Zábava

Ovplyvňovači, ktorí ukazujú pravú tvár ženy: Vidíme dokonalý život iných ľudí, ale nie je to pravda

Negatívne komentáre sa mi vryli hlboko do kože. Beriem všetko príliš osobne a dosť vážne, otvorene priznáva Ema Müllerová. Prečítajte si skutočne otvorené rozhovory s dvoma úspešnými ženami, ktoré sa rozhodli byť inšpiráciou.

Nie všetko sa môže na prvý pohľad zdať. Žijeme vo svete, kde sa sociálne siete stali našou neoddeliteľnou súčasťou.

Čoraz viac ľudí začalo študovať a vnímať ich vplyv na náš život. Uvedomujeme si vôbec, do akej miery môžu riadiť náš život?

Lucia Gachulincová a Ema Müller sú aktívne ženy na Instagrame, influencerky, ktoré sa dennodenne snažia ukazovať iba pravdu – ako vnímajú sociálne siete a ako ich dennodenne ovplyvňujú?

Matka Müllerová

Z dcéry známeho speváka Richarda Müllera a televíznej osobnosti Soni Müllerovej vyrástla inšpiratívna mladá žena. Už niekoľko rokov žije v Paríži a na svojom Instagrame sa snaží motivovať ženy, aby boli samy sebou a navzájom si dôverovali.

Chce im ukázať, že „nedokonalosti“ sú krásne a robia každého z nás jedinečným.

Ema je kreatívna a má umeleckú dušu, čoho výsledkom sú jej príspevky na Instagrame. Snaží sa byť skutočný a odovzdávať ho ďalej.

Do akej miery je to ovplyvnené sociálnymi sieťami a ako zvláda negatívne komentáre, ktorých je v prípade influencerov málo?

Matka Müllerová

Fotogaléria

Matka Müllerová

Zdroj: Instagram: emamuller

Vy sama sa snažíte ženám z profilu ukázať, že byť „nedokonalá“ je v poriadku. Prečo ste sa rozhodli, že chcete ísť príkladom?

Pretože nedokonalosti sú super. Dokazujú nám, že sme ľudia, krehkí, živí. Že žijeme v skutočnom svete, ktorý si môžeme (a chceme!) Naozaj vychutnať. Podľa vlastného vkusu a neustále sa meniacej nálady. Či už s ideálnym mejkapom a vetrom vo vlasoch, alebo s akné na tvári a rozopnutým gombíkom na nohaviciach.

Mali ste o sebe niekedy zlú mienku kvôli niektorým komentárom?

Stále ho mám. Aspoň raz denne sa mi nepáči a som zo seba nervózna. A negatívne komentáre sa mi vryli hlboko do kože. Beriem všetko príliš osobne a dosť vážne.

Ja aj ostatní (možno trochu viac). Ale pracujem na tom a hovorím si, že akonáhle prestanem mať chuť na croissanty, toto zrazu zmizne.

Bola to pre vás tiež cesta za sebapoznaním a sebaláskou, kým ste nepochopili, čo je vaša hodnota, a že milovať samého seba je pravidlom číslo jeden?

Bola a stále som na nej. Raz idem rýchlejšie, raz pomalšie, raz si na to sadnem a nikto sa so mnou nehne. Milovať samého seba je pravidlom číslo jeden, ale jednotka je veľmi blízko k nule. Som tu asi príliš múdry, ale nemôžeme len zanedbávať bohyňu! Nemôžeme sa zanedbávať!

READ  Bez umenia nebudeme ľudia. Poznáme víťazov Ceny Nadácie Tatra banky za umenie

Myslíte si, že sociálne siete sú dnes príčinou sebavedomia žien?

Samozrejme, že sú, ale je len na nás, čím a kým sa budeme riadiť. Mám tam aj milión profilov „vysnívané body, vysnívané tváre, vysnívaný život“, ale dni, keď v nich listujem, si starostlivo vyberám. Teraz napríklad sledujem iba psy s bábätkami a varím, radšej …

Už sa vám stalo, že ste sa s niekým porovnávali a dostali ste sa kvôli tomu do nepríjemného psychického stavu?

Iste, stále sa mi to stáva. Teraz mám napríklad nového kolegu, s ktorým som si musel zvyknúť hrdo stáť, s hlavou hore.

