Hlavné správy

Oslavy SNP prerušili protestujúci. Kričali „hanbu“ na predsedu vlády a prezidenta – Domovská stránka – Spravodajstvo

Táto skupina ľudí narušila oslavy 76. výročia Slovenského národného povstania. 8/29/2020

Autor: ,

Oslavy povstania prerušila skupina spievajúcich ľudí, ktorí striedavo kričali slová za zátarasom ako „hanba, fašisti, zradcovia slovenského národa“. Z väčšej časti boli tieto slová zamerané na prezidenta, predsedu vlády, ale niektorí novinári „unikli“. Krátko po hlavnom programe riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev reagoval, že na oslavy niečo také nepatrí.

VIDEO: Riaditeľ múzea SNP Mičev: Je to nechutná fraška.

„Nie je mojou záležitosťou, či polícia zasiahla, pretože ako organizátori na to nemáme oprávnenie, ale je to veľká hanba,“ uviedol. Spomenul tiež, že v minulosti došlo k protestom. „Jeho čas proti Fico, potom proti iným, ktorí práve vládli, a teraz sa zmenil na odpornú frašku,“ hovorí Michev.

Podľa neho sa takto správajú ľudia bez morálky. „Koniec koncov, účastníci povstania boli na prvom mieste, pretože kvôli nim sme tu boli, nie pre politikov. Všetko to však dali na základe politickej demonštrácie. chcú, ale nepatria sem, “opakoval a dodal, že iní návštevníci sú inak disciplinovaní. Mnohí údajne chceli ísť do komplexu, ale mohli sa pustiť iba do tisíc účastníkov.

VIDEO: Hádka pred múzeom SNP.

Minister vnútra Roman Mikulec (OľaNO) komentoval celú nepríjemnosť tým, že uviedol, že žijeme v demokratickej spoločnosti a že každý má právo vyjadriť svoj názor. „Nevidím dôvod, aby sme ako polícia prijali opatrenia proti takým ľuďom. Mali by si byť vedomí príležitosti a prejavov, ktoré majú, spôsobu, akým vyjadrujú rešpekt k skutočnosti, že sme sem prišli vzdať hold tým, ktorí obetovali najcennejšiu vec pred 76 rokmi, “hovorí Mikulec. „Je to škoda zo strany tých, ktorí takto vyjadrujú svoj názor, pri tejto príležitosti,“ dodal.

VIDEO: Minister Mikulec: Je to vizitka tých, ktorí pískali.

VIDEO: Vedenie parlamentu a vlády sa uklonilo pamiatke hrdinov SNP.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close