Technológie

Pán prsteňov: Glum sa hrá ako malí datlíci

Obrázok: Daedalic Entertainment / Negan

The Lord of the Rings: Gollum si prirodzene získal pomerne veľký záujem s vydaním Switch naplánovaným na koniec tohto roka, keďže sa blíži dátum vydania začiatkom mája na iných platformách. Fanúšikovia LatR a práce JRR Tolkiena netrpezlivo očakávajú, ako vývojár Tedalic Entertainment navrhne hru založenú na milovanej postave, a linky na ukážku na PAX East sa cez víkend pretiahli na hodiny.

Dostali sme šancu zahrať si zhruba 30-minútovú hernú ukážku zostavy pre PC a je to klasický „zmiešaný vak“ – videli sme niekoľko veľmi sľubných prvkov a niekoľko očividných príležitostí na zlepšenie.

Keď sa nám to po dlhom čakaní konečne dostalo do rúk, spočiatku nás zastavila prelomová chyba, ktorá sa vyskytla v momente, keď sme začali hrať. Trochu zapojený. Ako hra postupovala, bolo jasné, že do niektorých oblastí sa investovalo veľa zdrojov, vrátane niektorých pozoruhodných hlasových prejavov, ale nie toľko do iných.

Zdá sa, že hra zápasí aj s tými najmenšími úlohami, ako je šprint, a dochádzalo k častým oneskoreniam a poklesom snímkovej frekvencie, ktoré narušili mágiu LaTr, v ktorú sme dúfali. Hra sa počas ukážky potýkala s problémami s výkonom, často padali snímky a zažívala pop-in skúsenosti s jednoduchými úlohami, ako je šprint alebo skákanie. Zatiaľ čo rozprávanie bolo počas cutscén solídne, animácie postáv boli často neaktuálne a nemotorné a vyzerali ako staré pre hru postavenú pomocou Unreal Engine.

Hru sme testovali len z prvej kapitoly – ktorá sa väčšinou zameriavala na cvičenia a návody –, ktorá sa odohrávala vo veľmi fádnom prostredí, pričom bola tiež pomerne neopracovaná a bez detailov. Z toho, čo sme už videli v upútavkách a promách, environmentálne umenie vyzerá celkom dobre (pre pripomenutie si pozrite najnovší trailer vyššie). Naše demo PAX East sa, žiaľ, veľmi líšilo od filmových upútavok, ktoré sme videli, pokiaľ ide o výkon a grafickú kvalitu:

READ  Pápež František absolvoval svoju cestu do Maďarska a na Slovensko

Pre demo boli k dispozícii ďalšie kapitoly a aj keď sme ich nemali čas dostať do rúk, z toho, čo sme videli, prostredie vyzerá v priebehu hry pútavejšie a príťažlivejšie. Dúfame, že sa to potvrdí po vydaní plnej verzie. Na druhej strane sa obávame, že problémy s výkonom sa môžu zhoršiť v zložitejších prostrediach, ak sú nasledujúce epizódy predchodcom oddelenia životného prostredia a zostanú verné vizuálnym detailom videným v upútavkách a propagačných materiáloch.

Príbeh je určite zaujímavý a aj keď animácie prestrihov trpia problémami s výkonom ako zvyšok hry, zaujalo nás písanie a zapôsobil silný hlasový prejav, ktorý veľmi pripomína filmy. Výkon Andyho Serkisa z filmových adaptácií vrhá obrovský tieň na akúkoľvek novú interpretáciu postavy, ale táto verzia pre nás fungovala dosť dobre.

Celkovo vzaté, Pán prsteňov: Glum je tam Veľa Veci, ktoré sa dajú úplne vylepšiť, dúfame, že to tak bude pred spustením. Glum môže poškriabať to svrbenie pre fanúšikov LaTr, aby si užili nové príbehy a nádherné ambientné umenie.

Ale aj keď to dáva prednosť pochybnostiam a za predpokladu, že jeho rôzne problémy budú vyriešené pred vydaním, Glum sa cíti ako malé zemiaky v porovnaní s inými hrami ponúkanými v roku 2023. Medzi častými problémami s portmi Switch sme zvedaví, ako presne to bude fungovať na konzole Nintendo, ak a kedy príde. Na hru, ktorá je tak blízko k vydaniu na iných platformách, je toto demo pozoruhodne neopracované.

Pán prsteňov: Čo si myslíš o Glumovi? Boli ste na PAX East a vyskúšali ste si hru na vlastnej koži? Dajte nám vedieť v komentároch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close