Hlavné správy

Pápež v Betlémskom centre na Slovensku: „Deň na zapamätanie“

Pápež František víta radosť a potlesk pri návšteve Betlehemského centra pre chudobných a bezdomovcov v meste Bratissalva, Bratissalva.

Lydia O’Kane – Federalka

Betlehem sa nachádza kúsok od centra Petržlen, Okres Bratislava, kde sa komunita celý deň pripravovala na svojho vzácneho hosťa.

Deti držali vatikánsku a slovenskú zástavu a pred pápežovým príchodom si precvičovali mávnutie.

Keď mini orchester a zbor usilovne skúšali, zazneli kmene hudby a spevu; Cirkevný pastor Juraj Whitteck sa taktiež chopil ducha tejto hry hrou na gitare.

Z okien výškových bytov nad centrom sa obyvatelia sústredene pozerali v nádeji, že uvidia pápeža Františka.

Som rád za špeciálny deň

Stredisko, ktoré poskytuje starostlivosť a podporu núdznym a núdznym, prevádzkuje charitatívna organizácia Misionárske sestry a oni sa tiež zaujímajú o detaily na poslednú chvíľu.

Danila Martinkovisova, ktorá čakala na pozdrav pápeža: „Každý deň počúvam Vatikánsky rozhlas,“ opísal svoju radosť z pozvania ako súčasť tohto výnimočného dňa.

Keď pápež konečne dorazil, sestry ho pozdravili s kvetinovým vencom položeným na hlave. Pápež František namaľoval nad seba nápis na stenu pri vchode do centra, v preklade „Nezabudli sme sa za vás modliť“.

Bola to osobná návšteva, ale keď do nej vošiel pápež, povedal: „Ďakujem veľmi pekne za všetku prácu, ktorú ste sestry privítali, pomáhali a podporovali“. Ďalej dodal: „Pán je s nami, keď sú chvíle skúšky: Nikdy nás neopúšťa a Pán je vždy blízko nás.“

Niet pochýb o tom, že je to deň, ktorý si treba pamätať pre tých, ktorí sa tu zhromaždili, na niečo, čo určite budete musieť povedať vnúčatám v nasledujúcich rokoch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close