Zábava

Otvorí sa nový plynovod spájajúci Poľsko a Slovensko

Varšava 27. augusta (SocialNews.XYZ) Poľsko a Slovensko oslávili spustenie nového plynovodu, ktorý ich spája, čo umožní Varšave doviezť 5,7 miliardy kubických metrov (bcm) zemného plynu a poskytne Bratislave prístup k 4,7 mld. m3 každý rok.

Nový plynovod s dĺžkou 164 km je súčasťou severojužného plynového koridoru, ktorý spája plynárenský terminál v poľskom termináli skvapalneného zemného plynu (LNG) vo Swinoujcie a Baltský plynovod s infraštruktúrami zemného plynu v juhovýchodnom Poľsku a infraštruktúrami zemného plynu na Blízkom východe a ďalej. v zahraničí. Informovala o tom agentúra Xinhua v juhovýchodnej Európe.

„Poľsko-slovenské plynové prepojenie je dôležitou súčasťou severojužného plynového koridoru a jednou z hlavných energetických investícií regiónu,“ povedal počas piatkového otváracieho ceremoniálu poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Slovenský premiér Eduard Heger povedal, že jeho krajina je o krok bližšie k zabezpečeniu dodávok plynu a energetickej diverzifikácii prostredníctvom prístupu k LNG z Nórska.

Nové spojenia sú riadené spoločnosťami Gaz-System a EUSTREAM, ktoré získali 33 miliónov eur (33 miliónov dolárov) z rozpočtu EÚ prostredníctvom programu Connecting Europe Facility.

Testovanie tohto nového ropovodu sa skončilo koncom mája na poľských hraniciach.

Zdroj: IANS

Otvorí sa nový plynovod spájajúci Poľsko a Slovensko

O Kobe

Kobi Atusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych renomovaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Medzi jeho budúce plány patrí urobiť zo SocialNews.XYZ spravodajský web bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na adrese [email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close