Paralympijský sprievodca sledovaním: Kanada sa pripravuje na veľký deň

Toto je výňatok z The Buzzer, denného e-mailového bulletinu CBC Sports. Prihláste sa sem a rýchlo zistite, čo sa deje v hre.

Kanada sa pripravuje na veľký deň na zimnej paralympiáde

Žiaden kanadský atlét dnes v Pekingu nezískal medailu – je to prvýkrát na hrách. Deň 7 môže byť opakom, pretože mnohí Kanaďania sú schopní dostať sa na pódium pre osobné udalosti. Dvojica kanadských tímov si navyše môže zabezpečiť medailu víťazstvom vo svojom semifinále.

Tu je to, čo môžete hľadať vo štvrtok večer a v piatok ráno:

Para Hockey: Kanada by mohla pripraviť ďalší súboj o zlatú medailu so Spojenými štátmi

Kanadský tím by sa v semifinále o 23.05 h proti Južnej Kórei, ktorá v skupinovej fáze vyhral 6:0, nemal natrápiť. Očakávajte odvetný zápas o zlatú medailu proti obhajcom titulu USA, ktorí hrajú v ďalšom semifinále s Čínou. O tom, ako Kanaďania pristupujú k medailovému kolu, si prečítajte tu.

Curling na vozíku: Kanada dostala v semifinále ďalšiu trhlinu proti Číne

John Thurston, ktorý zdolal Nórsko 7:6 v kanadskom poslednom zápase proti každému, vytiahol včera večer Kanaďanov na dramatické miesto v play off tromi gólmi. Kanada (7:3) skončila v úvodnom sete štvrtá a semifinálovú odvetu proti Číne prvej úrovne nastavila na 1:35 SEČ.

Čína porazila Kanadu v semifinále na ceste k zisku zlata na paralympiáde 2018, zatiaľ čo Kanada získala bronz. No v úvodnom zápase tohtoročného turnaja sa Kanaďaniam pomstili, keď porazili Čínu 7:3. Ďalší semifinálový zápas Slovensko vs. Švédsko.

Biatlon: Mark Arends si ide pre svoju 11. paralympijskú medailu

Tridsaťdvaročný pretekár získal v oboch svojich doterajších biatlonových súťažiach v tomto športe medaily, medzi mužmi získal zlato na strednej trati a bronz na krátkej trati. Keď jeho preteky na dlhé trate prejdú do ET o 23:40, pokúsi sa to zmeniť na 3 na 3.

READ  Vyhlásený žreb pre kvalifikáciu Davisovho pohára 2023

Keď sa o 21:30 uskutoční sit-in mužov, Colin Cameron sa pokúsi o tretiu medailu. V Pekingu už dosiahol pár etáp v bežeckom lyžovaní a svoju kariéru povýšil na päť paralympijských medailí (všetky bronzové).

V poradí žien o 23:20 získala Brittany Hoodak svoju druhú medailu v tomto športe po zisku bronzu na behu na dlhé trate. Na paralympiáde v roku 2018 získal bronz vo svojich pretekoch v biatlone na dlhú trať.

Alpské lyžovanie: V obrovskom slalome žien je v Kanade veľa pretekárok

V kategórii stojacich ide 22-ročná Molly Jebsonová na svoju šiestu paralympijskú medailu a do Pekingu pridala zlato so štyrmi medailami získanými na hrách v roku 2018. Jedným z nich je bronz v obrovskom slalome. Jebson získal bronz v obrovskom slalome na tohtoročných majstrovstvách sveta v parasnežných športoch, kde dosiahol tri etapy.

Alana Ramsay, ktorá nastúpila proti Jebsonovej, už v Pekingu získala niekoľko medailí, čím sa jej celkový počet na paralympijských hrách zvýšil na štyri (všetky bronzové) v kariére, a paralympionik Michael Kozelin sa teší zo svojej prvej medaily.

V kategórii sedadiel Katie Kompoulosierová vyzýva Jepsona na pódium ziskom troch medailí po zisku striebornej medaily zo striebra na Grand Slame na majstrovstvách sveta.

Preteky sa začínajú o 19:30 ET a každý veľký slalomový zápas bude obsahovať dve jazdy.

Snowboarding: Kanaďania chcú dosiahnuť pokrok

Tyler Turner a Lisa Dijong získali v Kanade prvú paralympijskú medailu v tomto športe, získali zlato v mužskom snoubordkrose a striebro na 3. dni žien. Obaja sa pokúsia o ďalšiu medailu v bankovom slalome, ET so začiatkom o 22:00. Djong získal striebro a Turner bronz na Majstrovstvách sveta v para snehu v januári.

