Veda

Osteopath odhaľuje „nervus vagus“ na zlepšenie držania tela, otvorenie hrudníka a zvýšenie energie

Osteopat zdieľa jednoduchý trik, ktorý tvrdí, že zlepší držanie tela a zvýši energiu v priebehu niekoľkých sekúnd – a nestojí to ani cent.

Brendan Talbot, kanadský odborník na zdravie špecializujúci sa na kostné a svalové tkanivo, hovorí, že „trapézový zvrat“ vždy, keď idete zo sedu do stoja, môže zmeniť vaše zdravie opravou blúdivého nervu.

Podľa pána Talbota pohyb – ktorý zahŕňa prekríženie rúk pred telom a ich pohyb zo strany na stranu, potom cez hlavu – zmení svalový tonus a otvorí hrudník, čím umožní dýchanie a dýchanie. Nastane okamžitý okamih. zmena meny. .

V dnes už virálnom videu TikTok osteopat varoval aj pred nebezpečenstvom držania „hlavy dopredu“, ku ktorej dochádza vtedy, keď sa hlava človeka prirodzene nakloní dopredu, čím sa vyvinie tlak na krk a mozog. Obmedzuje prietok krvi. Rizikové držanie tela sa často zvyšuje používaním zariadení, ako sú počítače a smartphony.

Pán Talbot vysvetlil, že obmedzený prietok krvi spôsobený týmto stavom môže mať za následok množstvo vážnych zdravotných problémov vrátane úzkosti, depresie, nespavosti a chronickej únavy.

prejdite nadol na video

Kanadský osteopat Brendan Talbot (na snímke) zdieľa jednoduchý trik, o ktorom tvrdí, že zlepší držanie tela a zvýši energiu v priebehu niekoľkých sekúnd – a nestojí to ani cent.

Pán Talbot (na obrázku) hovorí, že tento pohyb - ktorý zahŕňa prekríženie rúk a ich pohyb zo strany na stranu, potom nad hlavu - vyvoláva okamžitú zmenu dýchania a držania tela.

Pán Talbot (na obrázku) hovorí, že tento pohyb – ktorý zahŕňa prekríženie rúk a ich pohyb zo strany na stranu, potom nad hlavu – vyvoláva okamžitú zmenu dýchania a držania tela.

Pán Talbot potom vykonal veľmi jednoduchý pohyb – nazývaný trapézový zákrut – ktorý podľa neho pomôže v boji proti akýmkoľvek zdravotným problémom, ktoré môžu vyplývať z pózy „dopredu“.

Vysvetlil, že tento krok by mal byť vykonaný „vždy, keď vstanete zo sedu“, prekrížil ruky smerom k prednej časti tela a opačnými rukami uchopil predlaktie.

READ  Vedci objavili obrovský oceán pod zemským povrchom

Lekársky špecialista potom začne pohybovať rukami po hrudi a pomaly ich pohybuje smerom hore k temenu hlavy a pokračuje v ich presúvaní zo strany na stranu.

Poznamenal, že trapézový zvrat „mení svalový tonus prostredníctvom pasce“. [trapezius muscle] „Pri otváraní hrudníka“, ktoré „bude mať za následok okamžitú zmenu držania tela a zlepší mechaniku dýchania“.

Trapézový sval začína na spodnej časti krku, prechádza cez ramená a siaha do stredu chrbta a pomáha ovládať pohyb rúk, hlavy, ramien a trupu a zároveň stabilizuje chrbticu a pomáha držaniu tela.

Pán Talbot uviedol, že skrútenie by tiež zmenilo „napätie v karotickom sínuse, ktorý je inervovaný nervom vagus“ – najdlhším a najkomplexnejším z 12 párov hlavových nervov v mozgu.

Pán Talbot (na snímke) varuje, že poloha „dopredu“ môže obmedziť prietok krvi do mozgu, čo má za následok vážne zdravotné problémy, ako je úzkosť, depresia a nespavosť.

Pán Talbot (na snímke) varuje, že poloha „dopredu“ môže obmedziť prietok krvi do mozgu, čo má za následok vážne zdravotné problémy, ako je úzkosť, depresia a nespavosť.

Vagusový nerv hrá neoddeliteľnú úlohu v najdôležitejších funkciách tela, vrátane dýchania, reči, trávenia a chuti – a pán Talbot hovorí, že zmena tónu nervu „vyvolá relaxačnú reakciu“ a pomôže zlepšiť vaše držanie tela. v.

Tip pána Talbota, ktorý sa od zverejnenia 10. júla stal virálnym, získal 7,1 milióna zhliadnutí a získal tisíce vďačných odpovedí.

Jeden používateľ napísal: „Dnes som to potreboval, ďakujem za zdieľanie.

„Neviem, či to naozaj funguje, ale je to dobrý pocit!“ Pridala sa jedna sekunda, zatiaľ čo iní potvrdili, že cvičenie poskytuje okamžitú úľavu.

„Keď som napätý, mám napätie v krčných svaloch. Len som to skúsil a fungovalo to – okamžite som cítil rozdiel, “povedala jedna žena.

Jeden lekár odpovedal, že pán Talbot ukázal, že stojí za to stráviť 10 minút denne prevaľovaním hrudníka,

V časti s komentárom k videu osteopat objasnil, že skrútenie neopraví polohu „prednej hlavy“, ale môže pomôcť zmierniť napätie a zdvihnúť rebrá a uľahčiť dýchanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close