šport

Oslávte míľniky dlhej cesty za írskym ženským futbalom

DPo nepríjemnom jasaní Arsenalu na konci jeho víťazstva nad Fulhamom bol náš starý priateľ Richard Keys v poslednej dobe trochu zmätený ohľadom bičovania radosti na konci futbalových zápasov.

Našťastie si oslavná polícia vo štvrtok večer v Tallahassee oddýchla. Niekde v pozadí počuť slabé bzučanie našej národnej kontroly reality. Ten známy korkový hlas v našich hlavách. Zatiaľ sme nič neurobili. Hlúposť. urob mi láskavosť

Ale vylúčili sa hlavne ľudové typy, ktoré sú vždy prehnane ostražité, aby si niekto priveľmi potešil. Dokonca aj Keesi sa mohol vysporiadať s paradoxom policajného odhalenia žien z jeho areálu v Katare.

Cesta je termín, ktorý bol unesený a ohováraný, aby bol bičovaný na všetkom od zelených potravín až po predvolebné kampane. Aby sme zachytili cestu, na ktorej írsky ženský futbalový tím prešiel, musíme skutočne zlepšiť terminológiu.

Ale sú to tovaryši v tom najlepšom slova zmysle a dostať sa do play-off majstrovstiev sveta je míľnikom, ktorý stojí za to osláviť. Aj keď ich to teraz zavedie do šialenej operácie, ktorá vyzerá ako jedno z tých šialených riešení navrhovaných každých pár mesiacov na opravu galského futbalu.

Mali plné právo pražiť to s každou štipkou emócií a Vera Pau dokonca urobila voľne znovu použiteľné rozlíšenie, aby uistila Killjoy Constabulary pri odpískaní budúcich veselých scén. Oslavujme, ale nie párty. Mohlo by sa stať novým „jediným“.

Ako povedala Karen Duggan v Pundit, bolo to víťazstvo, ktoré položilo démonov na odpočinok. Nemyslela tým George Hamilton, keď tri minúty pred koncom vyhlásil, že jeden gól bude stačiť. Ako sa ukazuje, žiadne nebezpečenstvo tu nehrozí.

Karenina kolegyňa z RTÉ, Lisa Fallon, poukazuje na to, že je to víťazstvo, ktoré nám dáva čas a priestor, aby sme si vypočuli množstvo rôznych spätných príbehov, ktoré tejto skupine žien umožnili dotiahnuť to tak ďaleko.

READ  Zoznam sledovaných Chris Rattoo: Nie je to najlepší výber pre herný víkend Bledislo Cup

Od Aine O’Gorman, čerstvej mamy, ktorá si na svojej ceste sem prešla všetkými podivínskymi štádiami. Lily Ag, prváčka v zelenom, od hnevu zdvihla ruku, aby odhalila placku a oprela si hlavu tam, kde ju to bolelo.

Kedykoľvek konečne urobíme majstrovstvá sveta, možno je čas vymenovať všetky osobné prekážky, zapísať všetky časy, kedy si tieto dievčatá mysleli, že môžu hrať hru, ktorú chceli.

Ag McAteer zohral úlohu pri výročí ďalšej slávnej hry, ktorá nám vyniesla play-off majstrovstiev sveta. Tá vytvorila ikonickú fotografiu pri záverečnom hvizde, ktorá medzi týmito dvoma ústrednými postavami vytvára najchladnejšie podanie ruky, aké si dokážete predstaviť. Bolo to vrúcne objatie medzi našimi dvoma najlepšími hráčmi.

Často lamentujeme nad tým, že niektorým našim najlepším futbalistom boli odopreté najväčšie medzinárodné pódiá. John Giles a Liam Brady nás umiestnili na futbalovú mapu, ale vrátili sa domov, keď sa ich rovesníci zhromaždili v lete. Blahoželáme Denise O’Sullivan a Katie McCabe nielen preto, že pohodlne sedia medzi najlepšími na svete, ale aj za ľahkosť a triedu, s ktorou nesú zodpovednosť za svoj vplyv.

Tony O’Donoghue urobil množstvo nezabudnuteľných príspevkov počas nocí na majstrovstvách sveta po boku írskych manažérov, pričom nie všetky sú celkom milé. Väčšinou je jeho úlohou položiť nám nejaké otázky. Vo štvrtok objal Veru Baugh v mene celej krajiny.

