Palermo | Zhang a Choripes unikajú pred strachom z Tarma

33. ročník Palermo Ladies Open odštartoval v pondelok v Taliansku, keď 3. nasadená Zhang Shuai a 4. Sara Soripes Tarmo bezpečne postúpili do 2. kola antukového podujatia WTA 250.

Číňan Zhang potreboval dva tajbrejky, aby prekonal španielsku kvalifikantku Rebecu Masarovú 7-6(3) 7-6(7), kým Soripes Tarmo prehral prvý set a videl, ako Španiel porazil Rumunku Anu Bogdanovú 2-6 6-. 4 6-2.

Zhang, ktorá prehrala s partnerkou Elise Mertensovou vo finále wimbledonskej štvorhry, bola v druhom sete dvakrát zlomená, kým porazila Mazzarovú za menej ako 2 hodiny a 5 minút.

Talianka sa stretne s Číňankou Jasmine Pauliniovou po výhre nad Slovenkou Annou-Karolinou Schmidlovou 6-3 6-1.

Zápas medzi Sorribesom Tormom a Bogdanom bol 3-krát prerušený z dôvodu lekárskeho ošetrenia, potom z dôvodu vysokej horúčavy prvého zápasu dňa.

Napriek tomu, že Španiel nepodával eso v 3-hodinovom a 19-minútovom zápase, premenil 5 z 9 brejkových príležitostí.

Soribes Dormo bude ďalej čeliť francúzskej kvalifikantke Leolii Jeanjeanovej, ktorá porazila Yelenu In-Alban 6-2 6-4 za hodinu a 32 minút, pričom použila obratné loby, aby odprevadila Švajčiarku.

Rumunská šiesta nasadená Irina-Camelia Peguová porazila ďalšiu Španielku Marinu Bassols Riberaovú 6-3 4-6 6-3 a stretla sa s francúzskym Ocean Dodin.

Todinová zdolala 19-ročnú taliansku kvalifikantku Matilde Palottiovú 6:4 7:5.

V skutočnosti ide o prvý Palottiovej prvý zápas v hlavnom ťahu na okruhu WTA a Talianka sa určite posunie o 200 miest z 920. miesta v rebríčku.

Talianka Martina Trevisanová a Kazachstanka Julia Putincevová sú dve z najlepších hráčok v utorok v Palerme.

Kvalifikantka Leolia Jeanjean v pondelok zdolala Yelenu In-Alban a Sarah Soripes sa v 2. kole v Palerme stretne s Tormom.