Hlavné správy

Pauovi sa jeho želanie splní, keďže obraz play-off Írska na majstrovstvách sveta vyzerá o niečo jasnejšie

ŽELANIE VERY PAUWOVEJ SA SPLNILO, jej ženská reprezentácia Írska sa nepripojí k Holandsku v play-off MS 2023.

Včerajšou výhrou na Slovensku 1:0 si dievčatá v zelenom zabezpečili miesto v tabuľke po absolvovaní ťaženia v skupine A.

Včera neskoro večer holandský víťaz z 93. minúty poslal domovskú krajinu Pau priamo do finále budúceho leta ako víťazky skupiny C, s láskavým dovolením Esme Bruchtsovej. Írsko je jedným z deviatich finalistov, ktorí prechádzajú spletitým systémom play-off.

Dievčatá v zelenom sú jedným z troch nasadených tímov v piatkovom žrebovaní – Island a Švajčiarsko sú ďalšie – a postúpili do prvého kola, keď prelomili novú pôdu vo svojej snahe dostať sa na svoj prvý veľký turnaj.

Toto je otvorený žreb prvého a druhého kola, so zápasmi na jeden zápas doma alebo vonku. Tieto zápasy sú naplánované na 6. a 11. októbra.

Pauov tím je momentálne vo svetovom rebríčku FIFA na 26. mieste – alebo je približne v strede deviatich tímov. Belgicko (19.), Rakúsko (20.), Škótsko (23.), Portugalsko (27.), Wales (30.) a Bosna a Hercegovina (63.) sa v 2. kole spoja s Írskom, Islandom (14.) a Švajčiarskom (21.). .

(Všetky okrem troch – Škótska, Walesu a Bosny – boli súčasťou tohtoročného letného eura.)

Po včerajšom víťazstve Írska Pau zopakoval predchádzajúce pocity, že sa nikoho neboja.

„Nie, samozrejme, ale neviem, čo sa stane dnes večer Holandsko-Island, začína to o 25 minút. Nechceme Holandsko, ale ak to neurobia oni.“ [directly to the World Cup] Môžeme ich nakresliť. A sú na štvrtom mieste na svete. To nechceme.”

Írsko si na začiatku kampane zabezpečilo jeden výsledok – remízu 1:1 – proti ťažkej váhe Švédsku.

„Áno, boli druhí na svete. Ale aby som bol realista, chcete mať mužstvo nižšie. Ale nedá sa povedať, musíme počkať.

READ  Slovensko, Čečensko vyzvalo komisiu na odloženie projektu „klimatickej klasifikácie“ - EURACTIV.com

Zdroj: UEFA/Wikipedia.

Tri tímy sa stanú víťazmi druhého kola budúci mesiac – s najvyššie postaveným párom (na základe kvalifikačnej skupinovej fázy a výsledkov druhého kola play-off) sa kvalifikuje do finále budúceho leta v Austrálii a na Novom Zélande. Víťazka zvyšného druhého kola play-off si zmeria sily na úvodnom turnaji play-off majstrovstiev sveta žien FIFA na Novom Zélande budúci rok vo februári alebo v medzikonfederačnej baráži.

Tam sa 10 tímov pobije o posledné tri postupové miestenky do finále. Ak by Írsko išlo touto cestou, patrilo by medzi favoritov.

V reakcii na včerajšie víťazstvo Pau priznal, že to bolo „trochu škaredé“, ale celkovo ho potešilo, pretože skupinové fázy ukončili s piatimi víťazstvami, dvoma remízami a jednou prehrou, pričom strelili 26 gólov a štyrikrát inkasovali.

“Štyri čisté kontá za sebou, kto by si to bol pred chvíľou pomyslel?! Na predzápasovom stretnutí som povedal: Vždy dáme gól, ak neinkasujeme, vždy dáme gól. Je to jeden alebo dva momenty v hre a zvyšok je podmienený.

„Takže vo zvyšku času sa musíte uistiť, že je to tesný blok, bez chýb. Ak ideme do útoku, musíme byť cieľavedomí. Nie je skvelé hrať ofenzívne, ale ak máte kontrolu ako v zápase ako dnes večer, naozaj si urobil krok. Predtým sme mali medzery. V takýchto chvíľach strácame disciplínu.

Teraz ide o play-off, kde manažér očakáva dlhý kemp v príprave.

„Áno, samozrejme, pretože v druhom zápase sme vždy lepší. Čím dlhšie budeme spolu, tým bude práca jasnejšia.

„Vždy hovorím, že je to 11 v 11 a ide o to, aby sme splnili svoje úlohy. Nikdy sa nevzdávame, sme tu jeden pre druhého, máme to pod kontrolou.

„Byť pod kontrolou je takmer naša mantra. Ukázali sme to dnes večer.

READ  Slovensko: Miesto, kde včely roja a tečie med

!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');

(function () {

function consentYes() { fbq('consent', 'grant'); }

function consentNo() { fbq('consent', 'revoke'); }

function boot() {

var consent = CookieConsentRepository.fetch(); if (consent.targeting) { consentYes(); } else { consentNo(); }

fbq('init', '417668522941443'); fbq('track', 'PageView');

CookieConsentListener.onTargetingConsentChange(function(hasTargetingConsent) { if (hasTargetingConsent) { consentYes(); return; } consentNo(); }); }

boot();

})();

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close