USA porazili Nemecko, Kanada zvíťazila nad Slovenskom v rozstrele World of Ice Hockey

TAMPER, Fínsko (AP) – Spojené štáty americké museli tvrdo bojovať, aby zdolali Nemecko 3:2, aby v pondelok vyhrali na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji tretie víťazstvo v troch zápasoch.

Kanada musela poriadne zakopať, aby v rozstrele zdolala Slovensko 2:1.

Matt Coronato, Sean Farrell a Ronnie Attard strelili za Američanov gól a TJ Tynan mal v Nokia Arene dve asistencie. Brankár Casey DeSmith predviedol 30 zákrokov.

Potom, čo Farrell vyrovnal skóre na 2:2 v rovnakom frame, Coronato skóroval v presilovej hre s 5:10, aby ukončil rozohrávku v poslednom frame.

Po tom, čo Nemci obmedzili USA na štyri strely v úvodnej tretine, Attard prelomil bezgólovú patovú situáciu, keď do konca tretiny zostávalo 5:39.

Nemecko sa odrazilo od krátkeho gólu, keď vyrovnal Samuel Soramis, po ktorom nasledoval únik Justina Schutza s mankom 5 sekúnd.

Jack Quinn strelou do siete spečatil víťaza pre Kanadu v 8. kole rozstrelu A-skupiny v Rige.

Kanaďanov zvýšil na 1:0 skôr Jake Neighbors, ktorý pálil pomedzi hokejky brankára Samuela Hlavaja. V úvodných fázach vyrovnal z tesnej blízkosti Peter Cehlaric a zápas zostal bez gólov až do predĺženia.

Kanada zdolala Slovensko 44:24.

Aj v A-skupine Švédsko porazilo Fínsko 4:3 v rozstrele a udelilo obhajcom titulu druhú prehru v troch zápasoch A-skupiny.

A Arturs Siloves skóroval v predĺžení, keď Lotyšsko zdolalo Čechov 4:3 v B-skupine.