudého obdobia od júna do augusta, čím pomáha budovať odolnosť komunít, ktoré čelia opakovaným a pretrvávajúcim otrasom. . WFP pomáha podvyživeným ľuďom s HIV/AIDS s antiretrovírusovou liečbou, pričom od júla do septembra 2022 pomáha 2 200 ľuďom v Bangui a Brii.
  • WFP potrebuje 37,6 milióna USD na prevádzku v Stredoafrickej republike počas nasledujúcich šiestich mesiacov.

Distribuované skupinou APO v mene Svetového potravinového programu (WFP).

READ  Naživo: Putin má výročnú tlačovú konferenciu

Túto tlačovú správu vydáva APO. Obsah nie je monitorovaný redakčným tímom African Business a obsah nebol preverený ani skontrolovaný našimi redakčnými tímami, korektormi ani overovateľmi faktov. Za obsah tohto oznámenia je zodpovedný výlučne poskytovateľ.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close