Svet

Otvorené vyznanie námorníctva po otrave: Necítite bolesť, ale viete, že zomierate! Za zločinom je Putin

Podľa Putinovho hovorcu dostáva opozícia pokyny od americkej CIA. Agentúra Reuters uvádza, že je to pravdepodobne prvýkrát, čo ruské úrady priamo obvinili popredného Putinovho kritika zo spolupráce so zahraničnými spravodajskými službami.

Cítim obrovské poďakovanie

Podľa Nemecka bol kritik Kremľa otrávený nervovo paralytickou látkou od skupiny nováčikov vyvinutých v bývalom Sovietskom zväze. Opozícia zdôraznila, že sa nebojí a že sa chce vrátiť do Ruska, pretože nechce byť v emigrácii. Na začiatku rozhovoru Navaľnyj povedal: „Je pre mňa také emotívne, že nemeckí politici a Angela Merkelová sa zaujímali o môj osud a zachránili mi život. Lekári z Charity mi zachránili život druhýkrát, a čo je najdôležitejšie, vrátili mi moju osobnosť. Prvá vec, ktorú chcem povedať, že cítim obrovské poďakovanie všetkým Nemcom. ““ povedal.

Zdroj: SITA / AP / Markus Schreiber, Instagram.com/navalny

Viní Putina

Potom pokračoval slovami: „Tvrdím, že za týmto zločinom bol Putin, a nemám ďalšie verzie toho, čo sa stalo.“ povedal pre magazín Navalny Der Spiegel. „Nehovorím, že by som si mal lichotiť, ale vychádzam z faktov. Hlavným faktom je novinka,“ uviedol. Keby Putin nebol za týmto činom, Naveny tvrdil, že by to bolo ešte horšie. „Keby traja ľudia nemali prístup k tejto warp, ale k 30, potom by to bola globálna hrozba. To by bolo hrozné.“ povedal.

Ruský prezident Vladimir Putin

Zdroj: SITA / Alexei Druzhinin, Sputnik, Kreml Pool Photo via AP

„Nemám iné vysvetlenie, čo sa stalo.“ hovorí. Podľa neho si výrobu novinky môžu objednať iba dvaja ľudia – šéf tajných služieb FSB alebo SVR, teda zahraničné spravodajstvo, a možno aj GRU (vojenské spravodajstvo). „Putin hovorí, že som si mohol sám vyrobiť novinku a byť otrávený – to je nemožné.“ dodáva. „Ak poznáte ruskú realitu, potom viete, že šéf FSB Alexander Bortnikov a šéf SVR Naryškin, ako aj šéf GRU nemôžu robiť takéto rozhodnutia bez Putinovho pokynu.“ “ hovorí Navaľnyj.

READ  Skupina vzácnych bielych klokanov nájdených v Austrálii

Nechceli od neho mučeníka

Kremeľ podľa neho nechcel, aby zomrel v Omsku, pretože by sa tak stal mučeníkom. Preto nakoniec povolili jeho prevoz do Nemecka. „Putin o mne vie všetko. Žijem pod úplným dohľadom. Vie, že nie som oligarcha ani tajný agent, som politik. Niečo sa však zmenilo: protesty proti Lukašenkovi v Bielorusku, protesty v Chabarovsku proti pro- Kremeľská párty… “ Navaľnyj vysvetlil.

Otvorte SPOVEĎ Po

Zdroj: SITA / AP / Markus Schreiber

Ostrá reakcia Moskvy na rozhovor

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Vyacheslav Volodin v reakcii na rozhovor označil Navaľného za „nehanebného záporáka“, pretože „Putin mu zachránil život“, rovnako ako ruskí piloti a lekári. Podľa Volodina Volodinova argumentácia logicky zapadá do názoru, že incident bol zinscenovaný Západom s cieľom vyvolať v Rusku napätie, a zabrániť tak Rusku v pomoci pri obrane suverenity spojeneckého Bieloruska. Putinov hovorca Dmitrij Peskov podľa agentúry TASS uviedol, že západné tajné služby spolupracujú s Navaľným, konkrétne „V dnešnej dobe sú špecialisti Ústrednej spravodajskej agentúry (CIA) USA“, a že „to nie je prvýkrát, čo mu dali rôzne pokyny.“

Otvorte SPOVEĎ Po

Zdroj: SITA / AP / Evgeny Feldman

Súdny proces proti Peskovovi

„Najskôr podám žalobu na Pesskovú,“ napísal v reakcii na vyhlásenie hovorcu Kremľa Navaľného. „Po druhé, požadujem zverejnenie dôkazov a faktov na podporu mojej práce so špecialistami CIA. Ukážte ich v televízii prime time.“ povedal Navaľnyj. Navaľnyj v rozhovore ubezpečil, že sa do Ruska vráti. „Keby som sa nevrátil, znamenalo by to, že Putin dosiahol to, čo chcel. A mojou úlohou je zostať tým, ktorý sa nebojí. A ja sa nebojím.“ hovorí Navaľnyj.

