Svet

Peruánski archeológovia objavili miesto obetí ľudí pred Inkmi

archeológia – Dôvod vzniku chrámovej vodnej kultúry IXe Storočie objavené na severe Peru môže zmeniť poznatky o šírení tejto civilizácie, ktorá zmizla asi pred 200 rokmi Inkom.

Našťastie, archeológovia nemusia robiť všetky obete, aby sa dostali na koniec svojho vykopávky. Tím peruánskych vedcov našiel v severnom Peru kosti 29 tiel, vrátane kostí troch detí, čo odborníkom pomôže lepšie porozumieť civilizácii pred Inkou (alebo Huari). Tieto archeologické pozostatky boli postavené pred viac ako tisícročím a našli sa v bývalom rituálnom centre chrámu na pobreží Lombayek, 750 kilometrov severne od Limy, v Huaca Santa Rosa de Bucala.

Počas európskeho vyššieho stredoveku toto miesto zakrylo aj stopu rituálnej praxe pre dolnú priekopu: ľudské obete. Archeológ Edgar Brockmonde (Trujillo National University) agentúre AFP povedal, že to bol prípad, keď analyzoval pohreb troch detí, ktoré našli juhoamerickí archeológovia, a hrob mladého muža identifikovaného pred chrámom.

Jedna z hrobiek, ktoré vykopali peruánski archeológovia na Lomboku. Múzeum kráľovských hrobiek Zippon / AFP

Okrem tohto objavu pomohla vykopávka peruánskym archeológom predovšetkým plne preskúmať jednu zo severných lokalít spojených s civilizáciou Wari. Nachádza sa v okolí dnešného mesta Ayakucho (provincia Huamanga) a je ďaleko od historickej zóny vplyvu predinskej ríše.Umožňuje vám znovu navštíviť históriu regiónu Lambayeque.“Poukázal Edgar Brammonde pre AFP.

Impérium pred Ríšom

Z 29 ľudských pozostatkov nájdených v chráme, „25 Patria do doby Mojžišovej a kultúry štyroch vôd“, Povedal archeológ. Wari vytvorila medzi rokmi 600 a 1200 ríšu, ktorá sa rozprestierala až do pobrežných a andských oblastí dnešného Peru. Krátko pred vrcholom Inkov v rokoch 1400-1530 klesol. Kultúra Moche (alebo Mochica) naopak vznikla v 1. storočíExistuje Storočie pred naším letopočtom až VIII nášho letopočtue storočia. Zdá sa, že vykopaný slávnostný chrám v tvare T na Lomboku bol postavený v IX.e Storočie našej éry v istom čase – a v jednom regióne – mohlo poznať fázu prechodu medzi týmito dvoma národmi, Wari a Mojžišom.

READ  1,5 miliardy detí nemá žiadnu podporu rodiny, žiadne peňažné dávky ILO | The Guardian Nigeria News

Múmia „Lady of Cao“ z piateho storočia, jeden z najdôležitejších objavov spojených s kultúrou Mojžiša, bola objavená v roku 2006, čím narušila predtým prijaté hypotézy tým, že ukázala, že ženy môžu hrať dôležitú politickú úlohu. V predkolumbovských civilizáciách. Ďalšia múmia objavená v roku 1987, „Pán Sifónu“ z tretieho storočia, je odborníkmi považovaná za jeden z najvýznamnejších archeologických objavov v krajine za posledné desaťročia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close