Paulini riskovala, že v Portoriku získa prvý singlový titul WTA

25-ročná Talianka získala svoj prvý titul vo dvojhre na okruhu WTA, pretože Jasmine Pavolini úspešne absolvovala v nedeľu špičkové turné v Javarovalnica Sava Puerto Rico.

Paolini, ktorá je v súčasnosti na 87. mieste na svete, podľahla Alison Riskeovej z USA 7: 6 (4), 6: 2, aby sa stiahla z svojej prvej dvojbrejku. Nastavuje sa.

P. No. Lini vo svojom prvom finále dvojhry na okruhu WTA prelomil dlhý úvodný rámec pred hodinou a 45 minútami hry, aby sa presadil v druhom sete a zvíťazil vo svetovom riziku č. 38.

„Myslím si, že je to nádherný týždeň v Portoriku,“ povedal Paulini po zápase. „Cítim sa veľmi šťastný. Zisk prvého titulu je pre mňa veľkým úspechom. Na tvrdom poli je to špeciálne.“

Semeno č. 6 Dayana Yastremska v prvom kole, č. 4 vo štvrťfinále Taliansko porazilo v posledných troch zápasoch tento týždeň troch z 50 najlepších hráčok.

„Dostať sa do finále nie je jednoduché,“ povedal Paulini. „Som na seba hrdý, pretože som sa nikdy nevzdal.“

Riske, dvojnásobný autor titulu vo dvojhre na turnaji WTA a bývalý hráč dvadsiatky, nedokázal posunúť svoj veľký náskok v úvode setu na ďalší titul, pretože počas svojej kariéry klesol vo finále dvojhry WTA o 2-8.

Pavolini mal v súboji nad Riske iba dvoch víťazov, ale hlavný rozdiel bol v počte neopravených chýb, kde Riske zdolal Pavoliniho 44 na 33. Biolini získal dve tretiny Riskeho druhého servisného bodu a pomohol ho premeniť na šesť. V ten deň mala 10 bodov zlomu.

Zápas sa kvôli nepretržitému dažďu začal takmer o tri hodiny neskoro, ale akonáhle sa hráči dostali na ihrisko, do vedenia sa ako prvý dostal Riske. Američanka, ktorej v kľúčových momentoch pomohlo niekoľko krásnych bekhendov, sa ujala vedenia 5-2.

Foto Wit Ponycore / Sportida

Riske sa však zamiloval, keď slúžil na scéne v tejto hre, a znova zakopol o 5-4, keď netrafil námorného útočníka Pauliniho. Talianka sa rozutekala po kurte, predlžovala mítingy, kým nenašla svojich najlepších víťazov, a set sa tak dostal do tie-breaku.

READ  Korónová kríza tlačila aj Arsenal, vyhlásenie pre celoživotného fanúšika: Save Gunnersaur!

Na striedačke sa Paulini ujal vedenia 5-2 5: 4, ale Riskeho dlhá chyba dala Talianom dva sety 6: 4. Tam sa uskutočnilo ďalšie neuveriteľné zhromaždenie, kde Američan po hodine hry konečne prenasledoval všetky Riskeho strely.

„Myslím, že som mohol byť trochu uvoľnenejší,“ povedal Paulini o svojom prvom setbale. „Pochopil som viac o hre a pokúsil som sa zmeniť rytmus hry s viacerými loptičkami. Myslím si, že to je to, čo je dôležité.“

Druhý set bol veľmi jednoduchý pre Pavoliniho, ktorý kedysi s víťazom Divine Front Hand zlomil 3-2. To znamená, že Pavolini stiahol posledných päť hier aféry a pred vynútením chyby ručne uzavrel šampionát.

„Posledné dva mesiace som veľmi tvrdo pracoval,“ povedal Paulini. „Myslím si, že viac rozumiem svojej hre. Musí to byť taká úroveň pre takmer všetky sezóny, ktoré sa skončili, a musí to byť silné a udržať si túto pozíciu.“

Krátko pred dažďom sa skončilo aj finále štvorhry Savarovalnica Sava Portoros s Ruskou Annou Kalinskayou a Slovenkou Theresou Mihalikovou, Srbkou Alexandrou Krunikovou a Holandskom Leslie Pattinamou Kerkovovou, 4-6, 6-2, [12-10].

Stretnutie o 1 hodinu a 37 minút prišlo v tajbrejku zápasu Topsy-Dervie, kde sa Kalinskaya a Mihalikova skĺzli do vedenia 9-4 a získali päť majstrovských bodov.

Krunik a Pattinama Kerkov po víťazstve o šesť bodov v rade mali vlastný majstrovský bod 10: 9, zatiaľ čo Kalinskaya a Mihalikova opäť vzali posledné tri body svahu a vrátili sa k víťazstvu tenkému.

Toto víťazstvo prináša Mihalikovej prvý titul WTA v kariére. Kalinskaya teraz získala dva tituly vo štvorhre na okruhu WTA, pričom v Prahe sa prvýkrát predstavila v roku 2019 po boku Viktórie Kuzmovej.