Osudové chvíle

Novinári sa Navaľného pýtali, ako sa začal osudný deň: „Bol to pekný deň. Natočili sme video pre regionálnu kampaň a všetko prebehlo podľa plánu. Pohodlne som sa usadil a tešil sa na pokojný let, počas ktorého som mohol sledovať sériu,“ povedal Navaľnyj.

Z chvíľ pred kolapsom si pamätá, ako pohodlne sedel v lietadle a tešil sa domov. „Cítim sa dobre, rovnako ako na letisku. A potom … Je ťažké to opísať, pretože to nemá obdoby.“ uviedla, že látka by preťažila nervový systém ako hackerský DDoS útok na počítač. „Nemôžeš sa sústrediť. Cítim, že niečo nie je v poriadku, dostávam studený pot. Prosím, Kira (Jarmyšová, hovorkyňa námorníctva) vedľa mňa pre vreckovku. Potom jej hovorím: Hovor so mnou! Musím počuť hlas.“ Pozerá na mňa. Ako blázon a začne so mnou rozprávať, “ spomína.

Neskôr išiel na toaletu, kde sa opakovane umyl vodou. „Potom som si myslel, že ak teraz nevyjdem, už sa nikdy nedostanem von. Kľúčovým dojmom bolo, že si necítil žiadnu bolesť, ale vieš, že zomieraš.“ povedal. Na jeho prekvapenie steward povedal, že po odchode z toalety bol otrávený. „Potom ležím na zemi pred ním, aby som umrel. Je to posledný človek, ktorého vidím.“ uviedol. „A posledná vec, ktorú počujem, keď ležím na zemi, je: Máte problémy so srdcom?“ povedal. Stále si pamätá niektoré hlasy a volania ženy, aby zostal pri vedomí.

Navaľnyj predpokladá, že bol otrávený kontaktom s pokožkou. Dotýkať sa mohol všetkého, napríklad sprchy, toalety alebo tašky. Preto trvá na tom, aby mu Rusko vrátilo oblečenie.

Transport do Nemecka

Navaľnyj bol v auguste letecky dopravený z Ruska do Berlína po tom, čo skolaboval na domácom lete z Tomska do Moskvy. Kvôli Navalovi lietadlo pristálo v Omsku, kde bolo hospitalizované a neskôr prevezené do berlínskej nemocnice Charité. Pred prepustením minulý mesiac sa tu liečil 32 dní. Teraz sa zotavuje na neznámom mieste v Berlíne. Odhaduje sa, že vodcovi ruskej opozície bude trvať najmenej jeden mesiac, kým sa mu podarí znovu získať fyzickú kondíciu, aby sa mohol vrátiť do svojej vlasti a pokračovať v politickej činnosti.

READ  AUTUMN 2020 Meteorológovia prišli s prvou prognózou pre Európu: FOTO Čo čaká Slovensko?

Ako sa cíti?

Hovoril, že je každý deň slabý, ale silný. „Nedávno sa mi podarilo iba desať krokov, teraz pôjdem na piate poschodie,“ povedal. „Najdôležitejšie pre mňa je, že moje mentálne schopnosti sú späť,“ uviedol.

Naval naďalej trpia problémami so spánkom. „Kedysi som sa smial ľuďom s problémami so spánkom,“ priznal, že bez liekov na spanie nedokázal zaspať.

Návšteva kancelárie

Nemecká kancelárka Angela Merkelová navštívila Navaľného v nemocnici. Stretnutie, ktoré sa uskutočnilo pred týždňom, označila opozícia za neočakávané, súkromné ​​a gesto. „Dvere sa otvorili, vošiel môj lekár a Merkelová,“ povedal. „Nemôžem hovoriť o detailoch, ale nerozprávali sme sa o ničom tajnom alebo bombastickom,“ uviedol. „Bol som prekvapený, ako dobre poznal Rusko a môj prípad. Poznala niektoré podrobnosti lepšie ako ja. Ďakoval som jej za účasť a ona mi povedala:“ Urobil som, čo bolo mojou povinnosťou. “ doplnené.

Navaľnyj zostáva v Berlíne, kde si prenajal byt. Svoje dni považuje za monotónne. „Cvičím každý deň, inak nerobím nič,“ opísal denný režim. Okrem toho chodí na prechádzky alebo sa snaží pracovať na počítači, povedal to pre Der Spiegel. Podľa lekárov sa môže zotaviť na 90 a možno až na 100 percent. „Ale nikto nevie, som v podstate ako morča,“ uviedol.

Berlín spolu s Európskou úniou žiada Rusko o vysvetlenie vznikajúcej choroby. Kremeľ poprel účasť na incidente a uviedol, že zatiaľ nevidel dôkazy o trestnom čine.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close