Zábava

Pizza pre Taliansko a Dracula pre Rumunsko: Juhokórejský vysielateľ sa ospravedlňuje za olympijskú „neodpustiteľnú chybu“

V posledných epizódach sa však šou zdala trochu nesústredená; Ale pri pokuse o preklenutie medzery vo vedomostiach jeden juhokórejský vysielateľ nešťastne zlyhal a čerpal z banky útočných stereotypov, aby vykreslil viacero krajín.

Keď haitskí atléti kráčali na štadión, na obrazovku siete juhokórejskej siete MBC sa dostal titul: „Politická situácia sa po zavraždení prezidenta zahmlila.“

Keď sýrski športovci vstúpili, MBC odvysielal titulok: „Bohaté podzemné zdroje; 10 rokov občianskej vojny.“

Ďalší titulok MBC označil Marshallove ostrovy za „kedysi americké jadrové testovacie miesto“. Keď ukrajinskí športovci vstupovali do prehliadky, MBC ukázalo obraz černobyľskej katastrofy – najhoršej jadrovej havárie na svete.

Keď sa to stalo v Taliansku, vysielateľ odfotil pizzu. Pokiaľ ide o Nórsko, ukázal sa filet z lososa. Obrázok Tramuly bol použitý pre rumunský tím. Krajine Salvador, kde je bitcoin legálny, sa ukázal obrázok predstavujúci kryptomenu.

Kaviareň vysielateľa viedla k záplave online kritiky a juhokórejský používateľ twitteru napísal: „MBC Wow, aké by to bolo, keby sa Južná Kórea predstavila ako krajina trajektovej katastrofy v Soule?“

Sobota, MBC Vzhľadom na to Odpustenie „dotknutým krajinám a našim návštevníkom“.

„Obrázky a titulky majú pomôcť publiku porozumieť krajinám, do ktorých sa môžu ľahko dostať počas otváracieho ceremoniálu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

„Uznávame však, že príslušné krajiny neboli preskúmané a štúdia je nedostatočná. To je neodpustiteľná chyba.“

Olympiáda prisľúbila, že svoj redakčný proces úplne prehodnotí a zaistí, aby sa už žiadne olympijské chyby nestali.

MBC nie je jediným vysielateľom, ktorého hra doteraz lákala.

Čínsky konzulát v New Yorku kritizoval americkú sieť NBC za použitie „neúplnej mapy Číny“ pri vysielaní vstupu čínskych delegátov na otvárací ceremoniál olympijských hier v Tokiu.

Hovorca veľvyslanectva v sobotňajšom vyhlásení na sociálnych sieťach uviedol, že mapa „vytvorila veľmi zlý vplyv a zranila city a emócie čínskeho ľudu“ a vyzval NBC, aby „uznala závažnosť problému“.

READ  Katie McCabe reprezentuje remízu Írska 1:1 so Slovenskom

Vo vyhlásení sa dodáva, že konzulát v New Yorku by rád poukázal na to, že „mapa reprezentujúca národnú suverenitu a územnú celistvosť je výrazom národného územia“.

Mapa Číny NBC neobsahuje Taiwan ani Juhočínske more. Vysielateľ pre CNN povedal, že sa v tejto chvíli k tejto záležitosti nechce vyjadrovať.

Správu predložili pekinské predsedníctvo CNN a Kevin Dodson.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close