Perspektívy európskeho chmeľu: Petteri Nurmi končí silný týždeň s GWG

Petteri Nurmi, HPK, Liiga, Fínsko

Tento týždeň som sa vo Fínsku zameral na Petteriho Nurmiho, ktorý odohral dva dobré zápasy a hral solídny obojstranný hokej vo všetkých šiestich tretinách. Výborný gól a víťaz zápasu HPK v druhom zápase proti Kärpätu nadviazal na asistenciu v prvom zápase.

Zarazilo ma, aký pokojný bol Nurmi na ľade. Málokedy sa zdal byť rozrušený, uponáhľaný alebo pod tlakom. Je pevný v defenzíve a chcem, aby bol o niečo silnejší a lepší korčuliar. V žiadnom prípade nie je zlý, ale myslím si, že väčšinou lepšie korčuľujú fínski hráči. Minimálne jeho čítanie hry kompenzuje jeho priemerné korčuliarske schopnosti.

Keď obranca smeruje nahor, je ľahké pochopiť, prečo si Canadiens vzali leták. Nastúpil v piatich zápasoch a nepomýlil si v nich ani korčule. Nemyslím si, že pôjde priamo do tímu NHL, ale má všetky nástroje, aby sa tam dostal, ak mu dáte čas na pomalý rozvoj. Nemyslím si, že by to bol hráč na zvýraznenie, ale skôr niekto, koho počúvate, keď urobí chybu, čo sa nestáva často.

Adam Engström, Rögle, SHL, Švédsko

Po zápase s Frölundou povedal Engström televíznemu publiku: „Snažím sa hrať čo najjednoduchší zápas. Snažím sa sústrediť na obranu. Je skvelé počuť, že si ostatní ľudia myslia, že hráte dobre, pomáha mi to s istotou a dodáva mi to sebavedomie robiť na ľade viac vecí.

Tento týždeň som od neho videl silné výkony v oboch zápasoch. Jeho hra začína byť komfortnejšia, sebavedomie stúpa, no stále sa fyzicky trápi v určitých situáciách a najmä pred sieťou.

Oba góly proti tomuto týždňu videli, ako Engstrom hral so svojou hokejkou, namiesto toho, aby fyzicky pracoval na vyradení starších a tvrdších hráčov hrubou silou. To sa dá očakávať od prvého juniora v SHL. Dobrá vec je, že dostáva zmeny a v tomto bode hrá v priemere viac ako 10 minút na zápas v SHL.

V prehrávke vyššie sa Engstrom snažil posunúť Dimru dopredu na vonkajšej strane a v skutočnosti nemal rýchlosť ani fyzičku na to, aby hru posunul ďalej alebo do hracej plochy. Veľký ľad pomohol vpred aj tu.

Od hráča prvého ročníka v SHL môžete očakávať obe tieto situácie a o Engströma sa v tomto prípade nebojím. Hrá s tímom SHL a núti ich hrať ho, pretože hrá dobre. Je to len vývojové štádium.

Frederik Dichhow, Frölunda, SHL, Švédsko

Dicho napokon nastúpil za Frulundu v sobotňajšom zápase v Linköpingu. Nanešťastie pre Tso boli jeho spoluhráči psychicky v šatni, keď sa zápas začal.

Pri prvom góle bola pred ním veľká obrazovka a ja som nevedel, že vidí puk, kým sa neotočil. Pri druhom góle Frölunda stratila počet útočníkov a prišla o posledného hráča, ktorý sa presadil a tečoval puk do takmer prázdnej brány. )

Tretí gól padol v brejkovej šanci, keď mal Linköping muža v šestnástke. Keď Dichov predviedol prvé dva (!) zákroky, spanikáril a vykorčuľoval, no nedokázal dostať puk pod kontrolu.

V tom momente Frölunda prehrávala 2:1 a bolo cítiť, že sa hra môže vymknúť spod kontroly. On však situáciu otočil a udržal svoj tím v hre a oni sa vrátili a vyhrali zápas v predĺžení.

Je jasné, že Frölunda sa snažila hrať s prvým brankárom Larsom Johanssonom vo forme a nechala Dicha sedieť dlhšie, ako sa pred týmto zápasom očakávalo. Ostáva len dúfať, že Tisov na svoj ďalší štart nenechá dlho čakať.

Oliver Kapanen, Kalpa, Lika, Fínsko

Kapanen má na konte ťažké minúty a s úspešnosťou 47,9 % má na konte tretí najväčší počet vhadzovaní v tíme. Je súčasťou Centra vzdelávania pre mládež.

Jonny Nyman získal dva body, gól a asistenciu, čím mu tento týždeň chýbalo niekoľko miest na najlepšieho juniorského strelca v lige.

Mikul Tourigny, Dukla Trenčín, Tibos Extralica, Slovensko

Tourigny zaznamenal svoj prvý profesionálny bod v zápase proti Bresso, pričom primárnou asistenciou pri otváraní gólu zápasu; Gól v presilovej hre. Ako v minulej epizóde upozornil Matej Theraj Odoslanie, na ktorý si zvykneme. Žiaľ, musíme si vystačiť aj so slabým pokrytím z Tipos-Extraliga.

Stránka Slovenského hokejového zväzu so štatistikami na tom nie je najlepšie, pokiaľ ide o TOI. Napríklad Tourigny mal asistenciu za nula minút ľadového času. Preto TOI nebude zahrnutá do čísel za tento týždeň.

Dmitrij Kostenko, Červená hviezda Kunlun, KHL, Čína

Pre Kostenka to bol dobrý týždeň, keď v poslednom zápase proti Nižnému Novgorodu strelil jeden gól v štyroch zápasoch. Doba ľadová sa skončila a je dobré vidieť ho opäť hrať. Stále je to jeden z najhorších tímov v KHL.

Alexander Gordin, Rostov, VHL, Rusko

Dva zápasy za Gordina vo VHL, druhej lige v Rusku. Nemá žiadne body.

Emil Heinemann, Leksands IF, SHL, Švédsko

Heinemann sa zranil v jednom z posledných zápasov prípravnej sezóny NHL. Zranenie palca ho stále ochromuje a vracia sa do Švédska.

READ  Ika Swidek vedie Poľsko do finále Pohára Billie Jean Kingovej. Japonsko, Austrália a Slovensko vyhrávajú | Národný šport