Pláž Paravoli je ideálnym štartom pre Slovensko, Poľsko a Lotyšsko na slovinskom Open

Bol to prvý deň mužského poradia pre Slovensko a Poľsko a otvárací deň lotyšského mužského sit-inu na pláži Paravoli Slovenian Open v Ľubľane.

Pláž je prvou medzinárodnou súťažou, ktorá zahŕňa obe divízie Paravoli.

V prvom zápase sa Slovinsko dobre rozbehlo v tabuľke mužov, keď zdolalo Maďarsko o tri sety.

O hodinu neskôr však už nemohli pokračovať v ďalšom zápase proti Poliakom a diváci zvíťazili v dvoch setoch.

Poľsko večer zdolalo maďarský a chorvátsky klub IOK Záhreb o set a na konci dňa skončilo druhé.

IOK porazilo Taliansko 2: 0 pred Záhrebom a Slovinskom, pretože bodovo ťahalo Slovensko.

Úspešný štart popoludnia si užili Taliani, pričom Maďarsko a IOK Záhreb sú v rebríčku na treťom mieste.

Víťazstvo v prvý deň zaznamenalo iba Slovinsko a je na štvrtom mieste.

Tri prehry pre Maďarsko a IOK Záhreb obsadili piate a šieste miesto.

V mužskom semifinále Lotyšsko v prvom zápase porazilo druhé slovinské mužstvo 2: 0, v ďalšom zápase porazilo Slovinsko o tretinu rovnakým skóre a perfektné víťazstvo počas celého dňa v nepriamej sérii proti klubu OSUI Laktai Club.

Prvý zápas Slovinska je tretinový a prvé zápasy Slovinska sú druhé v rebríčku víťazstiev proti Estónsku, aj keď tieto zápasy oddelila porážka druhého tímu krajiny.

Po prvom dni, keď Estónsko zvíťazilo, sekundy prevýšili pomer bodov a tretina Slovinska a OSUI Lactasi zaznamenala víťazstvá aj proti Estóncom.

Na posledných dvoch miestach je tretina Slovinska a tri porážky Estónska.

Oba tímy zajtra končia. Slovensko a Poľsko vyniknú a Lotyšsko sa v semifinále podujatia umiestni pomocou svojho stopercentného rekordu.

Semifinále sa uskutoční aj zajtra večer po hodinovej prestávke od posledných zápasov v skupine.

Vo štvrtok (28. júla) sa konajú preteky v sede žien – predstavenie dvoch slovinských tímov a Chorvátska – a konečné poradie týchto dvoch súťaží mužov.

READ  Slovenský premiér rezignuje na ukončenie koaličnej krízy Novinky | D.W.

Darko Zurich z organizačného výboru bol spokojný s tým, ako úvodný deň dopadol.

„Niektoré veci, ktoré sme tu testovali, sú veľmi pozitívne, napríklad tréner, alternatívy atď.,“ Povedal.

„Videli sme niekoľko zaujímavých, energických zápasov, spätná väzba od zámorských tímov bola vynikajúca a dúfam, že budúcnosť je jasná pre plážovú parabolu, ktorá si zaslúži svoje miesto vo volejbalovej rodine.“

Matic Kerian zo slovinskej reprezentácie dodal: „Na Paravoli Beach sme hrali prvýkrát a myslím si, že sme napriek tomu dobre bojovali.

„Najmä v prvom zápase sme dokázali, že dokážeme hrať výnimočne dobre, čo nám dáva veľa zábavy.

„Sme radi, že sme súčasťou tejto historickej súťaže. Bavíme sa, ale predovšetkým sa chceme dokázať.“