Zábava

Pápež František absolvoval svoju cestu do Maďarska a na Slovensko

Pápež František ukončil v stredu svoju návštevu Maďarska a Slovenska, počas ktorej zdôraznil potrebu nezatvárať predovšetkým katolícke krajiny a vyhýbať sa používaniu náboženstva na politiku.

V posledný deň svojho výletu František uctieval pod holým nebom viac ako 50 000 ľudí v národnom chráme na západnom Slovensku, ktorý tradične popularizovali ženy na náročných svadbách. Chrám ženy siedmich tragédií v Chastine, neďaleko hraníc s Českom a Rakúskom, sa objavil v 16. storočí a podľa legendy sa modlil k Madonne, manželke manžela, ktorý s ňou zle zaobchádzal.

Raz, keď ju po bitke vyhodil z auta, na mieste sa pomodlila a sľúbila, že Madoninej inštaluje sochu na pamiatku, ak zmení manžela. Keď kráčala domov, jej manžel otočil vozík a vrátil sa pre ňu, plakal a ospravedlnil sa svojej manželke.

Drevená socha, známa ako smutná Madona, meria 85 cm x 91 cm. Váha bola vytiahnutá z chrámu a umiestnená v blízkosti oltára, kde pápež uskutočnil poslednú udalosť svojej cesty pred návratom do Ríma. Chastinov chrám dnes zbiera online žiadosti o modlitby, často týkajúce sa rodinných problémov, ako sú manželské problémy.

Na kríži nad oltárom dva trámy z kostola zničil hurikán, ktorý v júni roztrhol v susednom Česku. 84 -ročný Francis sa napriek organizácii a veriacim na konci omše počas celého výletu napriek organizácii v júli ukázal v dobrom stave.

Pápež počas svojej štvordňovej návštevy varoval pred zneužívaním náboženstva na politiku a vyzval na predsudky a diskrimináciu, keď išiel k pamätníku masakry a bol uväznený v chudobnej rómskej komunite.

(Tento príbeh nebol upravený zamestnancami Devdiscourse a bol vytvorený automaticky zo kanála syndikátu.)

READ  Oscar Isaac Paula Schrdera vybral „The Counter Card“, ktorý sa predáva po celom svete - časová os

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close