Svet

Party, hráčka číslo jeden vo svete ženského tenisu, oznámila odchod 25-ročného dievčaťa do dôchodku.

MELBOURNE: The Ash Party hodili v stredu (23. marca) do tenisového sveta granát a oznámili, že odchádza do dôchodku na vrchole hry a dva mesiace po zisku tretieho grandslamového titulu na Australian Open.

Odvolávajúc sa na splnenie tenisových cieľov a únavu zo života na turné, svetová jednotka získala 15 titulov, keď konečne dorazila do Melbourne Parku. 44-ročné čakanie Austrálie na domácich majstrov.

Vo videu zverejnenom na svojom instagramovom účte v stredu povedal: „Viem, aké ťažké je dostať z teba to najlepšie… Už to nemám.“

„Nemám všetku fyzickú motiváciu, emocionálnu potrebu a všetko potrebné na to, aby som sa postavil na tú najvyššiu úroveň. Utrácam.“

Ide o druhý odchod zo spoločenskej hry, odkedy hru opustil ako teenager po nespokojnosti s turné koncom roka 2014.

Vrátil sa v roku 2016 a rýchlo stúpal v rebríčku, pričom si získal celosvetové uznanie pre svoj tenis a pre svoju náklonnosť k svojmu športovému a tichému vystupovaniu.

Strana, ktorá bola svetovou jednotkou 121 týždňov, vyhrala v roku 2021 French Open a Wimbledon a bojuje o grandslamový titul.

Nikdy sa však netajila nechuťou bojovať s cestovným životom a domácou mentalitou.

Povedal, že víťazstvo vo Wimbledone minulý rok zmenilo jeho perspektívu tým, že si splnil svoj „sen“.

„The Ash Party má toľko snov, že chce ísť za nimi, cestovať po svete, byť preč od mojej rodiny, byť preč od môjho domova, to je to, čím vždy chcem byť,“ povedal. Vo videu s ním robí rozhovor jeho blízky priateľ a bývalý partner z dvojičky Casey Dellaqua.

„Nikdy neprestanem milovať tenis. Bola to veľká časť môjho života, ale myslím si, že je dôležité užiť si ďalšiu časť môjho života ako Ash party, nie ako športovec.“

READ  Solomon Hotels spravovať Aurora Anguilla

„Aký hráč“

Po tom, čo sa stal profesionálom počas svojich tínedžerských rokov, sa párty na turné stala stresujúcou, a tak odišiel a nakrátko sa obnovil ako profesionálny hráč kriketu vo svojom domovskom štáte Queensland.

Keď Covid-19 prestal hrať tenis v roku 2020, vzal si takmer rok pauzu, aby zostal doma s rodinou, namiesto toho, aby sa znova vrátil, keď to začalo znova.

Keď o to hráči bojovali na konci French Open 2020, povzbudil svojich milovaných Richmond Tigers šálkou piva na párty stretnutí na futbalovom turnaji Australian Rules v Brisbane.

Počas rozhovoru pre Party Delloqua si obliekol jednoduchý modrý športový top, stiahol si vlasy do svojho typického chleba a utrel si slzy.

„Viem, že som to už robil, ale v inom zmysle,“ povedal.

„Som veľmi vďačný za tenis, dal mi všetky moje sny a ešte oveľa viac, ale viem, že teraz je ten správny čas zahnať iné sny a zhodiť rakety.“

V januári vyhral Australian Open, keď porazil Američana Daniela Collinsa s peňažnou odmenou takmer 24 miliónov dolárov.

Ako druhý domorodý Austrálčan, ktorý vyhral grandslamový titul, sa skupina vydala po stopách veľkého Evona Kulakonga Cowleyho a stala sa modlou domorodých obyvateľov svojej krajiny.

Premiér Scott Morrison poďakoval strane za „podporu generácie mladých ľudí, najmä mladých kmeňov“ v Austrálii.

„Všetci ste kvalita, vaše odhodlanie vyniknúť vo vami zvolenej oblasti tenisu… Dúfam, že čokoľvek, s čím otočíte ruku, bude mať veľký úspech,“ dodal.

Bombardéry strany vzdali hold vojakom a dôstojníkom.

„Radosť pre @ashbarty, odvaha pre tenis,“ povedal bývalá svetová jednotka, Brit Andy Murray. „Aký hráč.“

Prezident WTA Steve Simon povedal, že strana bola príkladom svojej profesionality a atletiky v každom zápase.

READ  Maryja Kalesnikava a ďalšie známe bieloruské opozičné aktivistky zostávajú vo väzbe

„Grandslamami, finále WTA a svetovým rebríčkom číslo 1 sa jasne etabloval ako jeden z najlepších šampiónov WTA.“

Jeho odchod do dôchodku je odrazom rozhodnutia Justina Henina z roku 2008 odísť z pozície svetovej jednotky 25-ročnej so siedmimi grandslamovými titulmi. Henin, inšpirovaný návratom belgickej hráčky Kim Clijstersovej, odišiel v roku 2010 do dôchodku.

Clijstersová, šampiónka US Open z roku 2005, odišla do dôchodku v roku 2007 vo veku 23 rokov, ale po dvoch rokoch opäť získala tri grandslamové tituly.

Nová svetová jednotka v ženskom tenise na Iga Swidek v Poľsku.

Austrália dúfa, že druhý odpočinok strany sa skončí ako jeho prvý, s ďalším comebackom a niekoľkými grandslamovými striebornými prestávkami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close