Hlavné správy

Pavel Hapal skončil ako tréner národného tímu Slovenska

dnes 14:15
|

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v utorok oficiálne ukončí spoluprácu s reprezentačným trénerom Pavlom Hapalom a jeho asistentom Ottom Brunegrafom. Informovala o tom v piatok oficiálna webová stránka združenia.

Po utorňajšom rokovaní výkonného výboru oznámi prezident SFZ Ján Kováčik aj meno nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie. Podľa našich informácií je kandidátom na tento post Štefan Tarkovič, ktorý pôsobil v národnom tíme ako asistent trénera Ján Kozák.

POZNÁMKA: Krátko pred jeho odvolaním sme nahrali podcast o budúcnosti Pavla Hapala …

Vedenie SFZ navrhlo ukončenie spolupráce s dvojicou trénerov po operatívnom riešení výkonov a výsledkov reprezentačného A-tímu v októbrovom asociačnom termíne.

“Aj napriek postupu cez Írsko do finále kvalifikácie o postup na Euro 2020, liga UEFA a výkon tímu na októbrových stretnutiach boli nedostatočné a nezodpovedali oprávneným očakávaniam odbornej i širokej verejnosti. Výkonný výbor SFZ s navrhovaným krokom súhlasí.” a potvrdí to až na svojom utorňajšom zasadnutí, “ píše sa to v oficiálnom vyhlásení na futbalsfz.sk.

Hapal prevzal slovenskú lavičku 22. októbra 2018, hneď po Kozákovi. Súťažnú premiéru absolvoval za necelý mesiac v Lige národov proti Ukrajine, keď jeho zverenci zvíťazili 4: 1. Celkovo Hapal viedol nad Slovenskou republikou v sedemnástich zápasoch, z víťazstva sa tešil šesťkrát, Slováci štyrikrát remizovali a sedemkrát prehral. Naposledy v stredu doma s Izraelom 2: 3, hoci po polčase viedli 2: 0. Hapal však nebol prítomný, pretože sa dostal do karantény po pozitívnom teste na koronavírusy.

Pred príchodom do A-tímu Slovenska viedol aj výber do 21 rokov. Úspech s ním dosiahol v období 2015 – 2018, keď sa mladí Slováci dokázali kvalifikovať v konkurencii Holandska či Turecka a postúpili z prvé miesto na majstrovstvách Európy 2017 v Poľsku. Tam sa v tabuľke A-skupiny umiestnili na 2. mieste, keď porazili miestnych a vtedajších úradujúcich majstrov Švédov. V tabuľke druhých tímov skončili na nepostupovom druhom mieste o skóre za Nemeckom.

READ  Všetko plánuje a riadi USA, politickú krízu vyriešim o niekoľko dní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close