Outclass na Eastern Road, Arena Deal je mŕtvy

Flames Weekly poskytuje prehľad o tom, ako Calgary Flames fungovalo v predchádzajúcom týždni. Pozrite sa, čo som zachytil v pondelok každý pondelok, a zistite, ktoré príbehy a hráči boli stredobodom záujmu. Neváhajte použiť sekciu komentárov nižšie na uverejnenie akýchkoľvek myšlienok alebo otázok, ktoré by ste mohli mať o tom, ako tím fungoval alebo plamene.

Hra s meradlom hodnotí, ako si tím stojí v porovnaní s najlepším tímom. Flames mali na tento týždeň meradlo, s východným švihom, ktorému čelili proti trom najlepším klubom konferencie; Výsledky hovoria samé za seba.

Súvisiace: 3 poznatky z 6-2 Route of Flames od Panthers

Calgary, ktoré bolo vylúčené 16:6 od Floridy Panthers, Tampy Bay Lightning a Hurricanes Carolina, odišlo domov s vedomím, že ešte nie je schopné konkurovať najvyššej úrovni NHL. V troch zápasoch mali náskok iba 15 minút. Oh, a nekopať tím, keď je dole, ale oficiálny termín na oživenie skolabovanej zmluvy na štadióne prišiel a skončil. Tak čo teraz?

Plamene nemajú palebnú silu, ktorá by prenasledovala beštie z východu

Minulý týždeň sa Flames možno cítili lepšie, keď vyhrali prvé dva zápasy po 19-dňovej prestávke. Nižší Seattle Cragan a Chicago Blackhawks ich síce vrátili na víťaznú sériu, no nepripravilo ich to. Útok, ktorému čelili, bol urážlivý Keď v utorok dorazili do štátu Sunshine, aby sa stretli s Panthers.

Pre tím, ktorý je hrdý na to, že hrá solídnu, štruktúrovanú hru, Flames chytili štýl behu a zbraní Panthers, vďaka ktorému inkasovali 45 striel, čím porazili Sergeja Poprovského z Floridy o 49 bodov. Calgary zároveň začalo solídne. A užili si výhodu 2:1 v polovici prvej tretiny, krátko po tom, čo Panthers zachytili zápas a pochovali divákov 6:2, čo bola najhoršia prehra v sezóne Flames.

READ  Fortuna liga: Stanovisko MŠK Žilina k verdiktu FIFA

Súvisiace: Najväčší príbeh Calgary Flames pre rok 2022

O dve noci neskôr šľahali plamene proti šampiónom Stanleyho pohára a nebolo to ľahké. Po frame, keď vyrovnali Lightning 0:0, Tampa Bay nakopla svoju hru na vysoké obrátky. Bolts strelil štyri góly bez odpovede a Dillon Tube napokon bezgólovou remízou na konci tretej tretiny prelomil ponuku Andreja Vasilevského, aby si zabezpečil porážku 4:1. Po zápase Matthew Takachuk priznal, že boli prekonaní:

„Urobili veľa hier oveľa rýchlejšie ako my.“ Matthew Tkachuk predstavuje porážku dnes večer na ihrisku Tampy. https://t.co/HYQxdWlOCn

Ďalší večer sa Flames presne vrátili a tentoraz hral ďalší elitný tím Hurricanes. Chlapci v červenom horeli v prvej tretine, porazili vlastný tím 21:10, no Calgary stratilo všetku dynamiku, keď v závere zákona Cannes vyrovnalo. Tréneri tímov považovali Jacoba Markstroma za „100%“ pre zápas, čím dal Dan Vladorovi prvý spätný štart.

Calgary za stavu 1:1 v druhej tretine utrpelo veľkú defenzívnu prestávku, čo umožnilo efektívne odohrať tri rýchle zápasy. Góly Tkachuka a Johnnyho Gaudreaua to na chvíľu urobili zaujímavým, no Carolina vyhrala 6:3. Bol to trojzásah proti plameňom. Hoci niekedy dokazujú, že vedia súťažiť, nedokázali premeniť dostatok príležitostí, aby sa pri týchto hrách držali.

Sutter s prekvapivým nadšením po troch prehrách za sebou

Po utorkovej porážke Panthers hlavný tréner Daryl Sutter povedal, že myslí na svoj tím Neprišiel do práce Proti lepšiemu tímu: „Je to iný tím… mali sme pár chalanov, ktorí sa navzájom nevyzývali v tejto téme.“ Hoci sa Sutter po slabom zápase v tejto sezóne prestal zapájať do svojho tímu, po prehre troch gólov v Tampe Bay o dve noci neskôr vyzeral takmer nadšene.

„Nebolo nič zlé na tom, že sme hrali,“ povedal novinárom. „Úprimne povedané, hrali sme ako skvelý tím.“ Po tom, čo sa Sutter ukázal 6:3 pre Hurricanes, dostal otázku, či bol sklamaný z toho, že po lepšej prvej tretine viedol 4:1. Odpoveď bola rovnako kladná: „Nie som sklamaný. Myslím si, že sme zabojovali a dostali sa do vedenia 4:3. Je pekné vidieť, ako sa šéfovia lavičky Calgary snažia sústrediť na pozitíva, ale napriek ich solídnej hre v tejto sezóne tento trojzápas proti ‚Beasts of the East‘ dokázal, že Firepower by mala nahrať tímu v obchodnom čase.