Vera nechcela viac rozprávať o „zázemí“, ako sa vyjadrila, ale chcela poďakovať miestu a tímu, ktorý tu bol pre ňu. „Írsko ma drží v strehu. Tým mi dal teplo a silu byť tu s energiou, ktorú mám.

Jej energia bola kľúčovou zložkou tohto impulzu.

Futbal mohol byť krajší. Bolo to predtým a môže sa to stať znova, keď tieto hry budú mať o niečo menší význam.

READ  Priamy prenos Schmiedlová vs Kucová a predpoveď: French Open 2022

Ako krajina sme si nezískali právo na rovnaké podmienky našou podporou ženského športu v týchto ťažkých nociach. V tejto skupine sú ženy, ktoré však nesú bremeno minulej ľahostajnosti a ťarchu nádeje do budúcnosti. O’Sullivan priznal, že nervy boli faktorom v prvom polčase a celé týždne premýšľal o zápase a o tom, čo to znamená.

Nepochybne sa budú pozerať dopredu na Slovensko a ďalej, ale je vhodné, aby sa McCabe obzrel ako prvý. Neskôr hovoril o stretnutí s írskymi priekopníkmi Paulou Gorham a Lindou Gorman počas týždňa. Mená prispievateľov do tejto kauzy boli vynechané, mnohí nie sú spomenutí mimo futbalovej komunity.

Zdá sa, že táto skupina si je dobre vedomá toho, že nesie štafetu a vydáva sa na cestu, ktorá sa začala pomaly pred nimi a kde sa skutočná odmena skrýva po tom, čo väčšina z nich dohrá.

Corman, prvá manažérka v Írsku, nedávno pre The42 povedala, že vo veku 68 rokov hrala chodiaci futbal. A odmenou za jej cestu je to, že si všimla, koľko jej spoluhráčov sleduje ženský šport.

Je to už päť rokov, čo si Liberty Hall vyslúžila právo na teplákovú súpravu, Wi-Fi a určitú slušnosť.

„Víťazstvo,“ zasmiala sa ďalšia útočníčka Emma Byrneová, v momente tlmenej oslavy potom, v kľúčový večer predtým, ako aj oni odišli hrať na Slovensko.

Les, ktorý žije v snoch

Boli stále pri tom počas vzrušenia v deň uzávierky Sky, verili by ste?

„Dohodne sa Man United na dohode pre Frankieho de Jonga pred uzávierkou dnes večer?“ Nakoniec to Frankie tvrdo chytil, ako to robil každý deň, odkedy si pamätáme.

Ráno boli trochu nervózni a objavilo sa to na oblohe. „Veľká novinka. Ronaldo je v autobuse do Leicesteru.“ Trochu strachu, že sa nič veľké nemôže stať a že všetky kusy, ktoré dopadnú, budú musieť byť veľké. Ale nakoniec, keď Premier League ukončila svoje 2 miliardy libier míňania, bolo toho veľa, čo ich udržalo v chode.

READ  Profil Moses Simon, Vek, Plat, Čistá hodnota, Priateľka, Dom, Autá, Obrázky, Najnovšie Správy

Nottingham Forest by mohol udržať šou celé leto. Veľký romantický návrat bývalých európskych panovníkov sa mierne zmenil s ich 22 podpismi.

Niet pochýb o tom, že fanúšikovia stále žijú svoj sen. Existujú však náznaky Dream Teamu a Horchester United av tomto momente je na novú sezónu pripravené nové obsadenie.

Keď sa nad tým zamyslím, Luis Amor Rodriguez by mohol byť v týchto dňoch voľným hráčom. Ešte čas na číslo 23?

Luis Amor Rodriguez: Na divočinu je ešte čas

***

Schody do neba

Oisin McConville: Zdá sa, že Wicklow je náročná práca, ktorú by sa mal naučiť od priateľa podcastu Paula Roosa o jeho skúsenostiach s riadením medzi okresmi. Ale niet pochýb, že človek žiari vo všetkom.

Peklo v ručnom vozíku

Bournemouth: Vyzerali ako položka, ktorú by ste si mohli kúpiť v TK Maxx, kým ste si uvedomili, čo je zlé, ale tajomstvá dotykovej čiary Scottyho Parkera hrozili, že po prvý raz prilákajú jej zasvätených do intríg v Premier League. Nech sa muž čoskoro vráti.

Eddie Howe: „Je tu skutočný pocit, že vieme, že stojíme proti všetkým ostatným.“ Šéf Newcastlu si môže dovoliť najväčšie husle na svete, ale počujeme len chlapské tóny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close