šport

Päť príležitostí na sledovanie očakávaní majstrovstiev sveta juniorov a národných správ

Je týždeň pred Vianocami – povedzme si úprimne – čo znamená, že sa nikomu nechce pracovať a dostali sme sa do najneproduktívnejších týždňov kalendárneho roka. Ale ako hokejový fanúšik to tiež znamená, že sme oveľa bližšie k jednej z najväčších každoročných športových udalostí, Majstrovstvám sveta juniorov.

Povedal som to už predtým a poviem to znova: WJC je najzábavnejšia udalosť v hokejovom kalendári po play-off o Stanley Cup. Ak ešte nie ste na palube, vrelo odporúčam dať si to na radar.

Pre tých, ktorí to nepoznajú, WJC je každoročný turnaj do 20 rokov. Je to v podstate hokejová a vysokoškolská futbalová bowlingová sezóna.

Každý rok sa na podujatí zúčastňujú záujemcovia z NHL, či už hráči, ktorí už boli draftovaní, ako aj hráči, ktorí budú draftovaní toto leto. Chcete vidieť, čo prinesie budúcnosť? Toto je skvelý začiatok.

Okrem skautského prvku však samotná dráma vo všeobecnosti prináša vysokú úroveň zábavy. Produkcia na ľade síce nie je taká štrukturovaná alebo tesná ako NHL, no stále je tu elitný talent, na ktorom si môžete pochutnať. A úprimne, nedokonalosť amatérskej hry často otvára hru a vedie k vyššiemu skóre a rýchlejšej akcii, než ponúka profesionálna hra. Je to chaos a my ho milujeme. Opäť si predstavte univerzitný futbal.

Tu je malé pozadie tohtoročného WJC, ktoré sa začína deň po Vianociach: Pôvodne sa malo konať v Rusku, ale … \Gestá pre všetko … tak sa bude namiesto toho konať vo východnej Kanade. (Aby som bol úprimný, zvyčajne to preferujem, keď sa koná v zámorí, pretože máme jedinečné časy začiatku, ktoré nezasahujú do iných športových podujatí v hlavnom vysielacom čase v Severnej Amerike, ale je to tak.)

READ  FUTBAL: Agent Martin Valjent kritizuje slovenské národné mužstvo

Predbežná, okrúhla fáza pozostáva z dvoch skupín. Skupinu A tvoria Kanada (úradujúci šampióni), Švédsko, Česká republika, Nemecko a Rakúsko, zatiaľ čo skupinu B tvoria USA, Fínsko, Švajčiarsko, Slovensko a Lotyšsko. Žiaľ, tento rok nemáme zaručený zápas medzi USA a Kanadou.

Tak či onak, bude to skvelý čas a mali by ste prísť na jazdu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close