Veda

Pandémia koronavírusu, prudké horúce škvrny, v USA vyvolávajú strach a úzkosť

Mark Chidichimo, agent FBI na dôchodku, uviedol, že jeho sestre, švagrovi, bratovi, synovcovi a 92-ročnému otcovi v Idahu diagnostikovali COVID-19 za posledné tri týždne.

Chidichimo, ktorý žije v New Jersey, nemal nič iné ako chválu na St. Luke’s v Twin Falls, ale povedal, že jeho bratovi bolo povedané, že ak bude potrebovať hospitalizáciu, pošlú ho do Seattlu, vzdialeného viac ako 600 míľ.

“Hej, Idaho.” Pochádza od niekoho, kto tam bol, a urobil to: Skutočne sa tomu chcete vyhnúť, ak môžete, “uviedol. “Bude to naozaj zlé a modlím sa k Bohu, aby nikto z mojich členov rodiny nemusel byť hospitalizovaný.” Pretože ak to urobia, neviem, či prežijú. “

Po mesiacoch zlepšovania sa časti Európy vracajú späť do stavu uzamknutia alebo zvyšovania obmedzení znova kvôli prudkému nárastu infekcií. Taliansko v nedeľu zaviedlo najmenej mesiac nových obmedzení po celej krajine. Trvalo na tom, aby ľudia vonku nosili masky, vypínali posilňovne, bazény a kiná a zaviedli skorý zákaz vychádzania v kaviarňach a reštauráciách.

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorý mal v stredu pozitívny výsledok, prosil občanov, aby nosili masky, pretože vírus sa šíri po celej krajine a nemocničné jednotky intenzívnej starostlivosti sa opäť zapĺňajú.

“Pokračujte v pomoci a nepočúvajte tých, ktorí znižujú hladinu (koronavírus),” uviedol. “Je to vážne.”

V Novom Mexiku, ktoré v posledných dňoch zaznamenalo rekordný počet ďalších prípadov COVID-19 a hospitalizácií, podpísalo viac ako 350 lekárov, zdravotných sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov list, v ktorom prosí obyvateľov, aby čo najviac zostali doma, nosili masky a obmedzovali veľké zhromaždenia pomôcť zabrániť ďalšej vlne „osamelých úmrtí“.

„Pomôžte prosím zdravotníckym pracovníkom, aby vám pomohli,“ uvádza sa v liste zverejnenom na webovej stránke štátneho ministerstva zdravotníctva. “Pomôžte nám chrániť vás.” Pomôžte nám zabezpečiť, aby sme mali zdroje na liečbu chorých a starostlivosť o zomierajúcich. “

READ  Maine CDC hlási 407 nových prípadov koronavírusu, žiadne nové úmrtia

V sobotu predstavitelia Nového Mexika hlásili 875 nových prípadov a päť ďalších úmrtí, čím sa celkový stav štátu zvýšil na 41 040 prípadov a 965 úmrtí. Počet hospitalizácií COVID-19 sa zvýšil na 264, čo je rekordných 229 v piatok, ktoré prekonali doterajšie maximum 223 z polovice mája.

Paur, ktorého brat a jeho priateľka mali nedávno pozitívne testy na vírus, sa obávajú o nich aj o seba.

“Ľudia musia vedieť, že náš život je na ceste,” povedala žena z Utahu. “Peniaze nám dochádzajú naozaj rýchlo.”

Ramer hlásený z Concord, NH; Sainz hlásil z Memphisu v Tennessee. Prispel spisovateľ tlačovej agentúry Associated Press Jim Mustian v New Orleans.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close