Veda

Pediater odporúča opatrnosť pri prepuknutí RSV a chrípky

Odhadovaný čas čítania: 2-3 minúty

SALT LAKE CITY – Utahania sú nadšení, že sa po dvoch rokoch obmedzení v dôsledku pandémie koronavírusu môžu vrátiť k svojim tradíciám Dňa vďakyvzdania. Ale len preto COVID-19 To, že to nie je také rozšírené, neznamená, že si nemusíme dávať pozor.

„V posledných rokoch bol COVID hlavnou vecou, ​​ktorej sme sa obávali šírenia, ako aj rodín,“ povedal Dr. Per Geestland, pediater z primárnej detskej nemocnice a University of Utah Health.

Tento rok je menej obáv z COVID-19, povedal, ale Starajte sa viac o RSV a chrípku, Práve teraz tieto vírusy stále posielajú deti do nemocnice.

„Sme tu nažive,“ povedal Gesland s odkazom na Základnú detskú nemocnicu. „Mali sme 95-100% kapacitu a určite bolo zaneprázdnené.“

Čaká nás vírusová fujavica, povedal.

Guestland pomáhal vytvárať vysoké riziko Pred 20 rokmi, čo nám ukazuje, že RSV a chrípka sú dnes na vzostupe vo väčšine častí štátu. RSV môže byť obzvlášť ťažké pre deti, starších ľudí a ľudí s vysokorizikovým zdravotným stavom.

„Začalo to v októbri a potom sa to naozaj vystupňovalo,“ povedal lekár. „Minulý rok bol svah pre naše ohnisko o niečo miernejší. Tento rok je to oveľa strmší svah, čo naznačuje veľmi rýchly prenos v našich komunitách.“

Chrípka sa práve začala množiť v Utahu, ktorý zaostáva za prudkým nárastom hospitalizácií v iných štátoch.

„Očakávame, že sa to odtiaľto ešte niekoľko týždňov zhorší, kým začneme vidieť pauzu v našej chrípkovej aktivite,“ povedal Gesland.

Medzitým má COVID-19 stále viac ako 120 hospitalizovaných ľudí v celom štáte.

V priemere jeden človek zomiera každý deň na komplikácie súvisiace s COVID-19.

„Covid je stále tam vonku a stále určite spôsobuje problémy,“ povedal lekár.

READ  Space Rock v hodnote 25 000 USD, ak ho nájdete na Zemi

Povedal, že zhromaždenie zdravých ľudí v tento sviatok by malo byť v poriadku. Ak ste vy alebo vaše deti chorí, zostaňte doma a vyhýbajte sa kontaktu so zraniteľnými ľuďmi. Odporúča, aby sme si pravidelne umývali ruky a vyhýbali sa blízkemu kontaktu s každým, kto kašle alebo kýcha.

„Urobili sme veľké pokroky v zaočkovaní ľudí proti COVID,“ povedal Gesland. „Takže sa všetci cítime o niečo lepšie, najmä zraniteľné skupiny.“

obrázky

Súvisiace príbehy

Najnovšie príbehy o zdraví

Jade Boal

Ďalšie príbehy, ktoré by vás mohli zaujímať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close