šport

Paríž | Tí, ktorí sa kvalifikujú do hlavného kola Junior Champion, sú určení

Linda Nosková, úradujúca juniorská šampiónka na Roland Garros, sa vo štvrtok stala najmladšou ženou, ktorá sa kvalifikovala na French Open v Paríži od roku 2009, spolu s ďalšími ôsmimi v hlavnom ťahu, pričom zvyšné nádeje čakajú na svoje 3. rozhodnutie. Zápasy piatkového kola.

Toto má pre mňa veľký význam. Teraz som odohral štyri kvalifikácie, môj prvý zápas vo Wimbledone, a v tomto finále som stratil dva mečbaly. Nebola to dobrá skúsenosť, takže som bol veľmi nadšený, že som sa prvýkrát dostal do hlavného ťahu. Jules Niemeyer

Sedemnásťročný Čech, ktorý je už na 185. mieste svetového rebríčka, okúsil grandslamovú slávu, keď vlani v lete vyhral ženskú singlovú trofej a teraz, po roku, sa opäť presadil na francúzskej antuke.

V podrobnej pasáži 6-3 6-2 sa Rebecca Šramková stala po Nicole Vaidyšovej na US Open 2006 najmladšou českou hráčkou na majore a po 16-ročnom Michelovi najmladšou ženou, ktorá sa kvalifikovala na Roland-Karos. Lorcher. De Brito v roku 2009.

„Je to veľmi dobré, nečakala som to,“ povedala Nosková. „Neprišiel som sem s príliš veľkým tréningom alebo príliš veľkou súťažou, takže som nebol veľmi pripravený.

„Pamätám si, že som tu pred štyrmi alebo piatimi rokmi prehral prvé kolo juniorskej kvalifikácie. Prišiel som na miesto a bol to splnený sen a musel som tu byť, aby som to všetko nasal. Povedal som si, že tu raz chcem hrať.

„Mám pekné spomienky na juniorov, celú príležitosť, chvíle s davom, milujem tu atmosféru.“

Nosková sa presadila na ITF World Tennis Tour, keď vyhrala 3 tituly pod úrovňou WTA.

„Profesionálne hrám už viac ako rok a viem, že tu môžem byť lepší alebo lepší ako oni, pretože som vyhral 60 000 dolárov,“ povedal tínedžer. „Teraz je dôležité, že som stále veľmi šťastný, že som tu.“

© Clement Maudo / FFT

Na inom mieste sa 103. Nemec Jல்l Niemeyer stal 4. tímom, ktorý vyhral posledné 3 grandslamové kvalifikácie, 22-ročný hráč napokon vyradil Japonca Moika Uzczymu a postúpil do hlavnej súťaže. , 6-0 6-1.

„Dáva mi to veľký zmysel,“ povedal Niemeyer. „Teraz som odohral štyri kvalifikácie, môj prvý zápas vo Wimbledone, v tomto finále som získal dva mečbaly a prehral som.

„Nebola to dobrá skúsenosť, takže som bol na konci veľmi emotívny, keď som prvýkrát dosiahol životnú rovnováhu.“

Nimir tento týždeň odovzdal iba 7 zápasov vo svojich 3 zápasoch.

„Toto boli perfektné podmienky pre mňa a moju hru s počasím, ktoré mi pomohli hrať moju hru a útočiť pri podaní a forhendu. Funguje to zatiaľ dobre,“ povedal Nemec.

„Pokúsim sa užiť si svoje ďalšie dva dni, trochu si oddýchnuť a opäť pritiahnuť pozornosť. Som pripravený „

Niemeierova spoluhráčka z Billie Jean King Cupu Laura Siegemund nedokázala zdvojnásobiť víťazstvo Nemecka, skĺzla do vedenia a vo štvrťfinále 2020 klesla na 21. nasadenú Christinu Buxovú zo Španielska 4-6 6-3 6-1. Na tretí pokus sa kvalifikoval na Roland-Carros.

Bývalá svetová 19. hráčka Donna Vekicová z Chorvátska zdolala v trojhodinovom súboji nasadenú 6. Chorvátsko 4-6 6-2 6-2.

Nasadená čínska trojka Xu Lin zdolala v semifinále Slovenku Victoriu Kuzmovú 7:5 6:3, 6:4 6:2. Srbka Alexandra Krunik si medzitým zarezervovala vstupenku do predkola víťazstvom 7-5 6-2 nad maďarskou 20. nasadenou Rekha Luca Joni.

Medzitým Belgičanke Ysaline Bonaventureovej stačilo len 65 minút na to, aby predbehla Fínku Anastasiu Gulikovú a do hlavnej súťaže postúpila 5. nasadená Rumunka Irina Bara, ktorá zdolala Japonku Nao Hibino 7:6 (5) 6:4.

READ  Svetový pohár: Mikaela Shiffrinová triumfovala v obrovskom slalome

Zostávajúce kvalifikačné zápasy sa končia v piatok pred začiatkom nedeľňajšieho hlavného zápasu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close