Ekonomika

Orange aj naďalej stráca mobilné telefóny. Klesli aj jeho tržby, rástol na internete a v televízii

Operátor hovorí, že zlepšuje sieťové parametre a rastie s pevnými službami.

Orange oznámil svoje finančné výsledky k 30. septembru 2020. Ukazujú, že naďalej stráca zákazníkov využívajúcich mobilné služby. Rastie v televízii a na pevnom internete, ktorý dostupnosť sa výrazne rozšírila.

Výnosy klesli o milióny eur

Orange tvrdí, že koronavírus ovplyvnil aj jeho výsledky v treťom štvrťroku. Tržby spoločnosti poklesli o 12 miliónov na 397 miliónov EUR podľa IFRS 15.

„Pokles bol spôsobený viac ako 5-percentným poklesom tržieb z predaja zariadení v dôsledku nižšieho predaja v mieste predaja v dôsledku koronovej krízy v druhom štvrťroku. Bez vplyvu koronárnej krízy, najmä v oblasti roamingu a návštevníkov, medziročná bilancia výnosov zo služieb by bola pozitívna, “hovorí Orange.

Zvyšuje 4G pokrytie

Prúd operátora dokončí výmenu svojej siete a v apríli spustí v Bratislave 5G sieť. Stále však stráca mobilných zákazníkov. Medziročne od neho odišlo až 72 000 ľudí. Vysvetľuje to stratou klientov s mobilným internetom a predplatenými kartami. Momentálne má Orange 2 715 000 zákazníkov.

Medziročne klienti použili o 35 percent viac dát. Viac ako 81 percent z 31,69 milióna gigabajtov bolo prenášaných v sieti 4G. Pokrytie sieťou LTE medziročne vzrástla o 3,3 percentuálneho bodu na súčasných 98,3 percenta populácie.

Nová ponuka operátora

Prečítajte si tiež

Vianoce v Orangei: Viac dát v paušáloch alebo neobmedzený paušál

Viac klientov s pevnými službami

Používa sa pevný internet cez optiku, DSL alebo pevné LTE pripojenie 231 tisíc klientov. Ide o solídny nárast na úrovni 39 000 klientov.

Asi 33 000 zákazníkov Rástla aj Orange TV a koncom septembra mal 128 000 predplatiteľov.

Orange má kombináciu mobilných a pevných služieb v jednom balíku od 109-tisíc zákazníkov, pred rokom ich bolo 77-tisíc.

READ  Taiwan získava globálnu podporu uprostred čínskej agresie po Pelosiovej návšteve

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close