Veda

Orgán Spojeného kráľovstva pre zdravie tvrdí, že vakcína Pfizer je účinná proti variantu nájdenému v Indii

Britský zdravotnícky orgán v sobotu uviedol, že dvojnásobná vakcína proti koronavírusu Pfizer-BioNotech môže byť účinná proti priepustnejšej verzii infekcie, ktorá sa v Indii vyskytla po prvýkrát.

Anglicko pre verejné zdravie vyhlásiť Spolu so zisteniami štúdie uskutočnenej od 5. apríla do 16. mája bolo verziou B1.617.2 infikovaných viac ako 1 000 osôb.

Vedci v štúdii zistili, že strela Pfizer-BioNotech bola z 88 percent účinná pri prevencii symptomatických prípadov COVID-19 v dôsledku variantov nájdených v Indii. Dva týždne po druhej dávke.

Pre porovnanie, rovnaký záber je účinný asi z 93 percent. Kmeň B.117, ktorý sa v súčasnosti považuje za dominantnú formu vo Veľkej Británii

Táto správa prichádza uprostred obáv z tohto špeciálneho vydania, ktoré sa vydáva vo Veľkej Británii

Spojené kráľovstvo hlásilo od soboty viac ako 3 000 prípadov variantov. Predpokladá sa, že za obrovským nárastom infekcie medzi indickou populáciou viac ako jednej miliardy ľudí stoja varianty.

V reakcii na tieto zistenia britský minister zdravotníctva Matt Hancock pre vysielateľov uviedol: „Som si stále viac istý, že sme na dobrej ceste k dosiahnutiu plánu, pretože tieto údaje ukazujú, že vakcína po dvoch dávkach funguje efektívne.“ Zistil (proti variantom) v Indii), “podľa Reuters.

Vo vyhlásení vydanom v tlačovej správe obsahujúcej zistenia štúdie Hancock uviedol: „Teraz si môžeme byť istí, že viac ako 20 miliónov ľudí – viac ako 1 z 3 – má významnú ochranu pred touto novou verziou a tento počet sa každým dňom zvyšuje o státisíce, pretože čoraz viac ľudí zistí, že je k dispozícii významná druhá dávka. „

„Tento nový dôkaz je bezprecedentný – a dokazuje, aký cenný je náš očkovací program proti vírusu COVID-19 pri ochrane tých, ktorých milujeme,“ uviedol.

READ  Dve nové misie NASA odhalia tajomstvá Venuše

Mary Ramsay, vedúca imunizácie v odbore Public Health England, vo vyhlásení uviedla: „Očakávame, že vakcíny budú ešte účinnejšie, aby sa zabránilo hospitalizácii a smrti, a preto je dôležité dosiahnuť všetku súčasnú a maximálnu ochranu proti všetkým. Je dôležité dosiahnuť obe dávky. varianty. ““

Štúdie o vakcíne Pfizer-BioNotech, jednej z niekoľkých vakcín schválených na použitie vo Veľkej Británii, poskytujú ďalšie dôkazy o jej účinnosti proti niekoľkým variantom COVID-19.

Dve ďalšie štúdie Správa zverejnená začiatkom tohto mesiaca naznačila, že výstrel mal vysokú mieru účinnosti pri prevencii malých aj závažných prípadov infekcie. Variant B.117 bol prvýkrát identifikovaný vo Veľkej Británii a kmeň B.1.351 bol prvýkrát zaznamenaný v Južnej Afrike.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close