Zábava

Phenom Slafkovsky pomáha Slovensku poraziť Švédsko k zisku prvej olympijskej hokejovej medaily

Na Zimných hrách 2022 v Pekingu v sobotu porazil Slovensko a získal bronzovú medailu a porazil tak Slovensko. Foto Paul Hannah / UPI | Licenčná fotografia

feb. 19 (UPI) – Slovenský 17-ročný Juraj Slafkovský zdolal v sobotu v Pekingu v hokejovom hokejovom zápase o bronz Švédsko 4:0. Týmto víťazstvom Slovensko získalo svoju prvú medailu na olympiáde.

Slafkovskij strelil v Pekingu sedem najlepších gólov zápasu. Bol v top 10 draftu NHL 2022.

„Jeho Je celkom úžasné Malý chlapec, „povedal pre NBC tréner Slovenska Craig Ramsay.“ Verili sme mu. Dali sme mu šancu na dva roky.

„Všetko, čo sme mysleli na vstup do tohto zápasu, bolo: ‚Dokáže streliť gól?‘ Mal problém skórovať a zaseknúť sa, ale zvládol to. Urobil to na bodoch!“

Za Slovensko skórovali útočníci Paul Regenta a Samuel Djokovič. Regenta zaznamenala aj pomôcku.

Slovensko hodilo 43 rán na švédskeho zlatého medailistu Larsa Johanssona. Držiteľ zlata zo Slovenska Patrick Riefer si na čisté konto ušetril 28 striel.

Ani jeden z tímov neskóroval v prvých 20 minútach na Národnom krytom štadióne v Pekingu. Za stavu 3:17 zapálil loptu Slafkovský s pomocou obrancu Petra Šerešňáka.

Serešňák zrazil Slafkovského na zem a spustil rozkol na úvodné skóre. Slafkovskij prevýšil mnohých obrancov a prebehol Modrú pevnosť sprava doľava. Následne sa pošmykol na ľavých doskách, vytrhol dlhú strelu spoza kruhu a loptu poslal pomedzi potrubia popri Johanssonovi.

Slovensko v priebehu 10 minút zdvojnásobilo svoj náskok, keď v posledných sekundách presilovej hry asistoval Regentovi Takakovi. Regenta po stretnutí opäť získala stratenú stranu a vytvorila tak skóre. Následne poslal prihrávku na Takaka, ktorý krúžil pri ľavom kruhu.

Cez malú štrbinu na boku Johanssonovej hokejky trafil Tagg tvrdou uhlom, jedenkrát do blízkej žrde. Slovensko sa ujalo vedenia 2:0 a išlo sa do tretej tretiny.

READ  All Elite Wrestling na DAZN: Ako sa pozerať, čo je na programe, televízne programy a zoznam udalostí

Slafkovský pridal tretinu časom 1:34, aby pomohol Petrovi Chehlárikovi. Sehlárik poslal dobíjacieho rozhodcu, keď bola počas tohto zápasu vo Švédsku prázdna bránka. Slafkovský sa prešmykol dopredu, získal puk a stiahol sa na siedme skóre v zápase.

Regenta strelila posledný gól o 20 sekúnd neskôr, ukradla švédsku stranu a dokorčuľovala k ďalšiemu gólu do prázdnej brány.

„Poďte s nami na Slovensko a uvidíte, čo sa teraz stane,“ povedal pre NBC slovenský priekopník Christian Bosbizil. „Choďte sa pozrieť, nielen hokejisti, ale každý vie, čo to znamená.“

„Je to pre všetkých ľudí. Je to história.“

Fínsko, ktoré v semifinále zdolalo Slovensko 2:0, sa v sobotu o 23:10 v Spojených štátoch stretne s Rusmi v zápase o zlato z EST mužov. Rusi, ktorí získali zlato na zimných hrách 2018, zdolali v semifinále v Pekingu Švédsko 2:1.

Tím Mary-Philip Bowl z Kanady oslavuje zisk zlata v ženskej zlatej medaile v ľadovom hokeji proti Spojeným štátom v športovom centre Wukesong na zimných olympijských hrách v Pekingu 17. februára 2022. Foto Paul Hannah / UPI | Licenčná fotografia