Hlavné správy

Pápež – Bulletin Manila na stretnutí s rómskymi menšinami na návšteve slovenčiny

Pápež sa stretáva s rómskymi menšinami na ceste do slovenčiny

Bratislava, Slovensko – Pápež František sa plánuje stretnúť so slovenskými rómskymi menšinami, keď sa budúci mesiac stretne s členom EÚ, uviedol arcibiskup v pondelňajšom vyhlásení pri príležitosti pamätného dňa rómskeho holokaustu.

Pápež sa na Slovensku stretne od 12. do 15. septembra s rómskou komunitou domácej záhrady Lonik IX v mestskej neúrodnej krajine v druhom meste Kosciuszko.

„Pápež František si bol vedomý problémov menšín a súhlasil s účasťou na plánovanom stretnutí na Luniku IX,“ povedal arcibiskup Bernard Boper z kozákov.

„Pre väčšinu by to mohol byť nový začiatok spolupráce s menšinou,“ dodal.

Takmer 20 percent z odhadovaných 400 000 Rómov Slovenska žije v chudobe vo viac ako 600 slumoch v eurozóne s 5,4 miliónmi obyvateľov.

Andrea Bakova, vládna predstaviteľka zodpovedná za rómsku problematiku, uviedla, že je dôležité mladej generácii pripomenúť, že rasistické a nenávistné prejavy nemajú v spoločnosti miesto.

„Diskriminácia na Slovensku bohužiaľ pokračuje, pričom diskriminácia rómskeho obyvateľstva je na vzostupe,“ povedal pre miestnu tlačovú agentúru SITA.

Deň spomienky na rómsky holokaust sú udalosti z 2. až 3. augusta 1944, keď nacisti v tábore smrti v Osvienčime zabili takmer 3 000 Rómov, väčšinou žien, detí a starších ľudí.Prihláste sa do denného spravodajcu

Kliknutím sem sa zaregistrujete

READ  Ruské prúdové lietadlo pristáva na letisku Liverpool zo Slovenska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close