Veda

Philadelphia opäť odporúča masky pre vnútorné verejné priestranstvá bez ohľadu na stav očkovania COVID-19

PHILADELPHIA (WPVI) – Zdravotnícki pracovníci vo Filadelfii vo štvrtok uviedli, že v súčasnosti dôrazne odporúčajú všetkým nosiť masky na vnútorných verejných miestach bez ohľadu na stav očkovania.

K štvrtku je 60,8% dospelých vo Philadelphii úplne zaočkovaných a 73,9% dostalo najmenej jednu dávku vakcíny COVID-19, uviedli úradníci.

„Od tohto týždňa bolo vo Philadelphii zaočkovaných viac ako milión ľudí,“ informoval starosta Jim Kenney. „Čísla hovoria jasne: Očkovanie je najlepší spôsob boja proti COVID-19 tým, že chránime seba a svoje okolie.“

Napriek týmto číslam úradujúca komisárka pre zdravie Dr. Cheryl Bettygole uviedla, že mesto „zaznamenáva malý, ale znepokojujúci nárast počtu hospitalizácií kvôli COVID-19 medzi deťmi“.

“Je čas, aby sme všetci urobili to, čo musíme urobiť, aby sme ochránili deti nášho mesta. To znamená, že ak ešte nie ste úplne očkovaní, a to znamená, že sa môžeme všetci zjavne vrátiť v maskách. Deti do 12 rokov môžu Zatiaľ nie sú očkovaní. Potrebujú, aby ste zosilneli, “povedala.

Úradníci v zdravotníctve tiež odporúčajú:
– výber vonkajšieho namiesto vnútorného priestoru

– Vyhýbajte sa preplneným vnútorným miestam
– Nosenie masky v interiéri okolo ľudí, o ktorých neviete, že je očkovaný, a pre ľudí bez očkovania zvážte dvojité maskovanie na vnútorných verejných miestach.

Ministerstvo zdravotníctva uvádza, že 55 pacientov s COVID-19 je v súčasnosti liečených v nemocniciach vo Philadelphii, z toho jeden na ventilátore.

Celkovo bolo 146 142 Filadelfov diagnostikovaných s COVID-19 a 3 763 vírusu podľahlo.

Mesto Philadelphia pôvodne hlásilo päť pacientov momentálne hospitalizovaných s COVID-19, tento počet sa však odvtedy upravil na 55 pacientov.

Autorské práva © 2021 WPVI-TV. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close