Veda

Orange County sa prehlbuje hlbšie do červenej vrstvy, keď sa zhoršujú dve metriky koronavírusu – register Orange County

Obrátenie pokroku v dvoch metrikách koronavírusu monitorovaných kalifornskými vedúcimi predstaviteľmi v oblasti verejného zdravia vedie k tomu, že Orange County je pevnejšie zasadený do červenej úrovne štátneho systému sledovania pandémie, ktorý určuje, čo sa môže v každom kraji znovu otvoriť.

Aktualizácia týždenného systému štátnej správy ministerstva zdravotníctva v utorok 27. októbra ukázala, že miera prípadov v kraji sa zvýšila na 5,1 nových prípadov za deň na 100 000 obyvateľov zo 4,6 prípadov na 100 000 minulý týždeň.

Podiel testov, ktoré sa vracajú pozitívne medzi niektorými okresmi s problémami pandémie kraja – nazývanými metrika rovnosti v zdraví – vzrástol na 6% z 5,6% minulý týždeň, odčítajúc od solídnych ziskov dosiahnutých od zavedenia ukazovateľa začiatkom tohto mesiaca.

Úradníci verejného zdravotníctva sledujú rovnosť v zdraví, aby označili vyššie šírenie COVID-19 v oblastiach s nízkym príjmom, kde veľa obyvateľov nemôže pracovať z domu a nemá zdroje zdravotnej starostlivosti na zvládnutie pandémie.

Aj keď okres Orange County stratil pôdu pod nohami v dvoch starostlivo sledovaných metrikách koronavírusu, udržal líniu aj na tretej: Pozitivita testovania v kraji – podiel pozitívnych výsledkov testov – sa od minulého týždňa nezmenila na 3,2%.

Tieto tri metriky sú piliermi štvorstupňového sledovacieho systému štátneho ministerstva zdravotníctva a sú kritické pre odborníkov v oblasti verejného zdravia pri regulácii toho, aký obchodný a verejný sektor sa môže znovu otvárať a v akom rozsahu, keď sa bude pandémia ťahať.

Kraje musia zostať v jednej zo štyroch úrovní – fialovej, červenej, oranžovej alebo žltej – najmenej tri týždne a na to, aby postúpili vpred, sa musia kvalifikovať vo všetkých troch metrikách pre nasledujúcu úroveň po dobu dvoch týždňov. Úrovne nie je možné preskočiť a kraje, ktoré poskytujú backback v ktorejkoľvek metrike, by sa mohli vrátiť na prísnejšiu úroveň.

READ  Nová štúdia naznačuje, že nosenie masiek by do februára mohlo zachrániť viac ako 100 000 životov v USA

Okres Orange opustil fialovú vrstvu pre „rozšírené“ riziko 8. septembra a odvtedy bol v červenej vrstve pre „značné“ riziko.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close