Matka Müllerová

Fotogaléria

Matka Müllerová

Zdroj: Instagram: emamuller

Aký je hlavný problém sebalásky v tejto dobe?

Hlavným problémom je, že chýba sebaláska. Akonáhle to máme, musíme to dokázať. Skutkami. Mimochodom, staráme sa o seba a o to, čo pre seba robíme.

Máte pocit, že v porovnaní s minulosťou sa ženy viac riadia určitým ideálom krásy, a keď ho nesplnia, cítia sa menejcenné?

Neviem, ale myslím si, že každý máme svoj ideál.

Ako vnímate sociálne siete? Považujete ich za pozitívny nástroj ovplyvňovania alebo naopak?

Ako oheň a voda. Dobrí sluhovia, zlí páni.

Už ste niekedy zdieľali na svojom profile niečo, s čím by ste neboli stopercentne identifikovaní?

Samozrejme, keď som chcela čo najviac lajkov, nalíčila sa čo najviac a vytiahla z úst čo najviac. Chcel som pozornosť, pretože som tomu nevenoval veľkú pozornosť.

Máte nejaký odkaz pre ženy, ktoré žijú v tejto zložitej dobe sociálnych sietí a sem tam sa stane, že dostanú depresiu kvôli falošnému životu ostatných?

Ste jediní svojho druhu. Nechcem vyzerať ako ostatní, ale skúste vyzerať čo najlepšie na svojej vlastnej koži.

Lucia Gachulincová

Lucka sa preslávila vďaka reality šou Farma a odvtedy sa živila aj sociálnymi sieťami. Už teraz má viac ako 100 000 fanúšikov. Kvôli problémom s úzkosťou vytvorila aj skupinu na Facebooku, kde ľudia navzájom zdieľajú príbehy a snažia sa si navzájom pomáhať.

Spýtali sme sa ho, ako narába s podmienkami, ktoré má, a tiež na to, či si myslí, že sociálne siete majú vplyv na sebalásku žien, tým, že sa často porovnávajú s ostatnými a chcú dosiahnuť „naolejovanú krásu“, ktorá sa nám všade ukazuje.

Lucia Gachulincová

READ  Hudobníci reagujú na opatrenia z minulého týždňa petíciou. Tisíce ľudí ich už podporili

Fotogaléria

Lucia Gachulincová

Zdroj: Instagram: llnzz

Luci, čo si myslíš, do akej miery ťa ovplyvňujú sociálne siete?

Ovplyvňujú ma do takej miery, že som si to už začal uvedomovať, takže mám prvý krok za sebou. Stáva sa mi, že mám pri sledovaní nejakého obsahu smutnú alebo depresívnu náladu, tak som vymazal veľa účtov a nastavil čas, ktorý mi pripomína, že som nejaký čas strávil na Instagrame.

Už sa vám niekedy doslova pýtali na určité účty Instagramu?

Samozrejme. Na Instagrame neexistuje skutočný život. Mnohokrát vidíme život iných ľudí príliš dokonalý a sme podradní. Môj prístup je celkom jednoduchý: byt na Instagrame je ešte prirodzenejší a autentickejší.

Uhasil som neprikrášlené situácie a tým som bližšie k svojim nasledovníkom. Nechcem, aby o mne robili nepravdivé názory, a hlavne nechcem, aby sa zo mňa cítili horšie.

Prečo si myslíte, že sa ľudia musia porovnávať s ostatnými?

Taký je dnešný svet. Sranda je, že neviem, s kým sa porovnávajú, pretože krása je úplne subjektívna záležitosť. Milujem inakosť ľudí tu. Milujem ich špeciálne vlastnosti a to, ako ich vedia predať. Aj na chlapoch sa mi páči presne tá nepozorovateľná vec, ktorá sa nedá upraviť ani kúpiť.

Musí mať iskru, ktorú majú všetci ostatní. Táto iskra je prostredníctvom Instagramu nerozpoznateľná, ide čisto o osobné stretnutie. Takže – chudobnejší, krajší, lepší? Od koho? A hlavne pre koho? Chcem byť najlepšou verziou samého seba.

Čo vám pomohlo byť šťastnejším a vyrovnanejším?

