Pau proti Slovensku „nepravdepodobne“ bez ohľadu na obraz play-off

Manažérka ženského reprezentačného tímu Írska Vera Baughová povedala, že je nepravdepodobné, že bude testovať proti Slovensku bez ohľadu na ich obraz o play-off na majstrovstvách sveta.

Dievčatá v zelenom, ktoré sú vicemajstrami A-skupiny, vo štvrtok pred rekordným publikom na štadióne Tallahassee zdolali druhé Fínsko 1:0 – a v utorok si zahrajú so Slovenkami v záverečnom zápase kvalifikácie.

Výhra v Senece a výsledky v prospech ostatných skupín v piatok a sobotu by mohli znamenať, že Írsko si zaistí jedno z troch nasadených miest a postúpi priamo do druhého kola spletitého postupu play-off.

V opačnom prípade ide o prvé kolo: zvyšných šesť krajín si 6. októbra zmeria tri zápasy v play-off o jeden zápas, čo znamená, že zápasy môžu byť buď doma alebo vonku.

Počas niekoľkých posledných dní Baugh naďalej naliehal na trpezlivosť a odmietal byť presne nakreslený na potenciálnej ceste Írska; Holandský tréner zdôrazňuje, že treba najskôr počkať a vidieť iné výsledky. Na štvrtkovej pozápasovej tlačovej konferencii si stál za svojím.

Ale na otázku, či by bolo Írsko ochotné experimentovať so Slovenskom, Pau bez okolkov odpovedal, že Írsko by si nedokázalo zabezpečiť miesto na troch miestach.

„Ak idete experimentovať, stratíte tímovú prácu,“ povedal. „Tak to nie je možné, pozrime sa, aká je situácia a rozhodneme sa, čo robiť.

„Ak budete experimentovať, zrýchlite tempo a o tri týždne tu máme play-off.

„Napríklad, ako na Eure, v treťom zápase po kvalifikácii tímov (do vyraďovacej fázy) tímy, ktoré urobili veľa zmien, často prehrali vo štvrťfinále, pretože ubrali na tímovej práci a dynamike.

„Ak chcete zmeniť tím, títo hráči budú na pozíciách, od ktorých očakávame, že dajú viac, alebo môžeme mať zranenia či iné dôvody.

READ  Na Slovensku sa konalo referendum o vypísaní predčasných volieb

„Ale nie experimentovať. Tento tím nie je pripravený a rastie, každá minúta, ktorú hráme, nás robí lepšími.“

Keďže v piatok budú v tíme Megan Connolly, Niamh Fahey, Ruesha Littlejohn (zranenie) a Jamie Finn (pozastavenie), Pau bude nútený urobiť nejaké zmeny.

Connolly aj Finn odohrali celý zápas proti Fínsku, pričom prvá z nich zostúpila zo svojho obvyklého miesta v strede poľa a nahradila Fayeovú v strednej zadnej trojke. Littlejohn bol nútený striedať po 40 minútach, pričom víťazný gól strelil Lilly Augh.

Shelborne teenager Jessie Stapleton bol pozvaný.

Zdroj: Evan Treacy/INPHO

Jesse Stapleton a Issy Atkinson boli obaja povolaní a v kádri nechýbajú ďalší obrancovia, takže riešenia sa nájdu.

Zranená hviezda Liverpoolu Megan Campbell sa dlhodobo vrátila do jedenástky proti Fínsku, kde hrala 75 minút na pozícii ľavého obrancu.

Pozrite si hru
inak

Priblížte sa príbehom, na ktorých záleží, pomocou exkluzívnej analýzy, postrehov a diskusií o členstve The42

Stať sa členom

Baugh sa zasmial, keď sa ho opýtali, keď sa Drogheda rozhodol založiť špecialistu na dlhé hody. „V pondelok ráno, keď koleno bolo bez tekutiny. Bolo to prvýkrát, čo som bol úplne úprimný.

„Bola vonku takmer dva roky, chvíľu hrala, potom sa rehabilitovala a znova hrala. Má povahu, aby sa dostala do tohto štádia a dala si príležitosť začať. Diskutovali sme o tom spolu. Môžeme sledovať.“ na ňu, aby zistil, či rýchlo beží, ale keď to skončí Musela nám to povedať.

„Táto synergia bola skvelá a myslím si, že mal veľký vplyv.

„Jej hádzanie je niečo iné. Preto sme sa odvážili zatancovať si s ňou. Teraz to môžete urobiť vďaka Five Companions. Keď sú to traja partneri, je to veľmi ťažké.

Pri pohľade na októbrové play-off Pau uzavrel: „Nebojíme sa nikoho. V polčase [against Finland], Povedal som nebojte sa zlyhania, cíťte sa veľkoryso. Sme v zábere. To bolo naše tajomstvo.

Výkop v Seneca v utorok o 17:00 írskeho času, akcia naživo na RTÉ 2.