Veda

Planéty hyacintu môžu byť obývateľné oceánske svety

Umelecký koncept planéty hyacintu s globálnou atmosférou oceánu a vodíka. Obrázok cez / Amanda Smith Cambridgeská univerzita.

Existuje život mimo Zeme? Zdá sa to veľmi pravdepodobné, aj keď stále nemáme presvedčivé dôkazy. Astronómovia však 26. augusta 2021 uviedli, že našli. Nová trieda exoplanét oni sú veľký krok vpred Pri hľadaní života volajú ich hyacin svet so slovami vodík A Oceán. Tieto svety môžu pokrývať oceány široké planéty a atmosféra bohatá na vodík. Vedci však povedali, že môžu byť obývateľné.

Vedci z University of Cambridge viedli tento zaujímavý výskum. NS partnerské preskúmanie astrofyzický časopis publikovaný je 26. augusta

Planéty Hyacint: Ako Zem, ale odlišné

Podľa vedcov by svet hyacintov mohol urýchliť hľadanie života inde. V niektorých ohľadoch pripomínajú Zem, pretože sú z veľkej časti alebo dokonca úplne pokryté oceánmi. Napriek tomu sú tiež výrazne exotickí: až 2,6 -násobok priemeru Zeme, s teplotami 200 ° C (asi 400 ° F) a hustou vodíkovou atmosférou. To ich umiestňuje niekde medzi Zem a obrovské planéty ako Neptún alebo Urán.

V skutočnosti už v tejto veľkosti existuje mnoho takýchto svetov, super zem A minineptún. Vedci tvrdia, že planéty tejto veľkosti sú v našej galaxii najbežnejšie.

Môžu existovať aj rôzne druhy hyacintov, vrátane „tmavých“ a „studených“. Ako je uvedené v príspevku:

Naše vyšetrovanie zahŕňa dobre uzavretý Svety „Dark Hyacin“, ktoré umožňujú iba obývateľné podmienky na ich trvalej noci, a svety „Cold Hyacin“, ktoré vidia zanedbateľné žiarenie [receive little radiation from their stars].

Graf s rôznofarebnými pásmi, čiernymi bodkami a textovými poznámkami.
grafické znázornenie obývateľná oblasť Pre planéty Hyacint, vrátane tmavých a studených. Obývateľná zóna pre pozemské planéty je príliš malá. Čierne bodky s krúžkami sú sľubnými kandidátmi na heisin. Obrázok cez Madhusudan et al./Kopparapu et al. 2013/ Astrofyzikálny časopis.

Super-Zem, Mini-Neptún a Hyken

Super-Zeme sú skalnaté, ale väčšie ako Zem. Dokonca aj teraz je málo známe, aký typ atmosféry majú, aj keď niektoré boli nájdené v obývateľných zónach ich hviezd, kde teploty môžu dovoliť kvapalnú vodu. Mini-Neptún bol však dlho považovaný za nehostinný pre život, ako ho poznáme. Väčšina mini-Neptunov nemá pevný povrch a teploty a tlaky v ich atmosfére veľmi sťažujú rozvoj života.

READ  Prípady v Kalifornii sa vyšplhali na rekord, keď začína štátny zákaz vychádzania

Nová štúdia však naznačuje, že niektoré z týchto svetov môžu byť nakoniec schopné podporovať život. Sú to Hyacin. ako hlavný autor Nikku Madhusudano na univerzite v Cambridge povedal:

Planéty hyacintu otvárajú novú cestu v našom hľadaní života inde.

Sú planéty Hyacin obývateľné?

Ako teda môžu byť planéty hyacínu obývateľné? Dostatok tekutej vody je určite dobrý začiatok. Na rozdiel od väčšiny mini-Neptunov môžu mať tieto planéty pevný povrch ako Zem. Vedci tvrdia, že mnoho známych kandidátov na hyacín je väčších a teplejších ako Zem, ale napriek tomu by mohli byť hostiteľmi veľkých oceánov. Podmienky by mohli byť podobné niektorým z extrémnejších vodných prostredí na našej planéte, ale teoreticky by stále mohli podporovať aspoň niekoľko mikrobiálnych životov.

Usmievajúci sa muž v obleku pred mikrofónom.
Nikku Madhusudan z University of Cambridge viedol novú štúdiu o planétach Hyacin a ich potenciálnej obývateľnosti. prostredníctvom obrázku Cambridgeská univerzita.

Tieto planéty svojou povahou by to tiež znamenali obývateľná oblasť Ich hviezdy môžu byť oveľa väčšie ako planetárne systémy podobné Zemi. To je ďalšie plus pre priemernú dĺžku života. Obyvateľnou zónou je oblasť okolo hviezdy, kde by teplota zodpovedala tekutej vode na povrchu skalnatej planéty.