Zmena životného štýlu a hlavne si konečne nastavili zrkadlo bez omáčok a obrany. Konečne som začal konať.

Lucia Gachulincová

Fotogaléria

Lucia Gachulincová

Zdroj: Instagram: llnzz

Už ste sa niekedy pristihli, ako sa posúvate po Instagrame a máte depresiu?

Až do depresie. Určite so zlou náladou, to áno. Nie je potrebné sledovať ľudí, ktorí na vás stavia túto emóciu.

Čo najhoršie si o sebe myslel kvôli sociálnym médiám?

Že nie som dosť dobrý. Celkom bohatý. Svoj život si dosť neužijem.

Ako zvládate hejterov?

Boloňské špagety nemajú všetci radi, aj keď sú to najlepšie jedlá na svete. Je to tak. 🙂

Ste spokojní so svojimi úpravami? Zmenili by ste pre seba niečo iné?

Momentálne mám všetko, čo som chcel. Neplánujem nič iné a myslím si, že ani nemusím. Zdravú rovnováhu musí nájsť estetická medicína.

READ  Hviezda Markízy Tvoja tvár na tlačovke prekvapila: Šokujúci detail ... Noël, a čo tie ruky?!

Považujete sociálne siete za pozitívne, alebo skôr za negatívne, alebo ich vnímate vo vašom prípade iba ako platformu na zarábanie peňazí?

Je to moja práca. Ďakujem Bohu každý deň, že nemusím robiť prácu, ktorá ma nebaví, ale môžem vytvoriť obsah pre svojich nasledovníkov. Nie nadarmo si vyberáte ľudí, ktorých sledujete. V skutočnosti sami rozhodujete, či bude váš Instagram pozitívnym alebo negatívnym miestom. Zvolil som „svetlú stránku“. 🙂

Myslíte si, že sociálne siete majú vplyv na sebalásku žien a sú vzorom krásy?

Hmm, to je tiež diskutabilné. Nemôžeme zo všetkého viniť Instagram. Je na používateľovi, či tejto temnej stránke podľahne. Keď si usporiadali svoj osobný život, nie je dôvod, aby ich Instagram pošliapal. Vyvážené ženy by také niečo nikdy nedovolili. Vieme, že realita je iná a je potrebné ju opakovať každý deň.

Lucia Gachulincová

Fotogaléria

Lucia Gachulincová

Zdroj: Instagram: llnzz

Máte pocit, že sa vám vďaka tejto dobe vyvinula úzkosť, alebo ste s ňou už predtým mali problém?

Moje obavy sa začali v čase, keď neexistovali žiadne sociálne siete. Respektíve to bol Facebook, ale išlo o „priateľov“. Úzkosť človeka nedostane. Úzkosť v ňom utápa roky, ktoré strávil nesprávnym životom, kde v detstve nechýbala láska a bezpečie.

Potom stačia buď psychotropné látky, alebo nejaký väčší „kopanec“ a ste v kruhu úzkosti a panickej poruchy.

Zmenilo vám cvičenie život? Do akej miery podľa vás ovplyvňuje pohyb celkovú psychiku človeka?

Cvičenie zmenilo môj vzhľad. Zmenil som svoj život. Moje rozhodnutia zo mňa urobili lepšieho človeka, takže sa cítim lepšie a žijem na takej pozitívnej línii, že mám dôvod byť na seba každý deň hrdý.

Ide to ruka v ruke s dobrým jedlom, cvičením, čítaním kníh a vzdelávaním, tvrdou prácou, abstinenciou a vyhýbaním sa zbytočným konfrontáciám.

Čo ti pomáha, keď si smutný?

Dýchanie. Hlboko a pomaly pomaly v oblasti brucha.

Každý vníma túto problematiku inak, niekedy je však potrebné hlbšie sa zamyslieť nad tým, koho sledujeme, prečo ho sledujeme a čo nám dáva. Nie je potrebné zbytočne porovnávať s niečím, čo nie je skutočné. Nájsť sebalásku nie je ľahké, ale cesta a výsledok stoja za to ….

Dara Rolins, Tatiana Žideková, Ivana Gáborík, Marián GaboríkTOP

Diva.sk

Ako uspejú na sociálnych sieťach? Takáto fotografia zaručí najviac lajkov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close