Zábava

Pesničkár František Nedvěd sa priznal k boju proti rakovine – Stellar cases – Cocktail

František Nedvěd sa stal českou hudobnou legendou spolu s bratom Janom. Po rozchode s ním vydal niekoľko sólových albumov.

Autor:

Známy český hudobník podstupuje chemoterapiu.

Známy český pesničkár pre české rádio Impuls priznal, že bojoval s ťažkou diagnózou. Nedvěd (73) povedal: „Mám rakovinu. Pustím to do sveta, nech to všetci vedia. Podstupujem chemoterapiu, takže čakám, či sa to zahojí. Ale mám dobrú náladu. Mám rakovinu.“ Nepodlieham ničomu, iba sa liečim. Verím, že budúci rok bude lepší ako tento rok, “cituje svoje slová pre rádio Impuls idnes.cz.

Dodal, že diagnostikovali ho krátko pred pandémiou. „V čase, keď mi to našli, bolo zakázané spievať. Beriem to ako znak toho, že keď neviem spievať ja, nemôže spievať nikto,“ opísala speváčka, ktorá pre chorobu trpí hlasovou indispozíciou. „Očakávam, že keď sa opatrenia zmiernia, môj hlas sa zahojí a budem môcť pokračovať v práci.“

František Nedvěd a jeho brat Jan Nedvěd (74) tvorili dlhé roky slávnu českú dvojicu. Pochádzajú zo Spořilova v Prahe, ale vyrastali v dedine Luka pod Medníkem pri rieke Sázava, kde si ich rodičia dali postaviť chatu. Ich spoločné hudobné začiatky sa niesli v znamení bigbítu, ale neskôr, pravdepodobne vplyvom životného prostredia, boli očarení trampskou hudbou. Postupne vznikali formácie ako Brontosauri, Duchovné kvinteto a jednoducho Nedvěda – ako ich väčšina fanúšikov pozná. Medzi ich najväčšie hity patria piesne ako Scam, On the Stone Stone, Paper Roses a mnoho ďalších.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Kapitán Slovenska Hamčič ukončil reprezentačný futbalový dôchodok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close