svet

Pentagon má odtajnené obrázky UFO. Toto je iba zlomok dostupných materiálov, vysvetľuje exsenzor

Pentagon odtajnil tri videá dokumentujúce stretnutia Navy s neidentifikovateľnými lietajúcimi objektmi, tzv. UFO. Nejde o nové obrázky, ktoré už zverejnila súkromná spoločnosť a ich pravosť sa špekulovala. Hoci ministerstvo tieto obrázky na jeseň uznalo za skutočné, poskytlo iba originálne nahrávky.

Videá sú zachytávané pomocou infračervenej kamery a na každej z nich je viditeľný rýchlo sa pohybujúci objekt. K dvom z troch sprievodov patrí zjavne autentický soundtrack. Hlasuje sa pauza na rýchlosti objektu, Jeden z nich tiež špekuluje, že by to mohol byť robot.

Námorníctvo už uznalo pravosť týchto fotografií vlani na jeseň, ale až teraz je oficiálne odoslaná do sveta, pretože došlo k špekuláciám o počte videí, ktoré skutočne existujú a ich realitu. Skôr bolo ministerstvo vyšetrené obrázky, aby sa zabránilo odtajneniu citlivých informácií o vojenských systémoch a bojovom vybavení.

Videá prvýkrát publikovala od decembra 2017 do marca 2018 Akadémia umení a vied To The Stars, ktorú založil jeden z členov populárnej punkovej skupiny Blink 182 Tom DeLonge, ktorá študuje lety UFO.

Pentagon skúmal podobné dokumenty v minulosti v rokoch 2007 až 2012. Bývalý senátor Harry Reid stál za spustením tajného programu, neskôr však boli stanovené ďalšie priority financovania a peniaze boli vynaložené na výskum. Pred štyrmi rokmi bývalý programový manažér Elizodo povedal, že osobne verí, že existujú presvedčivé dôkazy o tom, že tu nie sme sami. V roku 2017 opustil armádu, aby protestoval proti tajomstvám súvisiacim s programom a zatkl ho za financovanie.

V roku 2017, pre CNN, jeden z pilotov, ktorí sa zúčastnili podobného stretnutia vo vzduchu pred 13 rokmi, pripustil, že nevie vysvetliť, ako sa predmet, ktorý videl, pohybuje. „Keď som sa priblížil, rýchlo sa zrýchlil a na juhu zmizol.“ v tom čase opisoval, že mu to pripomínalo loptičku na ping pong, ktorá sa odrazila od steny.

Exseator Reid na Twitteri uviedol, že ho potešilo, že súbory boli oficiálne vydané, dodal však, že predstavujú iba zlomok dostupného materiálu. „Spojené štáty musia brať tieto udalosti vážne a vedecky ich preskúmať. Je to dôležité pre národnú bezpečnosť,“ dodal.

O téme UFO sa diskutuje aj na Kongrese, kde sa niektorí pred ním stretli a dostali informácie o sledovaní neidentifikovateľných predmetov v predošlom roku.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close