Sandrine Hamel nastúpi proti Dijonu, ktorý získal bronz na MS v slalome. Alex Masi, ktorý súťažil v inej mužskej divízii ako Turner, získal striebro na svetovej scéne.

READ  Francúzsko sa chystá spustiť BJK Cup v Prahe

Viac o paralympiáde

Všetko, čo ste zmeškali od 6. dňa, nájdete tu. Prečítajte si tu pred poslednými samostatnými pretekmi jeho pozoruhodnej kariéry o kanadskej hviezde cross-country Brianovi McGeeverovi. Medailové pozície nájdete tu.

Ako zobraziť živé udalosti

Sú streamované na webovej stránke CBC Sports Beijing 2022, CBC Sports App a CBC Gem. Pozrite si úplný rozvrh streamovania tu vrátane odkazov na sledovanie priamych prenosov. Paralympijskú akciu môžete sledovať denne v sieti CBC TV. Pozrite si celý program TV tu. Prečítajte si viac o plánoch pokrytia paralympijských hier CBC Sports tu.

Pozri | Čo ste premeškali v 6. deň paralympiády:

Keď spíš: Kanadskí curleri na invalidnom vozíku postupujú do semifinále

Kanadský curlingový tím na vozíku pokračoval v zisku zlatej medaily tesným víťazstvom 7:6 nad Nórskom. Kanadský para hokejový tím sa pripravuje na zápas o zlato. Najprv do semifinále postúpila Južná Kórea. Zistite, čo ste cez noc zmeškali, prostredníctvom Jacqueline Toure z CBC Sports. 3:14

rýchle…

Major League Baseball a jej hráči údajne dosiahli predbežnú dohodu o ukončení výluky. Táto správa bola zverejnená pred naším časom vydania, takže detaily sa začali objavovať. Ale ak bude dohoda prijatá, 162-zápasová sezóna sa bude hrať počas celého 7. apríla a hráči sa môžu hlásiť na jarnom tréningovom kempe. Tábory od zajtra. Prečítajte si viac podrobností tu, keď budú k dispozícii.

Britská vláda prevzala kontrolu nad populárnym futbalovým tímom ruskej oligarchie. Sankcie uvalené na Romana Abramoviča dnes ako trest za jeho blízky vzťah s Vladimirom Putinom ochromili jeho majetok vo Veľkej Británii. Medzi nimi je aj futbalový tím Chelsea, o ktorom Abramovič povedal, že bude daný na predaj až po tom, čo Putin začne svoju inváziu na Ukrajinu. Britská vláda povolila Chelsea pokračovať v hre v anglickej Premier League, ale mnohé z aktivít klubu boli zakázané. Nedovoľuje hráčom podpisovať ani predávať lístky alebo predmety. Proces predaja tímu teraz podlieha schváleniu vlády. Prečítajte si viac o prestupe do Spojeného kráľovstva tu.

READ  Emócia! Tenistka WTA Christina Kuková prehrala po finále svojej prvej kariéry.

Len tím Brada Kushoua bol vo Fryer bez prehry. Extrafinálové víťazstvo nad ringom Jasona Kunlaxona dnes zdvihlo Kushu & Company 7:0 a ovládlo skupinu B, pričom v úvodnej fáze zostával jeden zápas. Skupina A, tím Kevina Coina z Alberty, úradujúci šampión Kanady Brendana Pottera a zápas s divokou kartou Matta Dunstonea – všetci vyrovnali 6:1 tromi spôsobmi. Štartovacia fáza sa končí dnes večer a tímy, ktoré sa umiestnia na prvých troch miestach v každej skupine, postúpia do play-off. Prečítajte si viac o dnešnej akcii vo Fryeri.

Novak Djokovič po odmietnutí očkovania vynechá ďalšie veľké tenisové podujatie. 20-násobný grandslamový víťaz nedostal viac rán na COVID-19, ako už odohral na Australian Open. Teraz nemôže hrať na prestížnom turnaji Indian Wells v Kalifornii, pretože Spojené štáty si musia nakloniť zahraničných divákov rovnako ako Austrália. Svetová tenisová dvojka teda vynechá „Piaty major“, ktorý sa tento týždeň začína turnajom Miami Open 21. marca. Prečítajte si tu o pokračujúcich otrasoch, ktoré Djokovič zažíva tento rok.