Hlavné správy

Pamätníky nacistických spolupracovníkov po celom svete – vpred

V Spojených štátoch a na celom svete sú stovky sôch a pamätníkov pre ľudí, ktorí pomáhali alebo sa podieľali na masakre Židov a iných menšín počas holokaustu. Forward ich po prvýkrát zdokumentoval v tejto zbierke článkov. Kliknutím sem získate sprievodcu po pamiatkach jednotlivých krajín.

Sakajovs – Socha Jozefa Tso (1887-1947), slovenského kňaza obeseného za vojnové zločiny za nedočkavé deportácie desaťtisíc slovenských Židov zavraždených nacistami. Dnes je Tiso uctievaný krajnou pravicou Slovenska.

Pozri New York Times Správa o rozmachu neofašizmu v celej Európe. (Ďakujem Josephovi Jakubkovi SME Denne na fotografovanie sochy.)

Baita a ďalších päť miest – doska (príbeh) Tisho v jeho rodisku New York Times). V Tissote sú tiež plakety Hlboké nad Váhom, Osatnika, Rajek A Ilina (Vľavo dole, preklad Google Tu) Rovnako ako ulica vo Varanasi (vpravo dole). Pozri správu Slovenský návštevník A vyskúšajte krytie Premenujte ju na Diso Street V mojej Žiline (preklad Google) Tu).

Vľavo sa Tisso 1. októbra 1941 stretol v Berlíne s Hitlerom. Pri minimálnom odhade 68 000 zo 89 000 židov na Slovensku Zabil väčšinou holokaust Prostredníctvom deportácie Do koncentračných táborov. (Ďakujem môjmu žilinskému nováčikovi Michaelovi Bylekovi za fotografiu na Varan Street.)

Rajek – vodca nacionalistov Ferdinand Ďurčanský (1906-1974), založený v roku 2011. Ďurčanský, ktorého OSN považovala za spolupáchateľa smrti Židov, utiekol do Argentíny a neskôr ho pustili do Kanady. Pozri správu Slovenský návštevník. Vľavo தி určanský (v strede vpravo) s Josephom Thisom a ďalšími.

UrĎanský rovnako ako mnoho bývalých nacistických spojencov požíval povojnovú ochranu západného spravodajstva. Americké ministerstvo zahraničia mu umožnilo voľne cestovať po USA; Podľa Ligy proti hanobeniu Racionalizmus ministerstva zahraničia Vydať prisťahovalecké vízum Ďurčanskému: „Stať sa členom alebo byť členom nefunkčnej nacistickej strany už nie je neprípustnou stránkou.“

Dole neonacistickí priaznivci Ľudová strana Naše Slovensko (LSNS), na protiutečeneckej demonštrácii v roku 2015; Názov strany a logo (na zelenom banneri) vychádzajú z témy Slovenská ľudová strana. V roku 2016 zakladateľ ĽSNS, zjavne neonacista Marion Kotleba Európa bola šokovaná, keď bol zvolený do parlamentu; V roku 2019 ĽSNS zvýšila svoje zastúpenie v parlamente. Číta banner LSNS „Slovensko nie je Afrika“.

Pamätníky nacistických spolupracovníkov po celom svete

READ  Slovensko: GRECO ľutuje pomalý pokrok v potlačovaní korupcie medzi poslancami, sudcami a právnikmi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close