The Flames Arena Deal nie je len mŕtvy … je mŕtvy

Už sú to dva týždne, čo starosta Calgary Jyoti Contek tweetoval Bombové novinky Calgary Sports and Entertainment Corporation (CSEC), ktorá v aréne urobí „Bull the Plug“, mala ešte jednu šancu vonku predĺžiť termín a priniesť zázrak. To sa nestalo.

Coal Event Center
Calgary Event Center (Calgary City Council)

Zvýšenie nákladov na poslednú chvíľu a komplikácie spôsobené globálnou epidémiou vykoľajili dohodu zameranú na udalosti, ktorej vyjednávanie trvalo roky. Ešte väčším sklamaním je skutočnosť, že obe strany minuli na projekt odhadom 20 až 25 miliónov dolárov. Ak sa z tejto situácie nedokážu spamätať, bude to pre každého strata času a peňazí.

Súvisiace: 3 voľní hráči, ktorí sa v rokoch 2022-23 nevrátia s plameňmi

Takže, kam odtiaľto pôjdeme? Flames má v prenájme Scotiabank Saddlehold na 11 rokov a tvrdia, že zostanú v stodole tak staré, ako to len bude možné. Očakáva sa však, že oprava strechy a celková údržba kupole budú v najbližších rokoch stáť takmer 50 miliónov dolárov, takže hrať v najstaršej budove NHL nemá zmysel. Budú mať obe strany čoskoro zmysel? Tvoj odhad je taký dobrý ako môj.

Víťazi a porazení týždňa

Teraz už niekoľko týždňov po sebe nazývam Flamesov „čudný týždeň sezóny“. No, posledných sedem dní bolo relatívne normálnych. Chlapci v červenom hrali minulý týždeň zápasy a tu je kto mal veľký vplyv, pozitívny alebo negatívny.

• Fanúšikovia Flames už veľa počúvali o ich streleckej príležitosti pre brankára Dustina Wolfa. Hráč číslo jeden zo Stockton Heat začal svoju prvú profesionálnu sezónu s bilanciou 15-1-2 v American Hockey League (AHL). Tento 20-ročný hráč bol ocenený cenou Goldtender tento mesiac po decembrovom rekorde 7-0-0, s priemerom 1,40 gólu (GAA) a 0,961 percenta úspor (SV %). Otázkou je, prečo Wolf nebol zlatníkom aj tento mesiac v októbri a novembri?
  • Adam Rucika, päťkrát fit za Flames, mal však problémy udržať sa vo veľkom klube. Dvadsaťdvaročného Slováka povolali 25. novembra a odvtedy, čo 8. decembra strelil svoj prvý gól v NHL, sa veľmi posunul. Rusika poslali do tímu taxislužieb 27. januára po tom, ako Kovit 27. decembra opustil protokol. 4, potom jan.. Presunuté do aktívneho zoznamu 7. januára, potom januára. 8. dňa bol preložený späť k tímu taxikárov. Rád by som videl, ako dostane rozšírený vzhľad s veľkými stredovými plameňmi alebo ho pošle späť do Stocktonu AHL. Nechať ho v súpisných kasárňach mu nič neprospeje.
  • Počas štvrtkového zápasu Lighting Blake ocenil Colemana za jeho príspevok k víťazstvám Bolta v Stanley Cupe. Flames Forward novinárom povedal, že pred zápasom dostal svoj druhý majstrovský prsteň a vrátil sa do Tampy Bay. Záplava skvelých spomienok. „Je to zvláštne, úprimne povedané. Keď som kráčal metrom, myslel som na to, kedy som bol naposledy na ľade, a myslím, že to bolo o 3:00 s fľašami šampanského vonku pre mňa a celú moju rodinu.“ Sneh.“ Blahoželám Blake.
  • Minulý týždeň Coutreau postúpil na siedme miesto v historickom hodnotení franšízy. Tento týždeň sa po dvoch bodoch v Caroline zlepšila Tochchukova metóda na súpiske. Na špicu (zatiaľ) nie je nikde, 24-ročnému krídelníkovi patrí 22. miesto. Narazil na asistenta generálneho manažéra Calgary Craiga Conroya, a ak si myslíte, že ten mladý babka to nezbabral, tak „chuckyho“ dobre nepoznáte.

Plamene týždeň predtým

Plamene boli minulý týždeň zaneprázdnené, ale ich nadchádzajúci program bude ľahší, pretože na kanadskej scéne sú obmedzenia kapacity COVID. V utorok mali hostiť New York Islanders, ale to bolo odložené. NHL presunula sobotňajšiu zjazdovku proti Golden Knights of Vegas na neskôr. To znamená, že je stále na programe už len štvrtkový večer domáci zápas proti Ottawe Senators. V Seattli si myslím, že liga rozhodla, že bude veľmi ťažké prerobiť celú západnú hojdačku Sense, vrátane zápasov proti Vancouver Connexes, Edmonton Oilers a Winnipeg Jets.