Ekonomika

Peugeot 508 PSE má výkon 360 koní

Nechýba pohon všetkých kolies.

PARÍŽ. Už pri premiére Peugeotu 508 pred viac ako dvoma rokmi výrobca oznámil, že neostane iba pri verzii GT. Svoj sľub dodržal, a tak prichádza aj historicky silný sériovo vyrábaný Peugeot.

Za motorom 508 Peugeot Sport Engineered (PSE) stojí plug-in hybridná verzia s pohonom všetkých kolies, ktorá kombinuje 1,6-litrový benzínový štvorvalec s dvojicou elektromotorov. Spolu môžu poskytnúť výkon systému až 265 kW (360 k) a maximálny krútiaci moment 520 Nm.

S Peugeotom to stačí na to, aby ste hrdo označili nový model 508 PSE za svoj najrýchlejší sériovo vyrábaný automobil.

Z nuly na stovku novinka akceleruje za 5,2 s a neutrpela ani praktická stránka, keďže lítium-iónová batéria s kapacitou 11,5 kWh si z kufra neberie ani liter navyše.

Rovnako ako iné plug-in hybridy skupiny PSA, aj ostrejšia 508 môže pracovať v hybridnom režime alebo v čisto elektrickom režime s dojazdom 42 kilometrov.

Súvisiaci článok Nový Peugeot 508 svojím dizajnom zatienil drobné nedostatky (test) Čítať

Výkon palubnej nabíjačky sa zjavne nezmenil, auto sa nabije z domácej zásuvky za menej ako 7 hodín a zo 7 kW wallboxu za menej ako 2 hodiny.

Okrem spodného sedadla v porovnaní s klasickou 508 je inak ladený aj podvozok s predĺženým rázvorom a upravenými tlmičmi a brzdami.

Pripomeňme, že Peugeot 508 tento rok ponúkol už jednu plug-in hybridnú verziu. Má však iba pohon predných kolies a systémový výkon 165 kW (225 k) a maximálny krútiaci moment 360 Nm). Na Slovensku sa táto verzia predáva od 40 990 eur.

Najvýkonnejší Peugeot 508 PSE dorazí v polovici októbra a rovnako ako pri iných verziách sa o výrobu postará francúzska továreň PSA v Mulhouse.

READ  Pripomíname si prvý Medzinárodný deň boja proti islamofóbii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close