Zábava

Pápež František bol prijatý do nemocnice v Ríme na operáciu čreva

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni uviedol, že pápež František bol v nedeľu prijatý do nemocnice v Ríme pre „plánovanú operáciu“ na kontrolu alebo kontrolu stenózy hrubého čreva.

84-ročný pápež trpí „symptomatickou divertikulárnou stenózou“ hrubého čreva, ktorá môže spôsobiť opakujúce sa bolesti brucha, nadúvanie a zmeny črevných návykov, informoval Bruni.

Okamžite nebolo jasné, kedy sa chirurgický zákrok uskutoční v rímskej poliklinike Jemelie, ale po operácii bude zverejnená ďalšia správa, uviedla Bruni.

Podľa agentúry Reuters je to prvýkrát, čo bol František od zvolenia v roku 2013 prijatý do nemocnice.

Pápež, ktorý pre nedeľné požehnanie a posolstvo oslovil tisíce ľudí na Námestí svätého Petra, ochorel pred niekoľkými hodinami. Davu povedal, že v septembri plánuje ísť do Maďarska a na Slovensko.

Vonkajší pohľad na nemocnicu Jemelie v Ríme, kde bol pápež František prijatý na operáciu.
Vonkajší pohľad na nemocnicu Jemelie v Ríme, kde bol pápež František prijatý na operáciu.
Fabio Frostaci / EPA

Pred týždňom bol František požiadaný, aby sa pomodlil za to, aby sa verejnosť objavila rovnako, čo mohlo naznačovať plánovanú operáciu.

S výnimkou ischias, ktorý pri chôdzi spôsobuje bolesti nôh, je od zvolenia za pápeža v dobrom zdravotnom stave. Ako tínedžer mal odstránenú časť pľúc.

V roku 1992 pápež Ján Pavol II. Vykonal chirurgický zákrok na pápežových pacientoch vrátane odstránenia benígneho nádoru v hrubom čreve.

Ďalší záber ukazuje nemocnicu v Ríme.
Ďalší záber ukazuje polikliniku Jemelie v Ríme.
Fabio Frostaci / EPA

Divertikulitída je zápal stien hrubého čreva, keď sa u ľudí vyvinú malé miešky alebo divertikulitída. Tento stav je zvyčajne bez príznakov, ale môže spôsobiť ascites a niekedy krvácanie Informovala stanica CNN.

Tento stav postihuje viac ako polovicu všetkých dospelých v Spojených štátoch a je častejší ako vek populácie, uvádza americký Národný inštitút zdravia.

S drôtikmi

READ  Mníchovský film Up! Víta svojich prvých účastníkov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close