Svet

Opoziční lídri vyzvali belgického premiéra, aby odstúpil

Do boja proti vymenovaniu krajnej ľavice za peruánskeho premiéra sa zapojili tisíce ľudí

Rôzni lídri pravicových strán v Lime túto nedeľu požadovali odvolanie predsedu Rady ministrov Guida Belida., Počas pochodu „Proti komunistickej diktatúre“ zjavným odmietnutím peruánskej exekutívy.

Tisíce ľudí sa zhromaždili na ulici Peru Avenue, aby reagovali na telefonáty podporovateľov populárnych síl bývalého prezidentského kandidáta Keika Fujimoriho, medzi inými vrátane Ľudovej strany bývalého prezidenta Alana Garciu, Popular Action (AB) a Popular Party Cristiano (BBC).

Nidia Wilkes, bývalá ministerka a aktivistka strany Abrista, to potvrdila z platformy Peruánsky prezident „Pedro Castillo je rukojemníkom Vladimíra Serona“, Zakladateľ liberálov vládnej strany a veľký vplyv na vymenovanie kabinetu.

Novoinvestovaný peruánsky prezident Pedro Castillo (R) oslavuje po zvolení za predsedu vlády Guida Belida
Novoinvestovaný peruánsky prezident Pedro Castillo (R) oslavuje po zvolení za predsedu vlády Guida Belida

„Musíme ísť do paláca požiadať Castilla, aby odstránil Bellida.“Wallace tiež hovoril o pokračujúcom vyšetrovaní predsedu vlády o milosti terorizmu.

Belido túto nedeľu oznámil, že nemá nič spoločné s ozbrojeným gangom Shining Bath, ale kongresman na svojich sociálnych sieťach vzdal hold postavám tejto odpornej skupiny ako Edith Lagos.

„Dnes musíme počuť Bellidovu rezignáciu, čo je hanbou peruánskeho ľudu.“Dodala bývalá kongresmanka Abrista.

Bývalý premiér Abristy Jorge del Castillo zasa sľúbil, že „polovica tohto kabinetu je Lesklá cesta a druhá polovica je MRDA (Revolučné hnutie Dubok Amaru)“. Toto je rovnováha tohto kabinetu. “

Advokátka Lourdes Floresová, ktorá Fujimorimu poradila v súvislosti s výzvou k hlasovaniu v nedávnych prezidentských voľbách, demonštrantom vyhlásil: „V parlamente a na ulici musíme byť demokratickou solidaritou.“ Ustanovujúce zhromaždenie navrhol prezident Pedro Castillo.

Krajne ľavicový vodca peruánskej vládnej strany Vladimir Seron
Krajne ľavicový vodca peruánskej vládnej strany Vladimir Seron

„Parlament sa o to postará, budeme múdrejší ako naši oponenti“, Bývalý prezidentský kandidát BBC Flores bol pridaný v rokoch 2001 a 2006.

READ  Rekord USA: Hlasovacie lístky odovzdali takmer štyri milióny Američanov

Na druhej strane to potvrdil obľúbený kongresman Ferza Hernando Gerra Garcia. „Budeme bojovať proti komunizmu, kým nebude spálená posledná kazeta.“

V rovnakom duchu bývalý zákonodarca a bývalý minister Juan Sheppard odhalil, že „Guidovi Belidovi (v Kongrese) by sa nemalo dôverovať, nepriateľ je od začiatku ničený“.

Belido začal hlasovanie o dôvere a potom túto nedeľu predstavil sériu stretnutí s bankami v Kongrese.

Ak parlament odmietne dôveru kabinetu, ako navrhujú niektoré rezorty, bude na jeho udržanie pri moci potrebovať iba ďalšie hlasovanie proti prezidentovej administratíve, čím sa Kongres v roku 2019 rozpustí, rovnako ako bývalý prezident Martin Viscar počas vážnej politickej krízy.

(S informáciami od EFE)

Čítať:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close