Veda

Paleontológovia majú konečne prvý dobrý pohľad na zadok dinosaura

Toto je digitálna rekonštrukcia dinosaura Psittacosaurus, ktorá ukazuje, ako možno pomocou cloakálnych prieduchov signalizovať počas dvorenia.

Bob Nichols / Paleocreations.com 2020

Paleontológovia venujú celú svoju akademickú kariéru štúdiu anatómie dinosaurov. Tím vedcov z univerzity v Bristole teraz konečne podrobne opísal kloakálny alebo prieduch dinosaura, ktorý sa používa na prilákanie druha na všetko, od defekácie a močenia (alebo menej vedeckej formy). Z, análny kolík všetkých obchodov).

V novej štúdiiV utorok zverejnené v časopise Biology vedci odhalili niekoľko teórií o kloakálnych prieduchoch na psa v tvare dinosaura menom Cytacoccorus, príbuzného triceratopov raného kriedového veku, ktorý žil asi pred 120 miliónmi rokov.

Dr. Bristolskej školy Jacob Vinther zjavne videl kloaku pred mnohými rokmi po tom, čo videl farebný vzor tohto dinosaura pomocou pozoruhodnej fosílie v Senckenbergovom múzeu v Nemecku, ktorá jasne zachováva jeho kožu a farebné vzory. Vedy o zemi Uvedené vo vyhlásení v utorok.

Dinobutt 2

Bližší pohľad na zachovaný kloakálny otvor v Psittacosaurus.

DR. Jacob Vinte

„Trvalo nám dlho, kým to skončilo, pretože nikoho nezaujímalo porovnávanie exteriéru kloakálneho otvoru so živými zvieratami, išlo teda o oblasť v podstate nezmenenú,“ uviedol Winther. povedal.

Vedci odhalili, že kloaka dinosaura má podobné vlastnosti ako krokodíly a plášte na krokodíloch. Pravdepodobne boli aj vysoko pigmentované vonkajšie oblasti kloaky dyna. Táto pigmentácia mohla byť použitá na prilákanie priateľa, pretože ich používa veľa paviánov.

„Zistili sme, že prieduch sa zdá byť odlišný v mnohých rôznych skupinách tetrapodov, ale vo väčšine prípadov vám toho veľa nehovorí o pohlaví zvieraťa.“ Dr. z University of Massachusetts Amherst. Povedala Diane Kelly. „Tieto charakteristické črty sú zastrčené vo vnútri kloaky a bohužiaľ sa nezachovali v tejto fosílii.“

Nielen prítomnosť Dinoho prieduchu priťahuje pozornosť rovesníkov, ale aj jeho vôňa. Veľké, zafarbené laloky na oboch stranách kloaku môžu obsahovať aj mäsité pachové žľazy, ktoré priťahujú pozornosť priateľa.

Dinobutt 3

Vzorka Psittacosaurus z prírodovedného múzea v Senckenbergu – zachovávajúca kožné a pigmentové vzory a prvý a jediný známy kloakálny prieduch.

Jacob Vinther, University of Bristol and Bob Nichols / Paleocreation.com 2020

„Vedomie, že sa prinajmenšom niektorí z dinosaurov navzájom signalizujú, dáva paleo-umelcom vzrušujúcu slobodu staviť na teraz plne chválené interakcie počas dvorenia dinosaurov,“ umelec z paleo a študijný umelec Robert Vo svojom vyhlásení uviedol Nichols.

„Je to zmena hry!“

READ  Zdá sa, že čínsky raketový stupeň sa zrútil neďaleko školy počas vypustenia satelitu Gaofen 11

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close