Ďalšia predchádzajúca štúdia mini-Neptunes K2-18b, podporuje možnosť obývateľného sveta hyacintov. Na základe tejto štúdie vedci identifikovali novú triedu exoplanét, hyaciény. Aj keď niektorí vedci hovoria o K2-18b ako o superzeme, väčšina ho teraz klasifikuje ako mini-Neptún.

hľadanie biologického podpisu

Ako teda budú astronómovia hľadať dôkazy o živote v ktoromkoľvek z týchto svetov? nájdu biologický podpis, Chemické odtlačky prstov biologických procesov v planetárnej atmosfére. Bežné sú kyslík, ozón, metán a oxid dusný, Rovnako ako aj metylchlorid A dimetylsulfid. Posledné dve nie sú na Zemi bežné, ale môžu sa vyskytnúť na planétach bohatých na vodík. Podľa Madhusudana:

V podstate, keď hľadáme tieto rôzne molekulárne podpisy, zameriavame sa na planéty podobné Zemi, čo je rozumné miesto, kde začať. Myslíme si však, že hyoscénske planéty ponúkajú väčšiu šancu nájsť viac stopových biosignatúr.

Veľká modrá planéta s jemnými oblakmi v atmosfére a Slnkom v diaľke.
Umelecký koncept K2-18b, doposiaľ najsľubnejšieho kandidáta na svet hyoscín. Obieha v obývateľnej zóne svojej hviezdy a v jej atmosfére je už prítomná vodná para. Obrázok prostredníctvom ESA/Hubble, M. Cornmeiser / Správy UCL.

Madhusudan a jeho tím tvrdia, že mnohé z týchto biologických podpisov sú na planétach Hyacine ľahko identifikovateľné. Povaha planét-väčšie veľkosti, vyššie teploty a prostredie bohaté na vodík-v skutočnosti znamená, že biologické podpisy budú ľahšie detegovateľné ako na planétach podobných Zemi. Z papiera:

Zistili sme, že mnoho stopových pozemských biomarkerov, u ktorých by sa dalo očakávať, že budú prítomné v atmosfére Hyoscine, je možné ľahko detekovať pomocou vesmírneho teleskopu Jamesa Webba (JWST) pomocou skromných časov pozorovania. Identifikujeme veľkú vzorku blízkych potenciálne hyacintových planét, ktoré by mohli byť ideálnymi cieľmi pre tieto pozorovania pri hľadaní exoplanetárnych biosignatúr.

ďalší prehľad

Je vzrušujúce, že nebude trvať dlho, kým sa nám podarí získať dobré spektroskopické pozorovania niektorých planét Hyacin. Astronómovia už majú dobrý exemplár na štúdium kandidátskych svetov typu Hyacin a vesmírny teleskop Jamesa Webba (James Webb Space Telescope) Web) budú schopní analyzovať svoje prostredie. Všetci kandidáti sú si veľmi blízki, 35 až 150 svetelný rok vzdialené a obiehajúce hviezdy červeného trpaslíka.

READ  Rok od očkovania proti COVID-19

K2-18b je v súčasnosti hlavným kandidátom na Hycean a pozorovania s Webbom, ktoré sa začnú niekedy po 31. októbri tohto roku, sú už naplánované.

Porovnanie veľkostí medzi Zemou, Neptúnom a niektorými veľkými exoplanétami s textovými poznámkami.
Väčšina hyacintov sú pravdepodobne svety veľkosti malého Neptúna. Mini-Neptunes a Super-Earth sú väčšie ako Zem, ale menšie ako Neptún. Obrázok cez Patterson Clark / The Washington Post / Quora.

Ak niektorý z týchto kandidátskych Hyceanov skutočne podporuje život, následné štúdie s Webbom a inými teleskopmi majú dobrú šancu odhaliť jeho známky. Ako povedal Madhusudan:

Detekcia biologického podpisu by zmenila naše chápanie života vo vesmíre. Musíme byť otvorení tomu, kde očakávame, že nájdeme život a čo život môže trvať, pretože príroda nás často stále nepredvídateľnými spôsobmi prekvapuje.

aj astronómovia oznámil Ďalší malý Neptún, ktorý vlani v júli, TOI-1231B, je ideálnym prostredím pre ďalšie štúdium prostredníctvom webu a Hubblov vesmírny teleskop. Bude vzrušujúce sledovať, čo odhalia budúce pozorovania takéhoto sveta, a najmä Hyacianov.

Zrátané a podčiarknuté: Astronómovia z University of Cambridge identifikovali novú triedu potenciálne obývateľných exoplanét s názvom Hynes. Jedná sa o obrovské horúce svety, ktoré môžu byť pokryté oceánmi a môžu mať hustú vodíkovú atmosféru.

Zdroj: Obytnosť a bio podpisy svetov hyacínov

Zdroj (predtlač): Habitat a bio podpisy svetov hyacínov

prostredníctvom Cambridgeskej univerzity

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close