športové

Otec a syn Růžičkovci sa stretli v Hradci

dnes 00:00
|

Slávny otec a syn sa ocitli v zmiešanom klube. Po odchode zo Sparty z Prahy odišiel 31-ročný útočník Vladimír Růžička do mužstva Mountfield v Hradci Králové, s ktorým v pondelok podpísal dvojročnú zmluvu. Znovu bude hrať pod vedením svojho otca Vladimíra, ktorý sa začiatkom apríla stal jediným hradeckým trénerom.

Kapitán českého zlatého tímu Nagana v roku 1998 viac komunikuje so svojím synom v práci

„Myslím, že bude produktívny a pomôže nám. Môže si stanoviť ciele pre svojich spoluhráčov a sám ich zastreliť.“ 56-ročný tréner odpovedal. Skúsený útočník Růžička posilnil ambiciózny Mountfield krátko po jednom z najagresívnejších ťahov v minulej sezóne, Matěj Chalupa, podpísal zmluvu s Chicagom v NHL.

Tréner Vladimír Růžička deväť rokov viedol svojho syna do Slavia, Prahy a ďalších päť do Chomutova. Po roku sú opäť spolu. Známe sa dokonale, ale v posledných rokoch ich vzťah nebol ideálny. „Sotva medzi sebou komunikujeme. Jedna vec je súkromie a druhá je hokej.“ hovorí tréner ambiciózneho Hradca, s ktorým chce premyslieť vedúce postavenie.

Ako otec chcem nadviazať vzťah so svojím synom. Mám však aj svoj život a svoje deti.

Vladimír Růžička senior

Český hokejový tréner

EMISIE V SPARTE

Príchod mladej Růžičky do Sparty minulý rok vzbudil emócie. Vyskytli sa aj otázky o jeho neočakávanom konci v pražskom klube. Útočník mal trojročnú zmluvu v Sparte. Avšak hneď po prvom, v ktorom získal 26 bodov za 10 gólov a 16 asistencií v 39 hrách, sa obe strany dohodli na rýchlom ukončení spolupráce.

Aké boli dôvody jeho odchodu? Hovoríme o rastúcej nedôvere trénera. Odborníci na túto situáciu tvrdia, že o všetkom sa rozhodlo už dlho.

Potvrdilo sa, že pojmy Růžička a Sparta sa jednoducho nedajú kombinovať. Juniorský otec, Ružička senior, bol roky hráčom a trénerom súpera Slavia. Na štadióne Sparta v priebehu rokov počul príliš veľa prísahových slov ako súper. Logicky, príchod jeho syna v drese s písmenom S minulý rok mal tiež rôzne reakcie, ale fanúšikovia ho spočiatku prijali. Od prvého prípravného zápasu strelil dva góly a tribúny skandovali: “Otec sa len pozerá na to, ako to môže urobiť jeho syn.”

Mladší Vladimír Růžička v drese Sparty Prague. Fotogaléria

Mladší Vladimír Růžička v drese Sparty Prague.

Zdroj: mountfieldhk.cz

NEBEZPEČNÁ VYSOKÁ PLATBA

Ale budúca budúcnosť už nebola ružová. Chodníky mladšej Růžičky a Sparty sa oddelili. Rozhodla o neúmerne vysokom pomere cena / výkon. Podľa denníka Šport mal Růžička mesačný plat 350 000 korún, čo podľa jeho vedenia nezodpovedá jeho výkonnosti.

Očakávalo sa, že bude prvým centrom, nakoniec to bolo najčastejšie štvrté v poradí. Opäť sa potvrdilo, že ak je niekto lídrom v malom klube, nestane sa vždy jedným z najlepších. Růžička nezvládol úlohu prvého centra, navyše nebol vhodný pre nižšie formácie s obrannejšími úlohami. Obviňovali ho aj z nedostatkov v korčuľovaní. Potreboval okolo seba hráčov, ktorí by za neho mohli jazdiť a ťažiť z jeho technickej zručnosti a hokejového myslenia. Nedali mu však priestor v Sparte.

Okrem toho trénera Sparty Miloslav Hořava nemal rád, že niekto nedal maximum počas tréningu, čo bol tiež Růžičkin problém. Na druhej strane bol Hořava presvedčený, že vynikne v Karlových Varoch alebo Litvínove.

Iný vkus má výkonný riaditeľ Hradec Králové Aleš Kmoníček. Pripustil, že už dlho hľadali kreatívne centrum, ktoré by im pomohlo zlepšiť silovú hru, že bol silný s pukom a že sa mu podarilo hodiť. A predovšetkým vedel, ako streliť góly. Všetky tieto myšlienky si uvedomil Kmoníček Růžička.

“Minulú sezónu sme boli v kontakte, keď z rodinných dôvodov – kvôli malým deťom – uprednostnil Spartu. Po dohode o ukončení spolupráce s klubom Praha sme začali rokovať o budúcej spolupráci.” , pridal Kmoníček.

Vladimír Růžička senior. Fotogaléria

Vladimír Růžička senior.

Zdroj: mountfieldhk.cz

MÔŽE BYŤ VŠETKO ÚROVEŇ

Niekoľko rokov pôsobil Růžička pod svojím otcom v Slavii a Chomutove. Minulý rok, keď sa Piráti stiahli z ďalšej ligy, zamieril zo severných Čiech do Prahy. Po ročnej prestávke sa otec a syn stretli v Hradci. Čo si myslí tréner? „Spýtal som sa ho na vedenie klubu. Myslím, že by to mohla byť výhoda. Povedali to isté, čo ich už predtým zaujímalo. Nedávno všetko fungovalo,“ uviedol kapitán českého národného mužstva, ktorý na zimných olympijských hrách 1998 v Nagane získal neočakávané zlaté medaile a dodal: „Zavolali sme niekoľkokrát o prevode, inak ste ho vyriešili sami. Nie je to päť rokov, nemám v úmysle ho riadiť rukou.“

Vzťah otca so synom sa ochladil, pretože otec založil novú rodinu. „Poznám ho ako hráča dokonale. Má vynikajúci zápästný výstrel. Myslím, že nám to pomôže vylepšiť našu silu.“

Trenér Ružička si však nemyslí, že všetko v Hradci sa zlepší až do príchodu jeho syna. „Bolo nám to oznámené. Podobne aj útok, ktorý zaostáva v obrannej činnosti. Hrali sme príliš veľa bojov. Najväčším problémom bolo to, že vo väčšine zápasov, ktoré sme pri streľbe spálili, sme nemali sme ani razie. Stratili sme tam kľúčové body. ““ pridal tréner.

Otec nevylučuje, že by sa vďaka novému stretnutiu mohol zlepšiť ich vzťah so synom. „Nemôžem to zaručiť. Verím, že náš vzťah sa vyrieši v budúcnosti. Ako otec si to želám. Avšak ja nebudem viesť moje deti. Mám svoj život, aj deti “Je to tak,” dospela k záveru, Růžička senior.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close